Вриваємось у ваш робочий тиждень з важливою темою: чи реальна фінансова стабільність для арбітражника? У нашій статті «Міфи про арбітраж» ми вже розглянули популярні думки про цю сферу діяльності, проте найголовнішим болем досі залишається питання фінансової стабільності. Важкі часи зараз, еге ж? Всім потрібні гроші і бажано, щоб багато та вчасно. То варто готуватись до найгіршого чи, навпаки, можна розслабитись і просто щодня гребти кеш лопатою?
Специфіка арбітражу така: ви або зриваєте куш, або не отримуєте нічого. Don’t panic, це переживає кожен арбітражник. То проблема з лідами, то з ФБ. Тому так само кожен рано чи пізно починає обдумувати варіанти створення хоч якоїсь фінансової подушки.
Так, у кожній сфері є ризики і важливо їх усвідомлювати, щоб намагатись вирішити хоча б частину. Проблем багато, тому сьогодні обрали ключові та послідовно розглядаємо кожну з них. Далі плавно рухаємось заздалегідь складеним нами списком.
- Баги FB Ads.
Якщо доводиться постійно працювати з ФБ, то варто готуватись до постійних банів та надто довгої модерації. Схеми, що 2 дні тому працювали як годиник, раптом показують жахливі результати і доводиться годинами чи днями мучитись над рекламними кампаніями. Що робити? Не складати всі яйця в один кошик. Як варіант, лити також через Google Ads. Щоб такі ситуації не заставали зненацька, вивчайте нові інструменти постійно і поступово.
- Бани та заборони.
До прикладу, ви обрали для заробітку вертикаль нутри з конкретною категорією товарів. Але раптом на обраному гео ввели заборону саме на ці товари або ж зменшився кап. Через це працювати з даною нішею стає неможливим. Рішення: перейти на більш легальний вид товарки. В такому випадку можна не боятись блокування. Так, куш не зірвеш, але це хоч якась стабільність.
- Ненадійність колег.
Ця проблема частково перегукується з попередньою. Коли працюєш в команді, ніколи не можна бути впевненим у колегах на 100%. Хтось захворів, забив, забув, а віддуватись потім вам. Як уникнути: не доручати найважливіші справи/функції на когось конкретного. Якщо трапиться халепа, кожен член команди має вміти вирулити у правильний бік без значної втрати ресурсів та зупинки процесів.
- Помри, але зроби.
Лікарняний, що оплачується або запланована відпустка? Після цієї фрази кожен арбітражник має засміятись вголос. Так, на жаль, левова частка працює неофіційно, тому про повний соцпакет можна не мріяти. Або мріяти, але сприймати мрію як щось, що ніколи не збудеться. Щоб мати хоч якусь страховку, треба трохи підтягнути фінансову грамотність та добре проаналізувати всі свої доходи і витрати.
Як правильно планувати свій бюджет, щоб уникнути постійного стресу?
- Виділяємо основні категорії життя, на які ви витрачаєте кошти.
- Прописуємо суму для кожної з них.
- Для планування бюджету використовуємо застосунки, в яких зручно прораховувати всі витрати і потім робити висновки.
- Завжди маємо запасний варіант на випадок відсутності доходу. Наприклад, додаткову віддалену роботу зі стабільною зарплатою, щоб точно покривати базові потреби.
На які категорії варто розділити бюджет?
- Обов’язкові щомісячні витрати. Оренда житла, комунальні платежі, якщо маєте авто, то витрати на бензин та обслуговування, також послуги інтернет-провайдера та мобільний зв’язок. Крім того, маючи сім’ю, треба враховувати оплату садочка/школи, додаткові позашкільні заняття, догляд, харчування і т.д. Тобто це ті потреби, які обов’язково мають бути забезпечені. Застосунки для підрахунку витрат допоможуть підсумувати все, якщо раніше ви не робили цього.
- Річні витрати. Оплата медичних планових послуг, відпустки, КАСКО, планові покупки на кшталт необхідної техніки, ремонт, подарунки близьким і т.д. Знаючи заздалегідь суму, яку вам необхідно витратити, ви можете запланувати, скільки потрібно відкладати щомісяця для досягнення мети.
- Інвестиції. Якщо щомісяця у вас залишається певна сума, ви можете вкласти її туди, де згодом вона зможе приносити пасивний дохід. Це дуже важливий крок на шляху до фінансової стабільності.
- Кошти на той самий «чорний день». У житті може статись все, що завгодно. Тому лише на плануванні базових потреб далеко не заїдеш. Особливо, якщо ваш дохід залежить від сезонності, вам варто відкладати кошти на ті часи, коли він буде просідати. Не забуваємо, наприклад, про постійні баги ФБ, які ми обговорювали вище. Ви маєте підготуватись до подібних непередбачуваних подій. До того ж, останній рік показав нам, що мати власні збереження надзвичайно важливо, оскільки у будь-який момент можна залишитись без нічого.
- Форс-мажорні витрати. Маємо на увазі позапланове лікування чи раптовий ремонт. Так, їх важко спланувати, але можна оформити, до прикладу, страхування. Зараз такі послуги дуже поширені і серед них можна обрати найбільш вигідний для вас варіант.
Всі кошти, які ви розклали по умовним коміркам відповідно до кожної категорії, завжди мають бути легкодоступними. Особливо це стосується коштів на «чорний день». Щоб у будь-який момент ви без перешкод могли ними скористатись.
Сподіваємось, ці поради були корисними і вам вдасться створити фінансовий план для свого життя, щоб не стресувати щоразу, як щось піде не так.
Дізнатись, що думають про фінансову стабільність інші арбітражники можна у нашому ком’юніті в Telegram, в якому ми обговорюємо болючі теми.
З повагою, Ваш Ґік!
Коментарі