Похорони аффілейт-маркетинг – це вже традиційна розвага усіх вебмайстрів та арбітражників. Щоправда, майже завжди усе це сприймається не лише з легким гумором, але й з небезпідставними очікуваннями того, що буде складніше. Не обов’язково гірше, але майже обов’язково складніше, тут варто зауважити.

Давайте розберемось, чи дійсно є привід нервувати, якщо ви в аффілейті. Та чи можна все ж відкласти ваш дзвінок по працевлаштуванню на завод, та продовжувати вивчати нові ГЕО та кейси. Далі – у матеріалі.

Чим відзначився поточний 2023 рік

Хто знає історію – той бачить майбутнє. Не сприймаючи цей афоризм буквально, маємо розуміти найголовніше – лише якісний аналіз певних подій, що вже відбулися, можуть допомогти нам змоделювати потенційне майбутнє, нехай й не зовсім далеке. Далі розберемо ключові напрямки, у яких розвивався маркетинг у 2023.

Штучний інтелект

2023 вже підходить кінцю. І тут вже ми можемо бачити певні тенденції, які мали початок ще торік, отримали логічне продовження – в поточному, і закріпляться – у майбутньому. Серед таких – це стрімкий розвиток штучного інтелекту, який одних до зубожіння лякає, а інших – інтригує, чи навіть надихає. Людям же, далеких від пафосу, ШІ – допомагає.

У чому перевага штучного інтелекту – можна перелічувати дуже довго. Серед тих, які ми виокремили б саме для себе, це:

  • Зручність використання: багацько сервісів пропонує вам ледь не у вільній формі викласти їм усі ваші вимоги, щоб на виході мати необхідний результат;
  • Економія бюджету: для невеликих проектів зникає необхідність у залученні окремо копірайтерів, дизайнерів, та інших ремісників (сприймайте з гумором, адже я й сам копірайтер). Їх роботу може виконати ШІ, інколи – навіть один сервіс;
  • Швидкість: ШІ виконує роботу набагато швидше, ніж будь-хто з людей.

Переваг значно більше, але їх навіть не так варто перелічувати. Скоріше, необхідно зауважити те, що за усіма плюсами ШІ, все ще лишається суттєвий мінус – якість кінцевого продукту. Вочевидь, штучний інтелект ще не в змозі замінити справжнього професіонала. І в цілому, враховуючи увесь той бугурт, яким поточний рік відзначився у тому ж Х (колишній Twitter), люди певних професій будуть домагатися того, щоб творці ШІ тримали того звіра в руках.

У підсумку ж, варто означити, що наразі штучний інтелект точно не позбавить праці вебмайстрів та арбітражників. Ба більше, тепер працювати стало трошки легше та профітніше, з точки зору витрат часу. Тому використання ШІ з розумом створює велике поле для заробітку, яке ще, до речі, досі не пахане.

Глобалізація

Ще один пункт, який ми можемо побачити майже щороку у подібних статтях – це глобалізація. І причина тут не в браку ідей, а в невпинності цього процесу. Дотягнутися до будь-якого куточку світу, сидячи у комп’ютера, стає дедалі легше. Але головне, щоб то була не росія, яка від процесу глобалізації навпаки відстає.

Гадаємо, що і популяризацію соціальних мереж та месенджерів, також можна віднести сюди. Рекламні майданчики стають дедалі більше, що дозволяє працювати з новою аудиторію, реалізуючи нові кейси. Також з’являються і нові соціальні мережі, які планують конкурувати з мастодонтами. Наприклад, нещодавня поява Treads, аналога Twitter. І вже дивлячись на те, чи буде такий досвід позитивним, зможемо зробити певні прогнози стосовно потенційної появи інших конкурентів великих соціальних мереж. Поки що – спостерігаємо.

Політична та соціальна нестабільність

Україна все ще вимушена втримувати та відбивати агресію росіян, що напряму впливає на наш ринок реклами. Однак потрясіння спіткали і інші країни світу, зокрема і Європу. Це вимушує адаптувати свій tone of voice при роботі з трафіком. Тобто використовувати правильні меседжі, які вже не такі очевидні, як в ситуації, коли суспільство повністю спокійне.

Окрім того, ми можемо спостерігати й деякі результати роботи антимонопольних органів Європейського Союзу та окремих держав, які на законодавчому рівні починають регулювати діяльність соціальних мереж. Це стосується не лише модерації контенту, чи безпеки даних користувачів. Також мова йде й про рекламу, що напряму відбивається ледь не на усіх маркетологах та аффілейтах усього світу.

Сокира правосуддя дотягнулась ще не до всіх великих компаній, тому продовження цього процесу – також у наступному сезоні, тобто – році. Бо саме зараз вирішується доля X на європейському ринку.

Так що там по пацієнту?

Ключові тенденції поточного року ми пройшли. Що ж там у майбутньому, чи буде живий аффілейт-маркетинг? Вочевидь, так. Цього же доведеться довго добивати. Тим не менш, варто приділити останньому пункту нашого переліку. Особливо, якщо ви ллєте європейський трафік.

Штучний інтелект, довкола якого зараз багато шуму, не зможе замінити вебмайстра, а лише допоможе йому.

 А ось соціальні потрясіння – це неконтрольований процес, який може вирости у будь-що у майбутньому році. І як це вплине на нашу працю – лишається питанням. Але нам своє робити. Віримо у успіх, та віримо у ЗСУ. Донатимо, підтримуємо військо, та наближуємо той час, коли український ринок не лише буде тримати удар, а ще й даватиме гідну відсіч. В економічному розумінні.

З повагою, Ваш Ґік!

Категорія: