Вітаємо вас, шановна спільното! «Як би ви вчились так як треба, то й мудрість би була своя». Не варто нагадувати, чия це цитата. Сьогоднішній наш матеріал присвячений тому, як правильно навчатися роботі з певним оффером, використовуючи, так би мовити, «чужу мудрість», а саме – арбітражні кейси.
До речі, ми також ділимось з вами корисними кейсами. Як приклад, рекомендуємо вам ознайомитися з наступним матеріалом: Кейс: офер cosmolot з ROI 75%+. Там детально розповідається, як вижати максимальний профіт з конкретного офферу.
Що таке кейси?
Для початку – трохи термінології. Що таке кейс, і чого він взагалі так називається? Слово «кейс» в контексті арбітражу трафіку пішло від англійської «case method» та «case study». Це означає метод ситуаційного аналізу – спеціальний навчальний підхід, який використовується у багатьох сферах, не лише в арбітражі.
Арібтражний кейс – це також матеріал навчального характеру, який базується на конкретному прикладу. Головним тут виступає конкретна зв’язка, яку автор детально розписує: який оффер береться до роботи та чому, скільки тривала РК, які креативи використовувалися, яке ГЕО, і так далі. Тобто усі необхідні вхідні данні, щоб кожен новачок мав змогу зробити все по шаблону, та не лише подивитися, як то працює, але й отримати профіт.
До речі, про профіт в кейсі також має йти мова. Не обов’язково про конкретні цифри, не кожен автор буде ділитися такими деталями. Але ключові характеристики, як то CR, ROI, KPI – усе це має фігурувати у якісному кейсі.
Підсумовуючи, арбітражний кейс – це навчальний матеріал для арбітражників, який містить конкретний досвід автора та демонструє ефективність використаних методік. Призначений він для подальшого аналізу, а не для покрокового повторення, про що трохи далі.
Яким має бути якісний кейс
Зазначимо, що кейс – це взагалі не завжди про успіх. Інколи автор навмисно ділиться зливним кейсом, щоб інші не наступали на його ж граблі. І це також добре, адже і з цього ви можете підкреслити для себе певні висновки.
Що стосується ключових параметрів якісного кейса, то серед них варто виділити:
- Повнота розкриття усіх аспектів роботи зв’язки: починаючи від вибору офферу, закінчуючи підсумовуючими статистичними даними. Останні мусять бути «білими», без блюру чи фотошопу. Це важливо, щоб розуміти автентичність як скрінів, так і самого кейсу загалом;
- Використання автором власних підходів в роботі, що робило би кейс не шаблонним;
- Кейс не мусить агітувати вас обирати певну партнерку чи оффер, адже це вже буде смердіти рекламою. Якісні кейси створені не для цього;
Ну і звичайно, кейс має бути гарно написаним, структурованим. Це не лише робить його більш приємним для ознайомлення, але й демонструє скрупульозність автора, що підкреслить його професіоналізм.
Чи раціонально повторювати усе, що написано в кейсі?
Перейдемо до найголовнішого: чи варто одразу брати усі параметри РК, яку демонструють у кейсі, та переносити їх собі на акаунт, в очікуванні такого ж профіту? Однозначно, ні.
Щоб це усвідомити, варто одразу відповісти на питання, а навіщо взагалі хтось робить кейси та ділиться своїм досвідом? З одного боку – це трафік для того блогу, де буде опубліковано той чи інший кейс. З іншого – це самопіар. І найменш популярне – це чистий альтруїзм, коли людина горить своєю справою, і ділиться з іншими результатами своїх експериментів.
Як правильно аналізувати кейс?
Але граблі, на які хтось наступав навіть три роки тому, і вони все ще на тому ж місті, також можуть створювати для вас певні можливості: або наступити на них та отримати тримачем по обличчю, або обійти, чи взагалі підцупити ті граблі. Маємо на увазі, що кожен має спочатку провести аналіз кейса: виділити сильні та слабкі сторони продемонстрованої зв’язки, чи було вичерпано увесь маркетинговий потенціал кейса, як би ви могли його покращити, тощо.
Тобто кейси – це не якийсь готовий, який варто використовувати в роботі. Це не лише про роботу автора, але й про вашу також. Вам треба використовувати певні методи аналізу, щоб і верифікувати дані, і отримати більше корисної для себе інформації.
Серед ключових методів аналізу кейсів можна виокремити глибоке вивчення ключових метрик, що фігурують у кейсі: CTR, ROI, конверсії. Усе це дозволить отримати розуміння того, яка зі стратегій краще вистрелює.
Порівняльний аналіз також можна юзати. Зокрема, ви можете проаналізувати інші схожі кейси, щоб знайти певні схожості та розбіжності. Це також дає змогу зрозуміти, що краще працює в майже однакових зв’язках.
Окрім того, саму аналітику можна робити не власноруч, а використовуючи спеціалізовані аналітичні платформи, інструменти моніторингу та трекеру, тощо. Це не лише дозволить зробити правильні висновки з кейсу, але й розв’яже вам руки для роботи над основними проєктами.
Що таке намальований кейс
Окрім кейсів, де детально розписано досвід роботи автора, існують і так звані «намальовані» кейси. За своєю суттю, це цілком вигадані «твори», де відсутня конкретика, не наводяться ніякі скріни зі статистикою чи взагалі налаштуваннями РК, але є багато розмов про «успішний успіх» та реклама, реклама, реклама.
Відсутність конкретики – це ключова та найвиразніша характеристика будь-якого намальованого кейсу. Такі ми маємо скіпати та не витрачати свій час, та й тим паче не намагатися нічого звідти повторювати при власних експериментах.
Підіб’ємо підсумки
Кейси в арбітражі – це не лише про досвід та знання, а й про ще одну роботу для арбітражника, яку варто виконувати, щоб краще орієнтуватися у певних вертикалях, виокремлювати для себе нові зв’язки, навчатися роботі з незвичними офферами, тощо.
Якщо ви знаєте, як правильно працювати з кейсами, але не знаєте, де їх знайти – залітайте до нашого Telegram-ком’юніті. Там ви завжди знайдете свіжу та корисну інформацію.
З повагою, Ваш Ґік!
Коментарі