Вітаємо, спільнота! В арбітражі трафіку існують певні вертикалі, які багато хто вважає вже ледь не архаїчними, проте ми все ж називаємо їх більш лагідним словом «класичні». Саме до таких відноситься і товарка, яку багато хто плутає з E-commerce. Як працює ця вертикаль, і чи варто з нею працювати сьогодні? Розповідаємо в нашому свіжому огляді!

А перед початком нагадуємо, що нещодавно ми розповідали про іншу круту вертикаль, яка сьогодні все сильніше домінує на ринці – це iGaming. Тож бігом читати, щоб встигнути долучитися до найпрофітнішої на сьогодні ніші!

То ж що таке товарка?

Товарка – це вертикаль в партнерському маркетингу, у якій рекламодавці пропонують арбітражникам зливати трафік на їх товар. Власне, тут можемо підкреслити, що наші оффери – товари. Товаром може бути будь-що: від одягу до іграшок для дорослих. Або ж хрестик Домініка Торетто, якщо ви олдфаг і розумієте, про що ми.

Товарка що це | Арбітраж трафіку початок

Товарних офферів сьогодні вкрай багато. Рекламодавці пропонують просувати будь-який товар, який відповідав би умовам моделі Cash-On-Delivery. Згідно з цією моделлю клієнт має змогу сплатити товар при його одержанні, тобто – це та сама післяплата, яку ми так любимо в «Новій пошті».

На відміну від E-commrece у товарці ми ллємо трафік не на магазин чи сервіс, а саме на конкретний товар. Завдяки цьому ми можемо:

  1. Більш якісно налаштувати таргет;
  2. Зменшити витрати на РК;
  3. Отримати більший профіт при якіснішому налаштуванні РК.

В цілому, переваг вкрай багато, але до них ми ще повернемось.

Різновиди товарки

Враховуючи той факт, що в інтернеті можна купити безліч різноманітних товарів, цілком очевидним є те, що усі вони діляться на різні категорії. Окрім очевидної диференціації за типом товару, і сама вертикаль поділяється на категорії. А саме існують:

  • Біла товарка, де коже нтовар – це білий оффер
  • Сіра товарка
  • Чорна товарка

Біла товарка – найбільш «лагідна» категорія, куди відносяться усі товари, які не порушують умов використання рекламних мереж. З такими офферами працювати досить просто, бо вам не доведеться прибігати до клоакінгу, маскувати креативи тощо. Просто беремо товар, наприклад – сукню, налаштовуємо РК, отримуємо профіт. Наче все просто.

Сіра товарка – це та категорія офферів, де наявні сумнівні товари. Це зовсім не щось заборонене, як може здаватися на перший погляд. Мова скоріше про міслідінг, коли заявлені характеристики товару не зовсім відповідають тому, що споживач отримає в результаті. Наприклад, сюди можна віднести китайські копії iPhone, та багато іншої техніки, яка навіть ззовні відрізнятиметься від того, що буде зображене на креативі.

До чорної товарки відносяться ті товари, що заборонені як законодавством країни, так і умовами використання рекламної мережі. Тут насправді питання досить складне. Адже попри те, що адалт-товарка наче і цілком легальна, просувати її через рекламні мережі – вкрай важко через заборони самих сіток.

Окрім того, ми навмисне не наводили приклади з різноманітними біоорганічними домішками, адже це відноситься до нутри. Вона э самостійною нішею зі своїми законами, тож не варто її ототожнювати з класичною товаркою.

Відмінність товарки від нутри

На цьому етапі варто зупинитися більш детально, бо багато новачків або ототожнюють товарку та нутру, або ж просто плутають їх. Проте існують декілька суттєвих відмінностей, які дозволять вам зрозуміти, чому краще обрати товарку, якщо в вас немає достатньо досвіду в арбітражі:

  • Нутра – це переважно сірі оффери, коли більшість товарів – білі. Через це працювати з нутрою значно складніше, хоча і існує різниця в прибутку;
  • Модерація нутри – вкрай складний етап, який може призвести до блокування вашого рекламного облікового запису ще до початку РК. У випадку з товаркою вам не доведеться шукати на креосах потенційні «ред флаги», які можуть тригернути модераторів;
  • Виходячи з цього, рекламні акаунти під товарку живуть значно довше, то ж вам буде не лише простіше розпочинати РК, але й масштабувати їх.

Власне, список можна продовжувати ще довго. Усі відмінності будуть стосуватися переважно кольору: працюючи з нутрою ви обираєте сіру вертикаль, з товаркою – білу.

Переваги товарних офферів

Поговоримо про переваги. Адже саме на це дивиться кожний арбітражник, перш ніж обрати вертикаль для роботи.

Товарка, а особливо біла, вкрай зручна ніша. В ній досить багато різних товарів, що дозволяє вам підібрати найбільш актуальний оффер для тієї ЦА, з якою ви звикли працювати. Тож у випадку, коли ви вже вмієте працювати з певними вертикалями, перейти на товарка буде досить просто.

Ключові переваги товарки наступні:

  1. Це можливість швидко розпочати рекламну компанію. Вам не доведеться довго вивчати ринок, займатися маскуванням креативів, створювати десятки аків у рекламній мережі тощо. Обрали товар – налаштували РК – отримали профіт, все просто;
  2. Лояльне відношення до білої (та навіть сірої) товарки дозволяє працювати з комфортом, ви не ризикуєте власним рекламним кабінетом;
  3. Високий конверт. Якщо ви влучили в таргет, то ви гарантовано будете отримувати велику кількість конверсій, після чого залишиться лише масштабувати РК, щоб збільшувати профіт;
  4. До речі, можливість масштабування в товарці – вкрай приголомшлива. Адже ви майже одразу будете розуміти, чи варто вливати в РК більші кошти. І якщо усі умови для цього створені, товар дійсно має попит серед тієї ЦА, на яку ви налаштували РК, то масштабування дасть вам змогу значно збільшити прибуток;
  5. Товарка – це про стабільний та високий прибуток. Головне – обрати якісний товар, щоб не зіткнутися з поверненнями й не втрачати вже готові конверсії.

Найбільш відчутними переваги товарки є при роботі саме з білими офферами. Проте варто розуміти, що при роботі з сірими чи чорними офферами ви також отримаєте певні переваги. Зокрема мова йде і про більш високі виплати, задля яких арбітражники й готові затерпіти усі ті незручності. Та беручи до уваги той факт, що працювати з такими офферами все ж важче, ми б не стали їх радити новачкам. То ж візьміть це до уваги.

Особливості роботи з товаркою

Попри усю простоту роботи з товарними офферами, у деяких випадках існують певні нюанси, які ми не можемо ігнорувати.

У першу чергу згадаємо про вартість трафіку. Ціна може бути різною, але при роботі з топовими офферами доведеться сплачувати досить великі кошти за кожен лід. І причина тут не лише у конкуренції, але й в вимогах рекламодавців. Здебільшого вони не дозволяють використовувати сумнівні джерела трафіку, зокрема тизерки та пуші. А купляти виключно таргетований трафік – це недешеве задоволення, хоча й вибору в вас може і не бути.

В деяких випадках ви не зможете навіть розраховувати на виплату, якщо в умовах буде вказаний певний обсяг чеку. Це означає, що якщо людина купить товару на суму, меншу ніж очікує рекламодавець, то ви не отримаєте винагороду.

Що стосується виплат, то тут існують декілька моделей, що найбільш актуальні для ніші. У першу чергу, це CPA – рекламодавець сплачує за цільову дію. Окрім того, ви можете отримувати винагороду і по моделі RevShare, коли адверт будете сплачувати вам відсоток від власного прибутку. Інші моделі оплати також зустрічаються, проте це скоріш виняток з правил.

І наостанок – це необхідність постійно креативити. Досить важко продати споживачу який-небудь товар, в умовах шаленого розвитку E-commerce (тут ми не про вертикаль, а про індустрію загалом). Тому для того, щоб привертати увагу трафіку, а головне – продавати йому товар, вам доведеться створювати якісні та незвичайні креативи, які забезпечать вам високий конверт.

Як лити трафік на товарні оффери у 2025

Щоб ефективно працювати з товаркою необхідно розуміти деякі речі. Наприклад, для початку ми радимо вам обрати саме ті товари, які будуть вам найбільш зрозумілими. Безумовно, не завжди це будуть найбільш прибуткові оффери, проте так ви зможете набити руку та отримати досвід, який після інвестуєте в інші товари.

Обираючи під арбітраж оффери, необхідно впевнитися, що вони є актуальними та матимуть попит серед аудиторії. Для цього використовуємо відповідні сервіси, зокрема Google Trends чи Wordstat.

Оберіть канал, з якого будете зливати трафік. Як ми вже згадували вище, сумнівні джерела трафіку тут навряд чи будуть актуальні. Тому варто зосередитися на органіці, контекстній та таргетинговій рекламі. Для певних товарів органіка буде найбільш профітним варіантом, якщо ви будете зливати трафік на товар з близького за тематикою сайту.

Не забувайте переймати досвід конкурентів, щоб випередити їх. Товарка вкрай популярна ніша, то ж майже на будь-який товар знайдеться вагомий конкурент, якого не можна ігнорувати.

Якісні креативи – це один з ключових секретів успіху. За їх допомогою ви зможете ефективно привертати увагу трафіку, а далі – діло за лендінгом і прелендом, які мають конвертувати кожен клік по рекламному оголошенню.

І наостанок – не забуваємо про масштабування. Якщо ви бачите, що рекламна кампанія демонструє високу ефективність, то це досить явна ознака того, що необхідно вливати в неї ще більше коштів, отримуючи більше і більше конверсій. До речі, це правило актуальне не лише для товарки, але й для будь-якої іншої вертикалі. Якщо РК вкатує аудиторії – масштабуємось.

Підсумуємо

Сподіваємось, наша відповідь на питання, що ж таке товарка, була вкрай вичерпною, а надані поради – дієвими та корисними. Товарка – це лояльна до арбітражника вертикаль, яка дозволяє працювати та отримувати профіт, не витрачаючи час на клокаінг, створення додаткових акаунтів тощо. Обираючи якісний товар, який підійде для вашої ЦА, ви маєте змогу масштабувати рекламну кампанію, що значно збільшить ваші прибутки. Це вказує на шалений потенціал ніші, який не варто ігнорувати. Тож якщо ви тільки плануєте вливатись в арбітраж трафіку, початок саме з товарки – це дуже і дуже гарна ідея!

Також наполегливо радимо вам долучатися до нашого Telegram-ком’юніті, бо нам вас справді не вистачає 💗. Там ви зможете знайти свіжу та цікаву інформацію, що допоможе вам бути ще більш професійним, отримуючи більший і більший профіт.

З любов’ю та повагою, Ваш Ґік!

Що таке товарка, як працює ця вертикаль FAQs

Що таке товарка?

Товарка – це вертикаль в партнерському маркетингу, у якій рекламодавці пропонують арбітражникам зливати трафік на їх товар.

Чим відрізняється нутра від товарки?

Нутра – це переважно сірі оффери, коли більшість товарів – білі. Через це працювати з нутрою значно складніше, хоча і існує різниця в прибутку.

Категорія: