Привіт, спільното! Криптовалюта поступово стає справжнісіньким мейнстримом. Вже навіть бабусі обговорюють, хто та скільки натапав того бісового хом’яка. Тож навіть того не підозрюючи, навіть вони стають частиною цієї великої крипто-спільноти.
Власне, стосовно тапалок, саме формат Play2Earn і популяризував крипту останнім часом. І якщо ви все ще не знаєте, що це за формат, як він працює, та чому став настільки популярним саме зараз – то ви завітали за адресою, бо саме про це ми і говоримо в нашому сьогоднішньому матеріалі!
А перед початком нагадаємо, що ми вже розповідали, чому 2024 рік ідеальний для заливу на крипту. Також радимо до ознайомлення!
Що таке Play2Earn?
Play2Earn на сьогодні дуже сильно асоціюється з криптовалютою. Хоча сам формат зовсім не новий, та існує вже дуже і дуже давно.
Фактично, це реалізація нашої з вами дитячої мрії – можливість заробляти реальні гроші, чи щось цінне, що можна за них продати, граючи при цьому в ігри.
Сьогодні Play2Earn це у першу чергу про блокчейн. Деякі великі проєкти можуть похизуватися внутрішньоігровою економікою, реалізацією великих бізнес-концепцій, і усе це у вигляді гри. Наприклад, умовної ферми, де ви вирощуєте овочі, але продаєте їх за певний токен іншим гравцям.
Цифрові активи, які гравець отримує, граючи в Play2Earn проєкт, це не лише токен, яка-небудь конкретна монета. Це можуть бути і інші активи. Наприклад – NFT. І з цієї точки зору, навіть умовний CS2 можна вважати такою грою, що можна віднести до Play2Earn. Адже там ви також отримуєте аірдропи у вигляді кейсів, скінів, та інших предметів, які можна продати за реальні гроші.
Проте сьогодні Play2Earn – це про ігри у Telegram, різної ступені сумнівності. Чого вже казати, коли навіть Binance створив власну тапалку, про яку ми розповідали на сторінках CryptoҐік.
І причина, чому вони стали настільки популярними саме сьогодні, криється не лише в тому, що сам по собі месенджер дуже популярний, та ще й має власний блокчейн. І тим паче не тому, що в них реально цікаво грати. Бо тикати в одну-дві точки на екрані – ну, така собі гра, насправді.
Причина більш глобальна, а саме – активний розвиток Web 3.0.
Що таке Web 3.0?
До недавнього часу, усі ми існували в межах Web 2.0. І процес переходу на “нову версію інтернету” для багатьох виявився майже непоміченим. Причини тому наступні:
- Зміни можуть здаватися не настільки глобальними, особливо для звичайного користувача;
- Процес повноцінного переходу до Web 3.0 все ще триває, тож багато сюрпризів нас чекає попереду;
- Уявлення про те, що взагалі таке той Web 3.0 – дуже розпливчате.
Новий інтернет спирається на наступні елементи: машинне навчання, децентралізація, запровадження блокчейну зокрема для убезпечення даних користувачів, та інтерактивність.
Один з батьків інтернету, Тім Бернерс-Лі, вказує на те, що в Web 3.0 фокус технологій спрямований на те, щоб зробити інтернет ще більш відкритим, автономним та розумним. Власне, завдяки тим елементам, про які ми вище згадали, досягти цього цілком можливо.
Попри те, що сьогодні особливий акцент робиться саме на ШІ, який активно використовують у тому числі і в арбітражі. Зокрема Google використовує машинне навчання для того, щоб користувачі могли ще більш ефективно шукати потрібну для них інформацію. І це дійсно працює вже зараз. Людина може буквально набубніти пісню в пошукову систему, і з великою вірогідністю вона знайде те, що шукала. Це дуже показова риса Web 3.0.
Також показовою є і інтерактивність. Інтернет взаємодіє з користувачем, пропонуючи йому глибокий досвід взаємодій. Де людина не лише може пограти в щось, а ще й отримати матеріальну винагороду, яка принесе їй користь за межами інтернету. Раніше це також існувало, проте у вкрай обмеженому вигляді. Web 3.0 зробив це ледь не мейнстримом.
У тому числі завдяки технологіям, що дозволяють запускати ті самі ігри у месенджері. Людям не доводиться нічого завантажувати, встановлювати на пристрій. Усе максимально просто, інтерактивно, та загальнодоступно.
Висновок
Активний розвиток Play2Earn проєктів, поява нових ігор, їх популяризація у суспільстві – усе це цілком логічний наслідок не менш стрімкого розвитку технологій Web 3.0.
Чи багато скаму серед тих же тапалок? Безумовно. Адже спекулянтів та шахраїв, які намагаються скористатися недоліками чогось абсолютно нового, завжди вистачає. Проте з часом їх змиє з “нового інтернету”, нехай і не всіх.
А які ваші думки стосовно розвитку інтернету? Чи граєте ви в блокчейн-ігри, та скільки вже змогли заробити, продавши DOGS чи NOT-коїн? Діліться вашим досвідом в нашому Telegram-ком’юніті, де ми усім гуртом страждаємо від нескінченного FOMO!
З повагою, Ваш Ґік!
Коментарі