Під час запуску нової кампанії баєр має проробити ряд технічних та доволі нудних задач. Серед них – створення креативів. І навіть якщо баєр робить їх не самостійно, а замовляє ну дизайнера, в будь-якому разі треба витратити час на ТЗ та правки.

Звісно, рутинна робота втомлює, особливо коли її багато. І тому дуже часто баєри не створюють нові креативи під кожен офер, а лише унікалізують їх. Як це правильно робити, в яких випадках необхідно та кому – читайте в новій статті від Gambeat.

Що таке унікалізація креативів

Для початку трохи загальної інформації. Унікалізація – це внесення певних змін, аби креатив чимось відрізнявся від інших. Вона може бути як візуальна – додавання певних елементів, зміна музики, обрізання, так і технічна – зменшення чи збільшення файлу, зміни в метаданних тощо.

Фактично, в цьому випадку йдеться про підробку креативу, аби його сприймали новим. Часу на це зазвичай йде менше, ніж на створення креосів з нуля. І тому це хороший варіант, коли треба економити ресурси.

Змінюємо візуальну складову креативів

Для початку поговоримо про редагування креативів безпосередньо для користувача. Це потрібно робити в таких випадках: 

  • Перехід на нове ГЕО. Якщо у вас є робочі креативи в одному ГЕО і ви впевнені, що вони спрацюють в іншому – можна просто мінімально його унікалізувати. Для цього варто змінити прапори, валюту, мову та інші локальні моменти. Також іноді варто змінити більші елементи. Наприклад, національність людей, якщо йдеться про іншу частину світу;
  • Довга кампанія. Коли кампанія крутиться довгий час, у більшості випадків конверт зменшується. Причина проста – людям приїдаються креативи. Відповідно, потрібно вносити певні зміни – це може бути інша музика чи слоти, зміна ключових акцентів, рерайт call to action тощо. Тобто треба зробити так, щоб людина почала сприймати вашу рекламу, як щось нове та цікаве для нього;
  • “Позичені” креативи. Історія схожа на попередню. Якщо ви вирішили позичити креативи зі спаїв чи бібліотеки (ми не радимо цього робити), то їх треба хоча б мінімально редагувати. Причини тут такі ж, як і в попередньому пункті – невідомо, як довго працює цей креатив, та скільком людям він вже встиг набриднути;
  • Робота з УБТ-трафіком. Тут ситуація ще складніша. Джерела умовно безкоштовного трафіку вимагають унікальний контент – без нього, банально, ви не будете потрапляти в рекомендацію користувачам та отримувати трафік. 

Робити сотні креативів в день – дуже складно. На допомогу також приходить унікалізація;

  • Бани від Facebook чи іншого джерела трафіку. Часто на ваших креативах можуть бути дрібні тригери, які зачіпають модерацію. Відповідно, такі креативи, як і цілі кабінети відлітають в бан. Звісно, для модерації важлива в першу чергу технічна складова креативу – про це поговоримо далі. Однак візуально також варто приховувати тригери, це може вплинути на кількість банів.

Простіше кажучи, зміна візуальної складової креативів – це в першу чергу про користувачів. Їм може щось не подобатися, не чіпляти, конверт зменшується. Робити нові креативи щоразу в такому випадку – справа довга та невдячна. Тому баєри часто просто змінюють деякі елементи й креатив стає свіжішим. Чого не скажеш про технічну унікалізацію.

Зміна технічних характеристик креативів

Тепер переходимо, безпосередньо, до арбітражного терміну “унікалізація”, адже воно стосується саме технічних характеристик зображення. Фактично, це робота над створенням “нового” креативу для будь-якого сорсу.

У будь-якого креативу, статика це чи відео, є “внутрішній світ”. Він складається, зокрема, з таких параметрів: 

  • Метадані – інформація про файл (дата створення, пристрій, геотеги тощо);
  • Хеш-дані – унікальний id файлу, який генерується автоматично під час створення файлу;
  • Вага файлу;
  • Тривалість (якщо йдеться про відео);
  • Роздільна здатність картинки або ролика.

Здебільшого технічно креативи унікалізують в таких випадках: 

  • Проблеми з модерацією. Старі файли Facebook чи будь-яка інша платформа може пропускати довго і не завжди успішно. Тому доводиться вигадувати;
  • Короткий термін “життя креативів”. Якщо креативи використовуються вже не вперше, то їх можуть дуже швидко забанити. Особливо, якщо на інших акаунтах цей креатив вже відлетів.
  • Низький траст. Нові файли мають більшу довіру від майданчиків, ніж заюзані креативи.

Зазначимо, що унікалізація креативів – це не панацея. Навіть повністю нові креоси можуть швидко відлітати в бан, не кажучи вже про відредаговані. 

Що стосується самого процесу унікалізації, то тут є два варіанти: вручну чи автоматично. У першому випадку вам потрібно самостійно змінювати склад файлу, редагувати його. З цим також можуть допомогти дизайнери чи монтажери. Другий варіант значно простіше, треба лише завантажити файл у відповідний сервіс і за кілька хвилин ви отримаєте повністю “новий” креатив.

Підсумовуємо

Унікалізація креативів – це стандартна практика для партнерського маркетингу. Вона економить велику кількість часу та ресурсів. Здебільшого цей підхід використовують у гемблінгу та інших сірих вертикалях, де кампанії часто відлітають у бан. 

Але водночас варто розуміти, що нескінченно унікалізувати креатив не вийде – у всього є свої ліміти. З часом алгоритми платформи розуміють, що ви робите та просто почнуть банити такі креативи. Але це не заважає створити новий креос та “вижимати” з нього максимум у майбутньому. А з вами був Gambeat і сподіваємося, ми допомогли вам зекономити трохи часу!

Долучайтесь до нас:

Категорія: