Вітаємо, шановна спільното! Більшість сучасних рекламних сіток працюють за принципом аукціонів, де арбітражникам необхідно не лише продумувати рекламну кампанію з точки зору концепцій та креативів, але й продумати стратегію ставок, або ж бідів. Саме тому вважаємо вкрай важливим поговорити про те, як взагалі працює біддінг та RTB зокрема.
Трафік з рекламних сіток завжди платний. Проте інколи арбітражники мають бажання зекономити, та починають шукати джерела УБТ трафіку. У чому різниця між платним трафіком та УБТ – розповідали у статті за посилання. Приємного читання!
Що таке біддінг?
Як і багато інших термінів, біддінг походить від англійської, де «bidding» – це процес управління ставками, а власне «to bid» – це зробити ставку.
У арбітражі трафіку біддінг – це процес керування ставками на показ рекламних оголошень. Вони зустрічаються у більшості рекламних сіток: від якихось ноу-неймів, до Google та Facebook.
Існують певні стратегії стосовно біддінгу, що дозволяють збільшити ефективність рекламної кампанії. Грамотна ставка дозволить збільшити кількість показів вашого рекламного оголошення, але при цьому ви маєте враховувати ще й витрати вашого рекламного бюджету.
Здавалось би, усе має бути максимально просто: ставимо більшу ставку, ніж у конкурентів, та отримуємо більше лідів. Профіт! Насправді це так не працює, адже рентабельність вашого проєкту значно впаде, від чого про прибуток не буде йти і мови. Власне тому необхідно розуміти не лише, що таке біддінг, але як працює сам RTB-аукціон.
Що таке RTB-аукціон?
RTB-аукціон – це аукціон ставок у реальному часі. Ця технологія у рекламних сітках дозволяє систематизувати процес купівлі та продажу реклами, що створює конкурентні умови, та дозволяє легше формувати ціни на рекламу у тій чи іншій ніші. Відповідно, чим популярніша ніша – тим вище середні ставки, адже і конкурентів більше.
Механізм працює наступним чином: система рекламної сітки бачить ледь не однакові оголошення, з ідентичним таргетом та ГЕО. Щоб виявити, чиє саме оголошення побачить реципієнт, система дивиться на те, скільки адверт готовий заплатити за рекламне місце. Чим більше ставка – тим більшу перевагу ви маєте.
З точки зору того, як працює скрипт, то все відбувається так:
- Користувач переходить на сторінку, де розміщено рекламний блок. Система з’ясовує його дані: враховуються IP, cookies. Це дозволяє зрозуміти таргет;
- Потім відбувається аналіз отриманої інформації, вона надається у тому числі і рекламодавцю;
- Система аналізує усі наявні ставки по цьому користувачу, після чого обирає те оголошення, за яке призначена найбільша ставка. Людина бачить найдорожче оголошення.
Варто підкреслити, що відбувається це за лічені мілісекунди, тобто фактично в автоматичному режимі. Тож вам, як адверту, необхідно завчасно продумати вашу РК, щоб мати змогу впевнено конкурувати.
Що стосується ціни, то попри те, що рекл може виставити найвищу ціну, платити він буде все ж не завжди її. Адже показ відбувається не по найбільш високій ставці, а за принципом другої ціни. Так, якщо ви пропонуєте за перегляд 5 центів, а ваші конкуренти по 4, 3, 2 центи, то ви не лише виграєте в аукціоні, але й заплатите саме 4 центи, а не 5.
Існують і деякі обмеження. Наприклад, рекламна сітка також має змогу впливати на ціну на оголошення. Здебільшого, вони встановлюють виключно мінімальний поріг, з якого розпочинаються торги. В іншому, ціну формують саме рекламодавці, що можна вважати найбільш оптимальною та прозорою ціною. Якщо ми зробимо вигляд, що демпінгу не існує, звичайно.
Яким може бути біддінг
Що таке біддінг – ми з’ясували. Тепер поговоримо про його різновиди. Загалом їх два:
- Ручний біддінг – це власноручна робота, коли ви самі розподіляєте ставки. Це робота не лише для арбітражника, як працює в соло, але й безпосередньо для медіабаєра, як працює в команді.
- Автоматичний біддінг – відбувається завдяки роботі спеціального програмного забезпечення, яке реагує на динаміку ринку, від того підвищуючи чи знижуючи ставку.
Немає сумнівів, що кожен з цих двох типів є однаково корисним за певних умов. Якщо в вас багато вільного часу, то ручні ставки дозволять вам краще балансувати та економити рекламний бюджет. У зворотному випадку, ви можете використовувати автоматичний варіант, а вільний час витратити на більш значущі завдання.
Переваги RTB-аукціону
RTB-аукціон однаково приваблива система для обох сторін: як для рекламодавця, так і для самого рекламного майданчика. Перші мають змогу отримувати ЦА, а остання – заробляє більші кошти, продаючи оголошення за найвищу запропоновану ціну.
Окрім того, завдяки можливості точно налаштувати таргет, рекламодавець має змогу бути впевненим в тому, що платить суто за цільові покази. Власне, цим можна виправдати ситуації, коли доводиться ставити занадто високу ставку. Бо якою б вона не була, ви все ж знаєте, за що саме ви сплачуєте кожен цент.
Сучасні рекламні сітки надають велику кількість необхідних інструментів, які дозволяють відслідковувати не лише ті перегляди, що ви вже отримали, але й дозволяють проаналізувати перебіг самого аукціону, щоб ви мали змогу підлаштуватися під реалії та скорегувати ваші ставки.
Окрім того, існують певні умови, за яких ви можете отримувати трафік навіть у випадку, коли ваша ставка не є домінуючою. Проте за спостереженнями багатьох арбітражників, найбільш якісний трафік приходить виключно тоді, коли ви платите за нього більші кошти. Не складно розуміти, що тим самим сітки мотивують вас виставляти більші ціни, навіть якщо це не так необхідно в рамках вашої РК.
Висновок
Якщо ви плануєте купувати трафік через таргетингову, контекстну, та будь-яку іншу рекламу у сітках, то ви обов’язково зіткнетеся з RTB-аукціоном. Саме тут і криється ключова складність роботи, пов’язана з конкуренцією. Ви можете експериментувати не лише зі ставками, але й з характеристиками таргету, щоб вийти на найбільш прийнятну для вас ціну. Проте це вже тема для іншого обговорення.
А якщо у вас все ще залишились запитання, то ви можете поставити їх у нашому Telegram-ком’юніті. Професійна спільнота рада буде вам допомогти!
Як завжди з повагою, ваш Ґік!
Коментарі