Привіт, спільното! Наперед просимо вибачень за слюр в назві цієї статті, проте наразі немає ніяких інших більш-менш розповсюджених термінів, щоб описати той феномен, про який ми пропонуємо поспілкуватися. Цей, як і будь-які інші слюри, ми категорично засуджуємо. 

Сьогодні ми поговоримо про те, що кидає не найприємнішу тінь на весь ринок арбітражу. Про людей, яких краще оминати, особливо новачкам ніші.  

А перед початком нагадаємо, що ми вже розповідали про те, як зазвичай скамлять арбітражників. Радимо ознайомитися, щоб не потрапляти в подібні ситуації. 

Що таке інфоциганство? 

Тема, про яку ми будемо сьогодні говорити, явно не з приємних. Але оминаючи її, ми будемо сприяти тому, що все більше новачків, які могли б досягти дійсно великих успіхів в арбітражі, просто відвернуться від індустрії, тому що потраплять в руки лицемірних скамерів. 

Інфоциганство, або ж інфошахрайство –це створення абсолютно «порожніх» навчальних матеріалів, курсів, лекцій, де ця порожнеча заповнюється водою, а згодом продається людям, які далеку від сабжу, але щиро хотіли б навчитися чомусь новому. 

В інфоциганстві ми бачимо одразу декілька серйозних проблем: 

  • Це кидає тінь на всю індустрії, що потенційно може негативно відбитися на кожному з нас: від суспільного тиску, до більш суворого регулювання з боку законодавства.  
  • Інфоциганство вбиває потенціал. Люди, що потрапили до рук шахраїв на старті роботи, навряд чи ще колись повернуться до того, щоб працювати в арбітражі. 

І може здаватися, немов нічого поганого в цьому немає. Ну типу ми просто не отримаємо чергового конкурента, простіше буде вигравати аукціони, і т. д. Проте нові обличчя необхідні будь-якій ніші, щоб вона розвивалася, адже саме новачки привносять свіжі ідеї та погляди, що роблять арбітраж не лише прибутковим, але й цікавим ремеслом. 

Але як їм взагалі вдається так майстерно вішати на вуха лапшу, що люди буквально кидають гроші в монітор, аби дізнатися ту саму інфу, що зробить їх мільйонерами? Тут все просто: 

  1. Мотивація, чи навіть краще – маніпуляція. «Набридло попрацювати на дядю? – Блін, ну звичайно!». Проте у кінцевому випадку, замість роботи на дядю, людина просто дарує такому дяді гроші. Ідеальний план, надійний, як швейцарський годинник. 
  2. Брехня. Головний інструмент. Невигадані історії, про які неможливо мовчати, як маленьке, гидке каченя, відкинуте усім світом, знайшло себе в арбітражі, побудувала унікальніші звʼязки, яким навчить і вас. А ще й і військо підтримує, проте не сплачує податки, і бабусь через дорогу переводить, і лікує тварин. Хіба шкода такій людині заплатити 2000$, щоб вона вас навчила бути, як вона?  

Усе це дуже ганебно, насправді. Адже інколи це заходить занадто далеко, що деякі групи людей дійсно вважають, що арбітражники тільки створюють навчальні курси.  

Насправді ви самі можете побачити масштаб. Зайдіть в Інсту, та в пошуку напишіть «арбітражник». Більшість людей там – звичайні інфоцигани, але з величезною аудиторією. 

Чи можна наперед зрозуміти, що перед вами – інфоциган? 

Існують деякі критерії, які можна сприймати, наче редфлег (сигнал про те, що щось не так, і краще уникати взаємодій з цією людиною). Один з таких – це гарантія, що ви точно досягнете успіху. Люди, які працюють в арбітражі, точно знають, що навіть ті зв’язки, які ви власноруч напрацьовували протягом років, можуть підвести в будь-який момент, і доведеться шукати нові методи заливу. 

Друге – це конкретика. Якщо людина починає лити воду ще на стадії просування курсу – то це точно привід для сумнівів. Або ж коли вам обіцяють навчити вас арбітражити тупо все, а не окремі зв’язки (наприклад як лити з ФБ на iGaming, наприклад).  

Репутація. Якщо людина розповідає про себе, як про досвідченого експерта, що в ніші вже досить давно, про неї точно мають знайти і інші досвідчені арбітражники, з якими можна як взаємодіяти напряму, аби поцікавитися про конкретного персонажа, або ж просто загуглити по імені та прізвищу, та проаналізувати усю наявну інформацію.  

Найочевидніший крітерій, що перед вами сумнівний тіпок – це наявність заведений кримінальних справ. Їх дуже легко знайти через судовий реєстр. Особливо, якщо інфоциган зареєстрований, як юридична особа (а мав би, щоб мати змогу декларувати ті доходи, які отримує за продаж свого гівна). 

Чи можу я відшкодувати гроші, витрачені на послуги інфошахрая? 

Велика проблема, що переважно, під шахрайством у нас розуміють процес, коли одна особа неправомірно заволоділа чужим майном. Також є і інші ознаки, які закон класифікує, як обман при шахрайстві. Це коли хтось вам каже завідомо неправдиву інформацію, або навпаки замовчує певні факти, з метою заволодіння вашим майном.  

Чи можна це застосувати на практиці? Якщо знайти нормального юриста – ймовірно, так. Проте якщо судити з власного досвіду, то навіть ми, люди, які більшість життя слідкують за нішею, не можемо пригадати кейси, щоб інфоциган притягували до відповідальності за те, що вони продають повітря. Нажаль. 

Проте це не скасовує того, що ми все ще можемо використовувати і інші інструменти. Зокрема суспільний розголос, який сприятиме тому, що менше людей буде вестись на обіцянки-цяцянки різного роду псевдоекспертів. 

Висновок 

Але ж чому в арбітражі так багато інфоциганів? Відповідь доволі проста та очевидна – це дуже прибуткова ніша, яка приваблює багатьох людей, які шукають легкі гроші. І замість того, щоб займатися просвітницькою діяльністю, розповідати цільовій аудиторії про складнощі роботи, а не лише про переваги, шахраї заманюють їх на свій порожній продукт. В результаті зростає кількість обманутих людей, які розчаровані в арбітражі, хоча навіть не спробували ним займатися насправді. 

Ми також акцентуємо вашу увагу на тому, що усю ту інформацію, яку вам можуть впарити за шалені гроші, ви без проблем знайдете у відкритому доступі. Зокрема на сторінках нашого медіа, медіа наших колег.  Додаткову інформацію ви знайдете у нашому Telegram-ком’юніті, де вам допоможуть охоче та безплатно.  

Ще раз перепрошуємо за те, скільки слюрів ми тут використовували. Проте це дозволить донести наші тези до більшої кількості людей, що потенційно дозволить їм зекономити власні кошти та нерви.  

Бережіть себе, Ваш Ґік! 

Категорія: