Привіт, спільното! Сьогодні говоримо про надсерйозну тему, до якої прикуто не так багато уваги, як мало би. Мова йтиме про дропи та дроповодів. Хто це такі, для чого існують, і чи законно це взагалі? Розповідаємо в сьогоднішньому огляді. 

А перед початком нагадаємо, що ми завжди розповідаємо про найважливіше зі світу арбітражу, ділимось з вами крутими кейсами та порадами. Нещодавно ми розповідали про те, як прогріти акаунт за допомогою ШІ. Радимо до ознайомлення! 

Дроп та дроп-домен – різні речі 

Для початку хочемо акцентувати вашу увагу на тому, що існує таке поняття, як дроп-домен. Фактично, це доменне ім’я, яке ніким не використовується, і яке ви можете придбати, наприклад, за допомогою аукціону.  

Дроп-домени – це дуже популярний інструмент зокрема і серед арбітражників. Адже доменне ім’я з історією має більший рівень трасту в очах пошукової системи. Тож якщо ви хочете розраховувати на безкоштовну органіку з пошукової системи, то дроп-домен – це ваш помічник. 

В контексті ж нашого сьогоднішнього обговорення, мова йде про дропів, як про людей, яких використовують в різних сірих схемах.  

Хто такий дроп? 

Дроп – це людина, яка заради отримання винагороди, готова надати свої персональні та контактні дані, або ж виконати певний пласт роботи: зареєструватися та пройти верифікацію в казино чи БК, відкрити банківський рахунок, завести карту тощо. 

Як це використовують на практиці? Наприклад, ви не можете оформити банківську карту, тому що установа вже заблокувала вам таку можливість через умовні борги. Проте в межах вашого кейсу, потрібна картка саме цього банку. Що ви робите: шукаєте людину, яка погодиться оформити карту на себе, проте використовувати цей рахунок будете згодом ви. Власне, так людина і є дропом. 

Проте це в ідеалі. На практиці ж, дропами стають зовсім не за своєю волею. Так, існує два різновиди дропів: 

  1. За власним бажанням. Коли людина таким чином заробляє собі, усвідомлюючи усі можливі ризики, з якими пов’язана його робота; 
  2. Несвідомі дропи, коли людину, а точніше – її дані та документи, використали в результаті махінацій, і вона або взагалі не в курсі про це, або не може нічого з цим вдіяти. Їх ще називають схемними дропами, коли дроп отриманий в результаті схеми з розводу (через фейкові мобільні застосунки, “співбесіди” тощо).  

Власне, від типу дропа залежатиме те, чи зможете ви з ним взаємодіяти у майбутньому, якщо це буде необхідно. Так, якщо перед вами дроп-ентузіаст, то ви знаєте, що можете залучати його і до інших проєктів. Якщо ж це просто людина, яку кинули, то використовувати навіть її дані у майбутньому може бути проблематичним, адже вона може звернутися до поліції, наприклад, заблокувати свої сім-карти, чи навіть змінити ІНН, якщо це конче необхідно. 

У будь-якому разі, якщо ви вже вирішили співпрацювати з дропами, цілком очевидно, що краще це буде людина, яка зробить усю роботу за власним бажанням. Ми виступаємо категорично проти будь-яких шахрайських методів роботи в арбітражі! 

До того ж вийти на дропа не так важко. Існує окрема спеціалізація людей, які їх шукають та приводять в арбітраж. Їх називають дроповодами.  

Хто такі дроповоди? 

Дроповод – це людина, яка шукає дропів, налагоджує з ними зв’язки, та зводить з клієнтами, зокрема – арбітражниками. У першу чергу, тут треба мати унікальний склад розуму та своєрідну систему цінностей. Адже як би то не було, але дроп – це майже завжди жертва. Адже попри те, що така людина наче й свідомо надає усі свої дані, біжить оформлювати картку чи рахунок, вона рідко замислюється над тим, як це все і ким буде використовуватися в майбутньому. 

Тому дроповод – це не дуже емпатійна людина. І якщо ви хочете працювати за таким “фахом” у якій-небудь арбітражній команді, треба це усвідомлювати.  

Тож дроповод працює за наступною схемою: 

  • Шукає дропів, зокрема через дошки оголошень; 
  • Постійно поповнює базу дропів, наприклад пропонує поточним дропам, щоб ті приводили друзів, і усе це за додаткову винагороду. 

До речі, дроп, який привів іншого дропа, і сам вже стає дроповодом. Де-юре, як мінімум. 

Головна задача будь-якого успішного дроповода – це побудувати подібну піраміду. Також необхідно працювати лише з тими дропами, на кого у будь-який момент буде легко вийти, щоб використати його для інших проєктів. Тоді бізнес дроповода можна вважати налагодженим.  

Які ризики у роботі з дропами? 

Якщо ж говорити про ризики, то тут усе залежить від того, як саме використовується дроп, що робить замовник, і загалом, наскільки “сірим” чи майже “чорним” є той замут, який ми розглядатимемо. 

Одразу підкреслимо, що майже у будь-якому разі, дроповоди лишаються по осторонь, адже вони виступають переважно лише посередниками (якщо це не дроповод, що розводить людей на їх персональні дані, ясна річ). Але якщо дроповод вирішив урвати свій шмат пирога, і він сам вирішив взяти участь у схемі, то він апріорі понесе відповідальність у майбутньому. 

Але за що саме настає відповідальність? Якщо дроп використовується не для лайтових цілей, як то створення акаунту в БК з верифікацією, а для відкриття банківського рахунку, через який у майбутньому будуть відмиватися гроші – це вже повноцінна кримінальна справа. І в такому разі відповідальність буде нести як дроп, на чиї дані відкритий рахунок, так і та людина, яка цей рахунок використовуватиме по факту.  

Власне, знайти безпосередньо замовника можуть допомогти і самі дроповоди. Перспектива бути притягнутим до відповідальності, як співучасник кримінальної справи, дуже мотивує співпрацювати зі слідством. 

Висновок 

Дропи – це дуже й дуже слизька тема. Навіть якщо людина погодилася самостійно відкрити банківський рахунок, навряд чи вона усвідомлює, на що саме вона підписується. Звісно, це вже далеко не ваші проблеми. Проте усе це може призвести до певних ризиків. Наприклад, людина відкрила рахунок, потім прозріла, та побігла в банк його закривати. А там вже лежать ваші гроші. 

Що ж стосується дроповодів, то це також професія, де необхідно використовувати людські слабкості, скрутне матеріальне становище, і нічого позитивного тут майже немає. Так, фактично, дроповод – це не шахрай (у звичному розумінні, і при правильному підході).  

Але людська психіка працює таким чином, що дроп, який сам зробив усю роботу, завтра звинуватить вас в тому, що це ви його змусили, і подасть заяву в поліцію. І попри те, що скоріш за все, нічим серйозним дроповоду це не загрожує, це все одно абсолютно непотрібний геморой, що забиратиме сили, нерви, а головне – безцінний час. 

А чи доводилось вам працювати з дропами, чи може ви й самі проти своєї волі ставали учасником сірої схеми? Діліться вашим досвідом у нашому Telegram-ком’юніті, де ми говоримо про ці та інші важливі теми! 

Будьте у безпеці, Ваш Ґік! 

Хто такі дропи та дроповоди FAQs 

Хто такий дроп? 

Дроп – це людина, яка заради отримання винагороди, готова надати свої персональні та контактні дані, або ж виконати певну роботу: відкрити рахунок, пройти верифікацію тощо. 

Хто такий дроповод? 

Дроповод – це людина, яка шукає дропів, налагоджує з ними зв’язки, та зводить з клієнтами. 

Категорія: