Привіт, спільното! Оптимізація сайту – важливий та вкрай складний процес, який потребує суттєвих інвестицій. І у першу чергу – інвестицій вашого часу, адже для якісної оптимізації треба приділити увагу багатьом аспектам: від швидкості завантаження сторінок, до якості зовнішніх та навіть внутрішніх посилань. 

В SEO існує навіть такий термін, як “лінкбілдінг”. І якщо ви плануєте отримувати органіку з пошукових систем, то вам точно треба розбиратися в тому, як будувати посилання. На щастя, саме про це ми вам і розповімо! 

А перед початком нагадаємо, що нещодавно ми вже розповідали про основні тренди в SEO у 2024 році. Радимо до ознайомлення!  

Що таке лінкбілдінг? 

Лінкбілдінг – це один з аспектів зовнішньої оптимізації веб-сайту, що полягає у збільшенні кількості зворотних посилань на ваш ресурс.  

Складність лінкбілдінгу полягає в тому, що вам необхідно не просто закуповувати посилання, а ще й слідкувати за їх якістю. Так, найбільш трастовими будуть природні посилання, які розташовані, наприклад, в статті, та повністю відповідають контексту. Наприклад, ваш сайт – про пластикові вікна, стаття – “Як обрати якісні пластикові вікна”.  

Також існують штучні посилання, які можуть розташовуватись в окремому рекламному блоці. Такі посилання у великих кількостях купують на відповідних біржах. 

Головна мета лінкбілдінгу – збільшити рівень довіри до вашого сайту з боку пошукової системи. А чим більшим є траст – тим вище буде розташований сайт в пошуковій видачі, тим більше трафіку ви отримаєте. Так що ігнорувати лінкбілдінг ні в якому разі не можна. 

Як отримати більше зовнішніх посилань “білим” шляхом? 

Існує декілька розповсюджених методів отримання зовнішніх посилань. Деякі з них навіть безкоштовні, проте вимагають інвестувати забагато часу замість грошей. Але про все по порядку. 

Крауд-маркетинг 

Крауд-маркетинг – найкращий спосіб отримати не лише зворотні посилання, але  й безпосередньо трафік. Головне – це добре розумітися на ніші. 

Головна ідея крауд-маркетингу полягає в тому, що арбітражник розміщує посилання на сайт в статтях і відгуках. Так, ви можете: 

  1. Розміщувати відгуки там, де це не заборонено, і в них інтегрувати ваше зовнішнє посилання. Тут важливо, щоб посилання індексувалось (це рідкість для відгуків), та щоб вас не забанили. Бо бан – це миттєве видалення ваших відгуків та коментарів; 
  2. Купувати посилання всередині готового контенту через біржу. Саму статтю ви можете надати вебмастеру самостійно, якщо хочете, щоб ваше посилання було ідеально інтегровано в текст, а контент повністю відповідав тому, про що ваш ресурс. 

Головне – приділяти увагу сайту-донору. Особливо, якщо ви посилання будете саме купувати. Так, якщо перед вами сайт, що не цурається розміщувати взагалі будь-які посилання, і вже встиг перетворитися на лінк-помийку, то краще не ризикувати, та не розміщувати власні беклінки на такому сайті. Навіть якщо ціна буде ну дуууже привабливою. Воно того точно не вартує. 

Outreach 

Outreach – це метод, що вкрай подібний до купівлі посилання всередині тексту через біржу. Проте у цьому випадку, ми будемо самостійно контактувати з власниками трастових майданчиків. Бо: 

  • Якщо майданчик не розташований на лінк-біржах, це говорить про те, що він, скоріш за все, не буде заспамленим зовнішніми посиланнями; 
  • Ви маєте більше поле для маневру: можете домовитися про кількість посилань в тексті, обсяг самого тексту тощо. 

Загалом, у ході Outreach необхідно ретельно проаналізувати сайт-донор на предмет відповідності його семантичного ядра вашому ресурсу. Адже чим більш подібним та релевантним буде донор, тим більший рівень трасту ви зможете отримати, розмістивши там свої зворотні посилання. 

Outreach – не дешеве задоволення. Вартість посилання тут, мабуть, найвища. До того ж сюди варто віднести і суміжні витрати. Зокрема на послуги копірайтера, який напише для вас текст, в якому буде розташоване посилання. Проте інвестиції точно того варті. 

Private blog network 

Private blog network, або ж PBN, це мережа сайтів, що належать одному вебмастеру. Мета мережі – просування основного домену. Тобто, якщо при розміщенні посилання на сайті-донорі по методу outreach ми наче приєднуємо наш візок до локомотива, то тут – штовхатимуть вже наш власний локомотив. 

PBN-метод доволі кропіткий. Адже треба витратити забагато часу та ресурсів, щоб побудувати якісну мережу. Проте ви її зможете використовувати для багатьох майбутніх проєктів. Тож суто теоретично, саме PBN-мережа може бути для вас найбільш оптимальним рішенням, якщо ви плануєте просувати багацько сайтів у майбутньому. 

Посилання в профілі  

Якщо ви реєструєтесь на майданчиках, де є можливість заповнити профіль та вказати там посилання на ваш сайт – ви можете юзати і таке джерело зовнішніх посилань.  

АЛЕ! Здебільшого, вони не будуть індексуватися, адже більшість форумів, соціальних мереж та просто сайтів не індексують профілі користувачів. Тож і витрачати на це сили не дуже доречно.  

Не дуже “білі” шляхи отримання зовнішніх посилань 

Усе, про що ми говорили вище – це білі методи отримання зовнішніх посилань. Проте існують і “чорні”: 

Відвертий хак чужих сайтів з метою наповнення їх посиланнями на ваш сайт; 

Лінкбомбінг – спам зовнішніми посиланнями на сайт всюди та у великих обсягах: як ручний, так і автоматизований; 

Невидимі посилання, щоб не муляло око користувачу, але щоб їх бачив пошуковик. 

Попри те, що такі методи лінкбілдінгу не дуже чесні, вони ще й ніфіга не дієві. Тож сприймайте цей блок, як суто для ознайомчих цілей.  

Як мусить відбуватися лінкбілдінг? 

Це настільки важливо, що ми вирішили виокремити це в окремий абзац. 

Процес лінкбілдінгу, коли ви купуєте чи просто розміщуєте зовнішні посилання на ваш сайт, не може перетворюватися на лінкбомбінг, про який ми писали вище. Тобто ні в якому разі не можна поспішати. Якщо наразі ваш сайт відвідує до 10 людей в день, було б дуже дивно, що в один момент на вас вирішили послатися одразу 100 різних сайтів, чи не так? 

В очах пошукової системи це виглядатиме не менш дивним. Тож настільки активний спам зовнішніми посиланнями може призвести до тіньового бану: ваш сайт наче й лишатиметься в пошуковій видачі, проте як би ви не намагалися його оптимізувати та підняти в видачі, алгоритми пошукової системи не дозволять цього зробити. 

Тому треба побудувати цілу стратегію лінкбілдінгу, та розповсюджувати зовнішні посилання поступово.  

Висновок 

Лінкбілдінг – це одна з основ SEO-просування. Якщо ви плануєте лити органічний трафік з пошукової системи, ви маєте вміти використовувати зовнішні посилання максимально ефективно. І сподіваємось, що наш матеріал вам в цьому допоможе! 

А чи знали ви до цього, як працює лінкбілдінг, та що це взагалі таке? Хизуйтесь своїми знаннями в нашому затишному Telegram-ком’юніті, де ми спілкуємося про найважливіше зі світу арбітражу!  

Як завжди з повагою, Ваш Ґік! 

Як оптимізувати сайт та отримати трафік за допомогою лінкбілдінгу FAQs 

Що таке лінкбілдінг? 

Лінкбілдінг – це один з аспектів зовнішньої оптимізації веб-сайту, що полягає у збільшенні кількості зворотних посилань на ваш ресурс. 

Хто такі лінкбілдери? 

Це людина, що будує стратегію просування сайту через зовнішні посилання: шукає сайти-донори, працює над семантикою текстів, де будуть розміщені зовнішні посилання, підвищує тим самим видимість сайту в пошукових системах тощо.  

Категорія: