Привіт, спільното! Ми завжди розглядаємо свіжі маркетингові тренди, і сьогоднішня наша стаття не є виключенням. Дуже важко утримати та загалом зацікавити споживача, особливо – сучасного. Зокрема через те, що понад 80% користувачів інтернету і зовсім ігнорують рекламу, не помічають її. Пропущенні банери, Call-To-Action, який не мотивує – усе це накладається одне на одне, в результаті чого ми втрачаємо профіт там, де мали б його отримати.
Один з найбільш ефективних методів на сьогодні, що дозволяють якісно взаємодіяти з користувачем, та мотивувати його робити те, що вам необхідно – це гейміфікація. Що це за процес та як його реалізовують? Нумо розбиратися.
А перед початком нагадаємо, що нещодавно ми розповідали вам про те, навіщо арбітражники використовують прелендінги. Радимо до ознайомлення!
Що таке гейміфікація?
Усе нове – це підзабуте старе. Власне, так можна дуже точно описати феномен гейміфікації. Можливо, ви як і пам’ятаєте епоху інтерактивних флеш-банерів, де вам пропонували або врятувати, або ж «покарати» напівголу дівчину. Деякі з таких оголошень дійсно пропонували міні-гру, після проходження якої вас перекидало на лендінг. Такі оголошення дозволяли:
- Не лише привертати увагу, але й одразу прогрівати трафік
- Відсіяти тих клієнтів, яких не цікавить продукт (за умов, якщо він пов’язаний з тим, що на рекламі, офк)
Власне, в цьому і полягає перевага гейміфікації. А якщо ж говорити про термінологію, то гейміфікація в маркетингу – це використання інтерактивних, а саме ігрових елементів в просуванні продукту та послуг. Це не лише банери, з якими можна взаємодіяти, це зокрема й окремі великі івенти, квести, змагання, створені з рекламною метою.
І якщо вам здається, що це працює виключно в якихось нішевих РК, що просувають гемблу, чи якісь мобільні ігри – це не так. Навіть в серйозних проєктах, по типу банківських офферів, гейміфікація може сприяти збільшенню продажів. Адже метод дозволяє на простих прикладах, через гру, доносити «важку» інформацію про інвестиції наприклад.
Але сьогодні – це справжнісінький тренд. Ігри використовують для того, щоб навчати людей правильно виконувати вправи в спортзалі, дозволяють вивчати іноземні мови, і загалом важко уявити сучасне життя без ігор. Тож той факт, що гейміфікація починає набувати домінуючу роль в маркетингу – не дивує. І вам треба освоїти цей метод просування, щоб мати змогу отримувати значний профіт!
Переваги використання гейміфікації в РК
Гейміфікацію використовують як великі бренди, так і арбітражники у своїх невеличких рекламних кампаніях. Проте варто підкреслити, що переваги такого методу просування настільки вагомі, що неможливо їх ігнорувати.
Гейміфікація дозволяє:
- Зробити бренд більш впізнаваним, що вкрай важливо, якщо мова йде про серйозні рекламні кампанії. Окрім того, кожна така РК має шанси завіруситися, що приведе ще більше трафіку на оффер;
- Дозволяє наглядно та просто доносити складну інформацію, що дозволяє простіше отримувати клієнтів в складних нішах: фінанси та МФО, інвестиції, юриспруденція тощо;
- Можливість нативно та ненав’язливо просувати продукт, що може бути корисним при взаємодії з окремим типом споживачів;
- В результаті – значне збільшення продажів, зокрема і збільшення ROI, завдяки кращому конверту: клієнт вже переходить на оффер, коли прогрітий, тож кількість відмов та загалом трафіку, який відлітатиме в треш – мінімальна.
Окрема зауважимо, що гейміфікація дозволяє дотримуватися ще одного сучасного маркетингового тренду – ретеншену. Це процес просування продукту, коли маркетолог напряму взаємодіє зі споживачем, завдяки чому завойовує лояльне ставлення останнього як до продавця, так і до самого продукту.
Серед недоліків гейміфікації ми можемо виділити складність технологій. А чим складніше реалізувати щось – тим більше грошей доведеться інвестувати в рекламну кампанію.
Приклади гейміфікації здорової людини
В Україні більшість сучасних маркетингових трендів використовують зокрема й для того, щоб підвищити обороноздатність країни, зібрати гроші для хлопців та дівчат, які, ризикуючи життям щодня, створюють умови, за яких ми можемо писати це для вас, а ви – можете це прочитати.
Гейміфікація використовується для того, щоб акумулювати більше і більше донатів. Найяскравіший приклад того, як через інтерактив вдалось зібрати понад десять мільйонів гривень на потреби війська – це подія Orcfall, благодійна івент-гра, ініційований колишнім українським гравцем з Dota 2, а нині – одним з найбільш популярних українських стрімерів, Андрієм «Ghostik» Кадиком.
Метою збору було зібрати 10 мільйонів гривень на потреби 12 БрСП «Азов» НГУ: 50% на дрони, 50% на засоби РЕБ. Власне, для досягнення поставленої мети, знадобилося всього 23 дні. І враховуючи кінцеву мету, це дуже і дуже крутий результат!
Але повернемось до івенту. Сам Orcfall – це гра, де ви берете на себе роль героя Dragon Knight’a, та допомагаєте йому збирати гроші. Для цього гравець подорожував картою України, закриваючі збори в кожній окремій області, містах. Окрім того, що сам ігровий процес мотивував робити донати, варто також підкреслити, що гравці отримували змогу виграти цінні призи від топових партнерів.
Цей кейс продемонстрував, що завдяки крутій гейміфікації, навіть збір 10 мільйонів гривень стає цілком досяжною метою. Ба більше, це усього на 4 мільйони менше, ніж Андрій Кадик зібрав за увесь 2023 рік! Тож якщо ви все ще вагались, чи варто використовувати ігрові елементи в просуванні власних продуктів, сподіваємось, наведений нами приклад дозволить вам зробити правильний вибір!
Висновок
Гейміфікація – це потужний інструмент, який активно використовують як великі бренди, так арбітражники, що працюють з нішевими офферами. Попри складність та дорожнечу запровадження ігрових елементів у власну РК, це точно того вартує, адже гейміфікація дозволяє значно збільшити кількість продажів, отримати лояльну, а головне – цільову аудиторію!
А чи були ви знайомі з гейміфікацією до цього? Діліться досвідом на сторінках нашого Telegram-ком’юніті, найкращої арбітражної спільноти України!
З повагою, Ваш Ґік!
Коментарі