Привіт, спільното! Багато арбітражників просто обожнюють TikTok. І зовсім не через його контент. Скоріш, зовсім не через це. Головна причина, чому TikTok настільки популярний серед арбітражної спільноти — можливість отримати просто шалений потік УБТ. Проте для цього треба потрапити в ТОП. Але як там опиняються? Нумо розбиратися.  

А перед початком нагадаємо, що на сторінках нашого медіа ви з легкістю знайдете великий огляд на те, що таке УБТ, чим він відрізняється від платного трафіку. Приємного ознайомлення! 

Звідки дані? 

Сьогодні ми будемо часто звертатися до цифр. Тож важливо одразу відмітити, звідки вони. Наш сьогоднішній огляд ми робимо на базі дослідження, проведеного Metricool.  

Вони проаналізували майже 90 тисяч акаунтів та понад мільйон відео, щоб не лише підсумувати тренди минулого року, але й зрозуміти, що буде набирати найбільше переглядів у 2025.  

Тож з формальною частиною завершили, перейдемо до найважливішого. 

Що нам взагалі відомо про алгоритми ТікТок?  

Розпочнемо з найголовнішого — з алгоритмів. Чи знаємо ми, як саме працює видача в TikTok? Звісно що ні. Як і у випадку з Google, як і у випадку з YouTube. І ця завіса таємничості слугує надійним запобіжником, щоб такі, як ми, не абузили систему, та не могли маніпулювати цими самими алгоритмами. 

Проте неможливо ігнорувати, що існують певні закономірності, які дозволяють нам бодай трохи розуміти, як збільшити ймовірність того, що наше відео залетить в ТОП.  

По-перше, важливо розуміти, що найлегше заробити саме перші перегляди. Для того, щоб це відбулось, підійде гарний рецепт з базових параметрів: актуальні хештеги, як і актуальний сам контент, популярна музика на фоні тощо. Але далі — складніше. Адже коли відео набирає велику кількість переглядів, алгоритми звертають увагу на більшу кількість параметрів, зокрема на те, як ваше відео утримує увагу користувача та збирає реакції. І якщо з цим все також ок, то відео отримує величезні шанси потрапити до ТОПу.  

Також враховуємо, що для успіху потрібно використовувати прогріті акаунти з аудиторією, підписниками.  

І у якості підсумку поставимо питання: чи помічали ви, що в топі ТТ нерідко ледь не однакові відео? Звісно ж, це не випадковість. І дослідження Metricool фактично надало нам рецепт ідеального відео для потрапляння в ТОП. Тож перейдімо до їх аналізу.  

Що ми дізнались із дослідження Metricool? 

Розпочнемо з найголовнішого — з довжини. Жарту про пісюн тут не буде, вони усі в нашому Telegram-ком’юніті. Багато суперечок стосовно того, які відео збирають найбільше перегляду: 15-секундні, коротші, або довші. Згідно з дослідженням, найоптимальніша довжина відео складає від 2 до 5 хвилин. Відео, що тривають 1-2 хвилини, на другому місці. А замикають трійку найдовші відоси, тривалістю від 5 до 10 хвилин. Детальніше на скріні. 

Аналітики також акцентують увагу на залежності того, як багато збирають перегляди відео певної тривалості на каналах з різною кількістю підписників. Як приклад, на каналах, де понад 50 000 фолловерів, відео тривалістю 2-5 хвилин отримають понад 170 тисяч переглядів. А ті, що тривають 1-10 та 11-30 секунд, не збирають й 100 тисяч.  

Не дуже в’яжеться з думками адептів, що пропагують постити відео по 15 секунд, чи не так? 

Розбіжності з поширеними думками можна знайти і у випадку, якщо ми звернемось до статистики, яка відображає те, як на просування контенту впливає те, скільки саме відео ви будете заливати на тиждень. 

Аналітики знайшли залежність між кількістю підписників та частоті додавання відео на канал. Так, у своєму висновку, Metricool вважають, що великі канали, де понад 50 тисяч підписників, мають публікувати від 7 відео на тиждень. Тоді як для невеликих сторінок вистачить і 2-3 публікацій за той же період.  

Якщо говорити про джерела, звідки люди найчастіше потрапляють на відео та генерують перегляди, то безумовним лідером є розділ “Для Вас”. Тобто, персоналізовані рекомендації, які формує ТікТок. 

Відставання від інших джерел — шалене. Фактично, дослідження демонструє, що люди дивляться рекомендації у 7 разів частіше, ніж підписки: від 63% до 78% проти 1.3%-10%. Тоді як з пошуку ми потенційно отримуватимемо лише 5% переглядів.  

Проте пошук приносить однакову кількість переглядів незалежно від кількості підписників. Тож оптимізувати свої відео під пошук, якщо на каналі відсутні фолловери — це дуже непогана ідея, яка може дати вам необхідний початковий буст для подальшого апскейлу переглядів та підписників.  

Також з важливого — це час, коли щойно опубліковане відео збирають найбільше переглядів. Тут варто розуміти, що цифри можуть відрізнятися в залежності від ГЕО. Проте у випадку Metricool, пік переглядів припадає на відео, що були опубліковані: 

  1. з 2 по 5 ранку понеділка, 
  2. а також о 3 ранку у суботу.  

Проте і в інші проміжки часу можна зібрати доволі багато переглядів, що можна побачити зі скріну. 

Висновок 

Фактично, Metricool знайшли дуже багато закономірностей, враховуючи які, можна з більшою ймовірністю потрапити в рекомендації TikTok. І навіть якщо досягти максимального ефекту у вас не вдасться, ви сто відсотків отримаєте набагато більше УБТ, ніж у випадку, коли ви б робили усе виключно за інтуїцією. 

До того ж в нашому огляді ми переглянули далеко не усі цікаві факти з тієї роботи, яку провели Metricool. Детальніше ознайомитися з дослідженням, яке ми дбайливо переклали для вас за допомогою рандомного перекладача (самі розумієте, гроші = час), можете ось тут:

Також нагадуємо, що обговорити усі новинки зі світу арбітражу ви завжди можете у нашому Telegram-ком’юніті. Там навіть діти стають справжніми траферами!  

З повагою, Ваш Ґік!   

Категорія: