Привіт, спільното! Криптовалютний світ активно прогресує, привертаючи до себе все більше уваги з боку суспільства. Інтерес до крипти підігрівають навіть на рівні президентів. Адже про монету $TRUMP чув ледь не кожен, хто хоч трошки цікавиться новинами. І не лише криптовалютними.
Сьогодні говоримо про феномен монети $TRUMP, чому нова адміністрація США має усі шанси перевернути криптовалютний світ, та чому біткоїн почав зростати саме тоді, коли стало відомо про перемогу Трампа. Але про все послідовно.
Також нагадуємо, що нещодавно ми вже розповідали про те, що таке мемкоїни та чому вони настільки популярні. Радимо до ознайомлення!
Чому BTC почав дорожчати після перемоги Трампа на виборах?
Так вже співпало, що цьогорічні вибори відбулись одночасно з халвінгом головної криптовалюти — BTC. Але попри те, що більшість експертів вважали найімовірнішим сценарієм, що стрімке зростання та нові ATH бітку припадуть вже на наступний рік, вибори президента США внесли свої корективи.

Зокрема — перемога на виборах Трампа, представники його команди та ті наративи, які він просував. По-перше, Трамп неодноразово наголошував на тому, що вони дуже ретельно слідкують за криптовалютою, та не планують віддавати лідерство у цьому питанні Китаю. По-друге, серед представників нового уряду замаячив усім відомий Ілон Маск, який є ледь не головним американським агітатором за криптовалюту.
Також, у свої передвиборчих промовах, Трамп неодноразово наголошував на тому, що США повинні створити власний криптовалютний резерв. Згідно з думками різних аналітиків, основою для такого резерву можуть стати вилучені цифрові активи, що раніше належали Silk Road, до яких відносяться не лише десятки тисяч BTC, а й інші монети. Зокрема LTC.
Усі ці фактори, на фоні ще й економічної стабільності в США, збільшували рівень довіри інвесторів до крипти, що й призвело до встановлення нових ATH.
Чи дійсно новий уряд США можна вважати “прокриптовалютним”?
Якщо ви інколи переглядаєте Binance Square, то окрім молитов до Бога, де люди просять, щоб їх монета зросла, не менш часто можна було побачити твердження, що до влади в США прийшов “прокриптовалютний” президент, і ось зараз він “порядок” наведе. Чи так це насправді?

Трамп неодноразово робив заяву на користь криптовалюти, фактично підтверджуючи, що він дуже серйозно ставиться до цифрових активів. Хоча при цьому, він майже нічого не сказав про неї на своїй інавгураційній промові. Хіба що ще раз підкреслив, що саме США мають стати рушійною силою в криптовалютній сфері. Але що там по інших “персонажах”?
Варто згадати про Сінтію Ламміс. Ця сенаторка була прихильницею криптовалют ще серед представників влади ще до того, як це стало мейнстримом. В тому числі вона пропонувала створити стратегічний резерв, який налічував би понад 1 мільйон BTC, а сам процес накопичення мав бути ідентичним до того, як наразі Федеральна резервна система (ФРС) закуповує золото, зокрема з метою боротьби з держборгом.
Так ось, саме Сінтія Ламміс стала головою підкомітети по цифрових активах в Сенаті. Відповідно, вона і буде відповідати за те, як уряд США буде взаємодіяти з блокчейном, що є безумовним плюсом для усіх, хто інвестує як в BTC, так і в крипту в цілому.
Девід Сакс, підприємець та інвестор, був висунутий на посаду відповідального за політику США у сфері криптовалюти та ШІ самим Трампом ще у грудні минулого року. Раніше він був одним з керівників PayPal, тож добре розуміється на цифрових активах. А вже зараз його називають “криптоцарем” Білого дому.
Потенційно, зміни можуть торкнутися і самої ФРС, яка наразі є ледь не головним супротивником криптовалюти в США. І хоч її нинішній голова Джером Пауелл і заявив, що планує допрацювати до закінчення свого терміну, який спливає в травні 2026 року, у нового-старого президента можуть бути інші думки з цього приводу.
“Прокриптовалютними” є і близьке оточення Трампа: Ілон Маск, що очолюватиме департамент з контролю ефективності уряду (абревіатура якого виглядає як DOGE, в чому багато хто побачив відсилку на однойменну мем-монету), та навіть син президента.
Власне, усе це також закріплює віру інвесторів у майбутнє криптовалюти. Усі в очікуванні, що лояльне ставлення нової адміністрації до криптовалюти знайде своє відображення і в регуляторній політиці. Ця віра відбивається і на графіках, які ми бачимо у на біржах. Чи вже не бачимо?
Чи не похоронить $TRUMP криптовалюту?
Тепер перейдемо до монети-феномену — $TRUMP. Попри те, що вона дійсно напряму пов’язана з президентом США, це все ще не більше, ніж мемкоїн. Проте це саме той мем, що вийшов з під контролю.

Монета $TRUMP з’явилась в січні цього року, і її напряму анонсував президент США Дональд Трамп. І доки більшість боялись переходити за посиланням, в очікуванні нового твіту про те, що сторінку зламали, інші скористались можливістю, і можливо зараз вже вирішують, яку квартиру їм купити: з трьома, або з чотирма спальнями.
$TRUMP був випущений в мережі Solana. Через це і SOL демонстрував неабияке зростання, продемонструвавши свій новий ATH — майже 300$ за токен.
$TRUMP спричинив неабиякий ефект на крипту. Цей коїн буквально обвалив багато інших монет-мемів, а його капіталізація на піку перевищувала відмітку у 68 мільярдів доларів! І це за умов, що наразі тираж монети складає лише 200 мільйонів штук, а решта 800 млн лишаються заблокованими.
ATH монети — близько 78$, і ми щиро не заздримо усім, хто купив її “на хаях”. Бо наразі вона коштує усього лише +-десятку баксів.
Але й попри це, $TRUMP стала прикладом:
- Як шалений хайп та спекуляції дозволяють заробляти цілі статки тим, хто опинився “в потрібному місці в потрібний час”. Адже монета продемонструвала більше ніж 10-кратне зростання від своєї стартової вартості.
- Як можна вдало маніпулювати ринком, коли в тебе велика аудиторія, а тим паче коли ти є президентом США.
І, власне, останній фактор може зіграти дуже поганий жарт для усієї криптовалюти в майбутньому. Адже незабаром після хайпу на монеті $TRUMP, з’явився ще один токен $MELANIA, присвячений вже жінці президента. Проте хайп був настільки недовготривалим, що ця монета навіть не дожила до лістингу на споті в Binance, проте ви все ж можете торгувати нею на ф’ючерсах.
Негативний фон доповнювала і реакція на появу $TRUMP власників інших мемкоїнів. Бо як ми підкреслили трохи раніше, $TRUMP призвів до падіння інших монет-мемів. Вочевидь через те, що вони продавали свої активи, щоб придбати “президентську монету”. І такі токени, як WIF, наприклад, не оговтались і досі.
Також не будемо забувати про 800 млн заблокованих токенів. Адже попри будь-які обіцянки, що вони будуть розблоковані лише протягом декілька років, я би не дивувався на вашому місці, якщо вони вже завтра з’являться на умовному бінансі, та повністю обвалять ринок. Адже усі ці обіцянки від тих самих людей, що обіцяли “закінчити війну в Україні за 24 години свого президентства”.
Стосовно позитивного впливу токену на світ криптовалют, окрім того, що дехто все ж встиг отримати шалений профіт, багато людей вперше інвестували в криптовалюту саме завдяки $TRUMP. У тому числі, NFTevening приводить результати дослідження, згідно з якими, 1 з 7 опитаних американців придбали $TRUMP. А для 42% опитаних, купівля $TRUMP і $MELANIA стали першим досвідом взаємодії з криптою.
Тож монету $TRUMP, як і самого президента Трампа, можна вважати прикладом одіозності та неоднозначності. Чи була ідея досягти саме такого ефекту? Хтозна. Також не відомо, чим закінчиться уся ця історія з цим мем-токеном. Адже наразі важко судити про долю тих чи інших монет, коли увесь ринок, зокрема і біржевий, штормить після появи китайського аналогу ChatGPT.
Досвід редакції: як ми $TRUMP торгували
Ми також не лишаємось осторонь усіх актуальних тенденцій у світі крипти. Тож оминути такий феномен, як $TRUMP, ми аж ніяк не могли. Отож, як це було?
19 січня стало відомо, що $TRUMP буде ліститися на Binance. Мова йде саме про спот, адже на ф’ючерсах він вже і так був. До моменту лістингу його ціна знаходилась у районі 46-48$. І щоб встигнути його придбати по помірній ціні, я з самого початку тримав палець на ордері, де заздалегідь прописав ціну у 50$.
Фактично, це був більш-менш розумний All-in. Було цілковите розуміння, що лістинг на такій великій біржі точно бустане ціну монети. Питанням було лише те, до якої саме позначки вона зможе досягнути. Тож не гаючи часу, я продав інші активи, що були навіть в мінусі (хоча на споті такого краще не робити, якщо мова йде про нормальні токени).
На той момент в мене були придбані NEAR, WIF, PEPE. Також була ще й Solana, яка складала більшу половину портфеля, проте її я не чіпав, бо вона росла також стрімко, як і $TRUMP. Хоча навіть попри це, ефект фомо мене все ж наздогнав, і ось чому.
Продав я монет на 1300$, які були повністю інвестовані в $TRUMP. Далі — постійний моніторинг, та намагання в прогноз, скільки ж він може коштувати? На той момент у спільноти були очікування, що вартість токена має сягнути 100$. Тож для себе план мінімум я поставив у 80$.


Але після того, як ціна вперше досягла позначки у 78$ (як потім з’ясувалось, це був її ATH), інвестори спостерігали стрімке падіння вартості до позначки, з якої розпочиналась торгівля на Binance: близько 48-50$. Тож стало зрозумілим, що попри шалений хайп, віри в монету у інвесторів не те щоб багато, через що вона не мала шансів закріпитися.
Рішення — чекати, коли ціна знову дійде до зони супротиву, та продати трохи нижче, ніж був ATH. Ставлю ордер на 74$, чекаю, профіт. Тоді ціна досягла близько 76$, і вже ніколи не досягала навіть 70$.

Чистий прибуток — 626$. А цілої суми, 1900$, вистачило як раз на те, щоб придбати красеня, якого ви бачите трохи вище.
Отож який можна тут зробити висновок? Гроші зі спекуляцій витрачаються так само, як і зарплатня з заводу. Проте тут головне — не втрачати голову, та керуватися яким-не-яким, але розрахунком, мати певний план та стратегію. В результаті — отримуємо прибуток, та граємо в STALKER 2 на максималочках. Чого і Вам усім бажаю!
Висновок
Отож, чи є Трамп та його уряд прокриптовалютним? Скоріше так, ніж ні. Проте монета $TRUMP демонструє, що у президента дуже специфічний погляд на криптовалюту. І доки одні розмірковують над користю блокчейна та розвитком мережевих технологій, Трамп активно використовує головний інструмент на ринку крипти, який ще ніколи не підводив — спекуляції.
Але це лише на перший погляд. Якщо подивитися за активністю фонду Трампа, World Liberty Financial, то можна помітити, що поки ви купуєте $TRUMP, вони купують Ethereum. Так, саме ефір, а не солану, в чиїй мережі випущений $TRUMP. Така ось диверсифікація по-президентські.
Ще хочеться сказати, що стрімкий pump монети $TRUMP наводив на думки про початок майбутнього альтсезону багатьох крипто-аналітиків. Мовляв після того, як інвестори отримують прибутки з цього токена, то почнуть диверсифікувати в інші монети, тим самим змістивши фокус з BTC на інші активи. Проте наразі цього не сталось.
А що ви думаєте з цього приводу? Чи не купували собі $TRUMP? Діліться у нашому Telegram-ком’юніті в гілці, яку ми присвятили криптовалюті. Також не забувайте підписуватися на наш другий канал CryptoҐік, де тільки актуальні новини про крипту, AirDrops, та іншу халяву!
З повагою, ваш Ґік!
Коментарі