Привіт, спільното! Ставки на кіберспорт – це відносно нова ніша, і саме тому вона активно розвивається. Окрім того, що постійно з’являється все більше БК, які приймають ставки на кіберспортивні події, тут також існує велика кількість самих ігор. Деякі з них – вкрай нішеві, а інші – дозволять вам отримати шалений профіт! Як обрати “саме ту” гру? Розберімося разом. 

А перед початком нагадаємо, що на сторінках нашого медіа ви можете знайти великий огляд на беттінг. Щиро радимо до ознайомлення! 

Звідки дані, та чому вони корисні для нас? 

The Global Esports Betting Monitor у партнерстві з Abios провели дослідження ринку кіберспортивного беттінгу. Результатами їх дослідження зокрема поділилося видання Sharpr

Отримана статистика дуже корисна для нас, арбітражників, адже дає розуміння того:  

  1. В якому стані наразі знаходиться ринок кіберспортивного беттінгу; 
  2. Хто найчастіше робить ставки на ігри, на яку ЦА краще орієнтувати РК; 
  3. Які саме ігри популярні, що краще конвертуватиме трафік, та що має бути зображеним на креативах, щоб ми отримували профіт. 

Власне, якщо ви активно працюєте з беттінгом, то для вас ця інформація може і не буде зовсім новою, проте все ж виявиться корисною. Для тих, хто лише планує лити на цю ніші, взагалі мастхев. 

Як ігри генерують найбільший обсяг ставок на кіберспорт? 

Попри те, що ставки на кіберспорт залучають до себе велику кількість спортивних подій в межах незліченної кількості ігор, на ринку не те що формуються, а вже давно сформовані явні фаворити.  

Зокрема, Abios наводять наступну інфографіку: 

Очевидним лідером взагалі всієї індустрії можна вважати Counter-Strike 2. І причина цієї популярності пов’язана не лише з тим, що сама гра має шалений попит, а більше через велику кількість змагань з цієї дисципліни: тут вам і великі Major-турніри, і популярні ESL, IEM та Blast. Додайте сюди ще й кваліфікації, різні турнірні стадії (групові, плей-офф, тощо), і в результаті гравці мають можливість робити ставки ледь не щодня. 

І попри те, що в трьох інших іграх з цього топу, а саме в LoL, Dota та Valorant також проходять різної якості турніри доволі часто, саме топових, Тір-1 турнірів тут зовсім небагато. Звідси і цифри: понад 50% ставок було зроблено саме на Counter-Strike наприкінці минулого року (на піку там і зовсім було 64% ставок від усіх ставок на кіберспорт, що прямо дуже вражає), коли на League of Legends усього до 27%, Dota 2 – близько 10%, та решта – Valorant.  

Що стосується турнірів, то найбільшу кількість ставок минулого року згенерував Shanghai Major з Counter Strike, тоді як друге місце посідає LoL та їх World Championship. Але якщо розглядати Топ-5 турнірів, на матчі з яких найбільше ставили, то тут ми бачимо одразу три турніри по CS2. Тож не дивно, чому саме ця дисципліна попереду усієї індустрії. 

Також примітно, що Valorant наприкінці року все ж зміг повернутися до тієї кількості ставок, яку гра акумулювала в третьому кварталі минулого року. А Dota 2 при цьому навпаки втратила позиції. Все через щільність турнірів та їх якість. 

Отож якщо ви шукаєте таку гру в кіберспорті, яка генерує найбільше грошей – це точно Counter-Strike 2. Це справжній мейнстрим. Тож хоч тут і знайдеться велика кількість охочих зробити ставку, будьте готові і до шаленої конкуренції. Легких грошей чекати не варто.  

Хто найчастіше робить ставки: покоління Z починаю привалювати, коли мілленіали навпаки “здають позиції” 

Ставки на кіберспорт залучають все більше молодої аудиторії,. Особливо помітною ця тенденція стає, якщо придивитися на статистику, отриману наприкінці минулого року. 

Згідно з наявними даними, відсоток людей, віком від 18 до 27 років, які зробили ставки на кіберспорт, зріс з 36% в 2023 до 44% минулого року. Тоді як мілленіали, віком від 28 до 43 років, зробили менше ставок, і їх частка на ринку впала з 49% до 42%. 

Частка старших людей, віком від 44 років, які роблять ставки на кіберспорт, лишається майже незмінною: вони зробили трохи більше 10% від усіх ставок. 

Також додаємо статистику по тому, хто найчастіше ставив на CS2.  

Середній вік людини, що робить ставку на Counter-Strike 2 – 31 рік. Стосовно самих ставок, то 13% були зроблені не на перемогу певної команди, а на окрему подію. Наприклад – перша кров, кількість закладених бомб тощо. А 46% ставок були зроблені прямісінько під час матчу, тобто в лайві.  

Висновок 

Отож такою був минулий рік для кіберспортивного беттінгу. Тенденції цілком зрозумілі: ставки на змагання з комп’ютерних ігор залучають все більше і більше молодої аудиторії покоління Z, віком від 18 до 27 років; CS 2 все ще лідер індустрії, Dota 2 втрачає позиції, доки Valorant їх надолужує.  

Щиро сподіваємось, що ця статистика дозволить вам отримати профіт у цьому році, і саме ваші результати вплинуть на майбутні звіти! А своїми досягненнями ви завжди можете поділитися в нашому Telegram-ком’юніті

З безмежною повагою, Ваш Ґік! 

Категорія: