Привіт, спільното! Питання економії на контенті постає особливо гостро, коли ми говоримо про арбітраж трафіку. В погоні за високим ROI починаєш рахувати кожну копійчину. Тож питання формату “навіщо платити за контент, коли існує куча ШІ, які його генерують” — цілком логічні. 

Але якщо б все було так легко, то ви б точно не побачили цей матеріал. Тож в сьогоднішньому матеріалі спробуємо розібратися, чи є сенс в просуванні ресурсів за допомогою згенерованого контенту, та чи можна надурити Google, щоб він не зрозумів, що наш текст написав ChatGPT. До речі, конкретно про цю нейромережу маємо чудовий огляд. Обов’язково для ознайомлення! 

В чому проблема згенерованого контенту? 

Але не все так легко. Адже якщо мова йде про контент, який приносив би нам органіку з пошукових систем, то тут ми можемо одразу ж потрапити у тіньовий бан. Або ж ПС просто занизить наші позиції, це як мінімум. Причина криється в детекторах ШІ. Той же Google вже чудово відрізняє “людський” текст від згенерованого.  

І будьте впевнені, що це сильно відбивається на пошуковій видачі такого контенту. Тому слугує декілька причин: 

  1. Google і сам активно працює над власною нейромережею, яка поступово має витіснити органічний пошук. Тож цілком логічно, що просувати продукт інших ШІ немає жодного сенсу; 
  2. Сама природа згенерованого контенту. Фактично, ШІ нічого не вигадує. А лише компілює ту інформацію, яка міститься в БД. Інформацію, яку підготувала людина. Тобто фактично, мова йде про плагіат. 

Власне, питання плагіату — це не лише питання етичності, але й суто юридичне. Тож і просувати матеріал, до якого можуть виникнути претензії у деяких відомих ЗМІ, це дуже ризиковано навіть для таких корпорацій, як Google.  

Якщо ж говорити про те, чи бачить Google взагалі, що текст згенерований, то тут не треба далеко ходити. Якщо сьогодні можна скористатися умовним GLTR  (Giant Language Model Test Room), щоб виявити, хто саме написав текст, то було би дивно, якби величезна корпорація не інтегрувала такі тестери у власні алгоритми. 

Як обійти механізм розпізнавання ШІ в пошуку Google? 

Проте якщо ви давно працюєте з генеративними ШІ, то точно знаєте, що не існує нічого неможливого. Головне — це правильно підібраний промт. Але в нашому випадку, це буде цілий діалог з нейромережею, щоб вона зробила все так, як треба. Алгоритм приблизно наступний. 

Аналіз конкурентів та створення структури

Розпочати треба з попереднього аналізу конкурентів. Це дозволить ШІ краще зрозуміти мету, до якої ми прагнемо, зрозуміти вміст контенту ТОПів. 

Проте головне для нас — це структура. Тож просимо ChatGPT уважно проаналізувати структуру текстів конкурентів, а також доповнити її за необхідності. Чи навпаки – видалити зайве, якщо воно не додає інформативності тексту. 

Також можна експериментувати з декількома нейромережами, а згодом компілювати отримані структури, щоб отримати найбільш якісну. Враховуйте, що на виході ми матимемо не лише набір заголовків. Це в першу чергу “скелет”, на який потім буде генеруватися увесь контент. І чим краще основа — тим якіснішим буде сама статті у підсумку. 

Експертність 

Необхідно також наперед призначити роль ШІ. Він має виступити в ролі незалежного експерта, який дасть “власний” коментар на тему. Ви можете буквально задати будь-які характеристики “аватару” нейромережі, щоб коментар експерту був максимально автентичним. 

Підбір ключових слів 

Заздалегідь підготуйте необхідні ключові слова, які мають бути обов’язково використані в тексті. Це вже база SEO-оптимізації.  

Генеруємо текст 

Враховуючи усе, що ми “проговорили” з ШІ перед цим, пробуємо генерувати текст. Фактично, нейромережа має заповнити нашу “рибу”, якою була попередньо створена структура. І в якості останнього акорду — експертний коментар, мета якого – зробити текст ще більш людяним. 

Чи не побачить ШІ-детектор, що текст згенерований? 

І насправді, якщо ви робите текст по шаблону, який ми запропонували вище, ви скоріш за все отримаєте якісний контент. І це вже добре. Проте чи зможе він обійти детектори ШІ? Скоріше ні, аніж так. Але нам достатньо провести невелике полірування тексту, перш ніж ми будемо його публікувати. 

Для цього продовжуємо магію з промтами. Наша задача на фінальному етапі — максимально позбутися різних стоп-слів, які дуже часто залишає ШІ. Цим він зокрема і “палить” себе. Варто також надати нейромережі приклади того, які саме стоп-слова ви маєте на увазі (бо ChatGPT може того не зрозуміти, не такий він вже й розумний).  

  1. Позбуваємось модальних дієслів. Вони виглядають максимально неприродньо. Здебільшого, ШІ їх використовує тому, що бере за основу тексти іноземного походження та перекладає їх на льоту. Ну також тому, що він дурник. Це ми вже також зрозуміли. 
  2. Видаляємо займенники. Особливо, коли в діловому тексті ШІ вирішує писати щось від першої особи. Це і виглядає крінжово, і дуже часто палить згенерований текст. Власне, також позбавляємось і вставних слів, вони можуть бути як і стоп-слова, так і просто додавати в текст зайвої води. Від цього треба позбутися. 
  3. Узагальнення, оцінні судження також викидаємо. Як і штампи, яких може бути забагато на текст, коли він згенерований. ШІ може навіть використовувати слова-паразити.  

Фактично, це все можна прописати в окремий промт і використовувати абсолютно завжди. Адже чим більше контенту ви генеруватимете, тим більше співпадінь між ними знаходитимете. Тож наша задача на цьому етапі — різати такі збіги, і завдяки цьому ви неозброєним оком побачите, що текст стає більш живим і природнім. 

Висновок 

Тож чи можна згенерувати текст таким чином, щоб Гугл не побачив цього? Так, безумовно. І хоча на папері це виглядає дещо складно, ми все ж радимо вам враховувати, що усе це лише алгоритм. Фактично, коли ви розпишете усі ці алгоритми, ви можете надалі їх експлуатувати нон-стоп, і процес створення більш-менш “людських” текстів буде майже повністю автоматизовано! 

А чи використовуєте ви згенеровані тексти в роботі, чи вважаєте це зашкваром? Діліться власними думками в нашому Telegram-ком’юніті, де ми намагаємось йти в нога в ногу з сучасними технологіями, а інколи ще й обганяємо їх! 

З повагою, Ваш Ґік!   

Категорія: