Привіт, спільното! Доки деякі сучасні джерела трафіку викликають сумніви стосовно довгострокових перспектив, та навіть органіку з ПС поступово витісняє ШІ, деякі платформи лишаються актуальними. Яскравий приклад — YouTube, який все ще має величезну активну аудиторію. Навіть попри шалену популярність TikTok.
І перш ніж ми розповімо вам, як створити канал на YouTube і як акумулювати перегляди на YouTube, радимо також ознайомитися з тим, як можна заздалегідь прогріти свій акаунт за допомогою ШІ. Це буде також корисно!
Аналітика — наше все, щоб створити якісний канал на YouTube
Перш ніж розуміти, в яку сторону копати, нам треба провести ретельний аналіз:
- Самої ніші, з якою ми будемо взаємодіяти. Відео ж мають бути на якусь тему, очевидно. І також очевидним є те, що на цю тему роблять відео і інші люди. Тож матеріалу для аналізу тут — безліч.
- Що цікавить аудиторію. Хто дивиться відео ваших основних конкурентів, чому вони дивляться, які саме питання вони хочуть закрити за допомогою контенту.
Найпростіше розпочати саме з другого. Адже тут ви можете співвідносити, що потребує аудиторія, з тим, що ви можете їй запропонувати. Але про це трохи згодом.
Навіщо аналізувати конкурентів?
Знайти канали конкурентів можна як вручну, так і за допомогою сервісів аналітики, чи навіть через окремі SPY-сервіси. Але навіщо це взагалі потрібно?
По-перше, таким чином ми ще краще заглиблюємось в нішу, починаємо розуміти, як вона функціонує, що є цікавим, а що лишається поза увагою глядача. По-друге, під час аналізу конкурентів ви зможете ще краще оцінити перспективи вашого проєкту у разі успіху.
Наостанок — теми. Це дуже допоможе вам на початку, щоб отримати свої перші перегляди. Актуальні теми здатні акумулювати перегляди навіть на каналі без підписників.
Також під час аналізу тем можна найти ті, які наразі вірусяться. Для цього треба використовувати фільтр з датою завантаження відео. Тому що якщо ми бачимо відео з великою кількістю переглядів, але йому вже три роки, про жоден “вірус” ту не буде йти і мови.
Аналізуємо тільки популярні відео з великою кількістю переглядів, що були додані протягом останнього місяця, і тоді буде плюс-мінус зрозуміло, про що мають бути перші відео на каналі.
Можна також використовувати додатки від vidIQ. З їх допомогою можна не лише генерувати ідеї й контент, але й отримувати додаткову статистику. Наприклад – кількість переглядів на годину, яку можна брати за основний показник, коли ми шукаємо вірусні ідеї.

Але взагалі інструмент може бути корисним і для вирішення інших задач. Як і деякі інші застосунки і додатки, які ви також можете і мусите використовувати, щоб ваш аналіз був ще більш об’єктивним та корисним для вас.
Запити аудиторії
Популярним стає тільки той контент, який задовольняє потребу глядача. Або ж, кажучи по “науковому”, закриває їх біль.
Біль аудиторії — це її запити. І з’ясувати їх вкрай просто. Для цього можна використовувати SerpStat. Ну або Google Trends, якщо ви не хочете витрачати зайві гроші.
Додайте сюди і тренди. Бо фактично, це ще більш глобальні запити, які можуть мати попит як серед вашої основної ЦА, так і серед ще більшої кількості людей. Особливої уваги заслуговують саме сезонні тренди, які можна обіграти і в рамках тієї теми, яку ви обрали за основу вашого каналу.
Створюємо контент
Коли з етапом планування покінчили, переходимо до… Ні, все ще переходимо до планування. Проте наразі все ж більше творчої роботи, бо необхідно буде міркувати над сценаріями, оформленням каналу.
Насправді, майже усе це можна з легкістю перекласти на плечі ШІ. Генеративні нейромережі здатні розробити взагалі увесь концепт замість вас. А якісь тизерні прев’ю, згенеровані ШІ — це вже майже норма.
Зі сценаріями тут усе так само. Так, можна придивитися до структури відео ваших успішних конкурентів, вивчити, які саме частини їх відео найбільше утримують глядача, і на основі цього створювати власні сценарії. А можна проаналізувати структури схожих відео з декілька каналів, зібрати усі розкриті пункти, і закинути їх в умовний ChatGPT, щоб він вам допоміг зібрати “рибу” під ідеальне відео. В результаті:
- Вам майже не доведеться думати. Увесь процес аналітики візьме на себе ШІ.
- Можна обробити велику кількість інформації в декілька кліків.
- Використовуючи оптимальні промти, ви без проблем зможете створити сценарій для ідеального відео під рекомендації.
Ба більше, ви можете навіть від самого початку задати ChatGPT тон вашого сценарію. Наприклад, розповісти йому про те, хто ви, яка ваша манера спілкування, як ви звикли звертатися до аудиторії тощо. Пропонуємо проаналізувати сценарії, і обрати найкращі аргументи на початок, топові факти на середину, і влучні висновки у підсумку. І вуа-ля! Ви разом з “роботом” створили сценарій мрії.
Як просувати відео, коли тільки створили канал на YouTube?
Далі — етап просування. Фактично, він наступає одразу, коли ми лише публікуємо відео. Бо один з ключових його елементів, в плані просування, — це опис. Тобто він має містити в собі ті самі ключи, які передають біль потенційного глядача, відповідають напряму його запиту: “огляд на RTX5080”, “як зібрати ядрьону бімбу з гівна і палок”, “чим годувати свиней якщо вони нічо не їдять” і так далі.
Фактично, до написання описів треба ставитися майже так само, як до написання SEO-оптимізованих текстів. Бо не будемо забувати, що YouTube — все ще продукт від Google.
Ну і дуже важливо робити дійсно якісний контент. Як мінімум, на перших етапах. Бо ваша перша статистика може слугувати надійним фундаментом в майбутньому. Бо не для кого не секрет, що алгоритми YouTube звертають особливу увагу на кількість переглядів, взаємодії з контентом, відсоток відмов і так далі. Тобто платформа чітко бачить, ці зацікавили ви глядача. І якщо це так, то охоче радитиме ваше відео наступному.
Висновок
Отримувати на YouTube перегляди в 2025 все ще доволі складно. Бо конкуренція, вочевидь, шалена. Проте якщо ви підходите до процесу не лише творчо, але й з ретельною аналітикою, то у підсумку можете отримати чудове джерело трафіку, з якого можна буде зливати на топові оффери.
А чи наважились би ви витратити вільний час та бюджети, щоб створити канал на YouTube в 2025? Діліться думками в нашому Telegram-ком’юніті, де вам точно допоможуть обрати правильний шлях!
З повагою, Ваш Ґік!
Коментарі