Привіт, спільното! У арбітража і NFT є дещо спільне: ледь не щороку влаштовують їх похорони, а вони все ніяк не помирають. І останній приклад з успішним, фактично, NFT-проєктом — найкраще підтвердження нашої гіпотези. Проте не будемо бігти поперед батька в пекло. 

На сторінках нашого медіа ми говоримо не лише про те, як монетизувати трафік. Ми завжди ділимось і іншими методами заробітку. Наприклад, як заробляти на AirDrops. Радимо до ознайомлення! 

Telegram створює власний метавсесвіт 

Telegram поступово перетворюється зі звичайного месенджера в справжній метавсесвіт. Ключове слово тут — справжній, а не той, про який звик розповідати Цукерберг.  

Telegram активно працює над інноваційними продуктами. Зокрема мають власний блокчейн, The Open Network, всередині якого існує вже велика кількість унікальних токенів: від однойменного TON, до різних DOGS, NOT, та інших монет, які можна було отримати в тапалках

І тут наступний елемент створення метавсесвіту, як ми його бачимо, — це гейміфікація. І не буде помилкою стверджувати, що саме Telegram створив цей тренд на крипто-ігри. Зокрема через те, що надали власну платформу та усі інструменти для того, щоб усі могли долучатися до тренду. 

І ось зараз, один з останніх трендів, який вже встиг наробити хайпу — це NFT від Telegram у вигляді подарунків. Що це, кому вони потрібні, і чому кожного тижня з’являються кейси про те, що хтось заробив на них десятки тисяч доларів? Розберімося в нашому великому огляді. 

NFT від Telegram 

Про подарунки в Telegram майже кожен в курсі. Це такі собі стікери, які вартують зірок, Stars, їх можна дарувати своїм друзям, підтримати таким чином авторів і так далі. Функція стала доступною в жовтні 2024 року. Проте одразу на неї мало хто звернув увагу. 

Але оминули їх увагою ще й тому, що подібний функціонал існує в більшості сучасних соціальних мереж. І в ТГ це також розуміли, тому пішли трохи далі, даючи змогу користувачам перетворювати подарунки на NFT. 

Що взагалі таке ті NFT? Фактично, це унікальний токен, або ж підтвердження права на володіння таким токеном, якщо казати трохи більш науковою мовою. Ще зрозуміліше, достатньо звернутись до найкращого прикладу NFT сучасності — до скінів в CS 2.

Однакові на перший погляд скіни насправді взагалі не однакові. Вони мають масу відмінностей: окрім візуальної різниці, до технічного опису. Різниця у ступені зношування (флоаті), патерну, усе це робить кожен предмет унікальним. В “ксці” взагалі немає однакових предметів, вони усі відрізнятимуться з зношуванням. Окрім дюпів, але про це якось іншого разу. 

Усе це і є по природі NFT: щось унікальне, чим можна заволодіти. Скіни в CS2 можна або вибити, або купити. І чим рідкіснішим та унікальнішим буде скін, тим дорожче він коштуватиме на ринку. Наприклад, ніж, який ви бачите вище, може коштувати 500$ у менш яскравому скіні. Але конкретно той, що вище, коштує близько 10 000$. Це ніж Неймара, до речі, який регулярно задротить в КСку, та ще й на високих рангах. 

Власне, дещо подібну систему з подарунками вирішили реалізувати і в Telegram з їх подарунками. Система, як ви бачите, зовсім не нова. Проте все ж профітна. Особливо, якщо бути попереду конкурентів, яких тут вже набігло дуже багато.  

Де купити подарунки? 

Подарунки можна придбати декількома способами. Але для цього вам в будь-якому разі знадобляться зірки, внутрішня валюта ТГ. Купити їх можна наступним чином:  

  1. Напряму в додатку. 
  2. Через біржу Fragment. Тут достатньо прив’язати TON-гаманець, після чого можна купувати Stars і гіфти (подарунки). Найбільш вигідний варіант. 
  3. Через офіційного бота @PremiumBot. Можна вибрати ту чи іншу кількість зірок, система також одразу відображає, скільки грошей це коштуватиме. 

Мінімальна кількість для придбання зірок — 100. Коштуватимуть вони від 1.5$ до майже 2.5$, або ж 100 гривень. Різниця, як ви розумієте, залежить від того, де саме ви їх купуватимете.  

В які подарунки інвестують гроші? 

Кожен бачив подарунки у своїх друзів, або ж просто в рандомів с коментарів. Здебільшого, це якісь торти, або плюшеві ведмеді та квітки. Чому саме вони? Бо це найбільш дешеві та поширені подарунки, які  можна придбати завжди. І вони неліквідні. 

Загалом, зараз в ТГ існує два типи подарунків:  

  1. Звичайні. Вони доступні абсолютно завжди, коштують небагато, і їх використовують саме для того, щоб проявити до когось увагу. Наприклад — привітати маму (чиюсь) з днем народження.  
  2. Лімітовані подарунки. Такі гіфти зазвичай присвячені певним подіям або святам. Подарунки із лімітованих колекцій використовують для флексу, тобто для хизування. Їх можна прикріпити у статус профілю, або ж ділитися ними в сторіс. Вони мають особливий ефект в меню подарунків. 

Але найголовніше для нас, що лімітовані подарунки мають попит серед колекціонерів. Тож вони дуже легко розлітаються на блокчейн-аукціонах.  

Щоб розуміти рівень  попиту взагалі, варто згадати найближчий приклад — колекцію подарунків до Дня закоханих. Тоді дві тисячі валентинок по 200$ кожна розлетілись за, увага, 6 хвилин. Через що ТГ зробили ще одну партію, щоб отримати ще більший профіт з повітря. Чому б ні? Тож очевидно, що такі подарунки матимуть попит і після продажів. Та ще й можуть сильно дорожчати з часом.  

Що впливає на вартість гіфту? 

Ціна подарунка формується залежно від декількох факторів. Окрім загального хайпу, існують і менш очевидні параметри, на які звертають увагу колекціонери: 

  • Номер гіфту. Якщо гіфт має умовно число 6969, то його вартість може бути в десятки вищою, ніж у такого ж подарунка зі звичайним номером.  
  • Бекграунд, візерунок та модель. Ці аспекти змінюються, коли користувач намагається апгрейднути подарунок. В результаті випадає унікальна візуальна комбінація, і деякі з них коштують дуже дорого: в десятки разів дорожче за оригінал. 

Фактично, система також має забагато спільного з CS2. Можливо, саме цим прикладом і керувалися творці системи гіфітів в ТГ, хтозна.  

Скільки ж може коштувати подарунок взагалі? Насправді інколи ціна може бути прямо дуже неадекватною. Для прикладу візьмемо історію проданих на тому ж Fragment. Так, гіфт з пепе-жабою, який ви бачите ниже, було продано з 4,200 TON. По поточному курсу, це близько 15 000$. 

І важливо, що це саме ПРОДАНІ, а не просто пропозиція, на яку ніхто може й не відгукнеться. І коштував цей гіфт власнику, вочевидь, НАБАГАТО менше. 

І ще один важливий нюанс, що це тільки Fragment, далеко не найбільш популярна NFT-біржа, як ви можете розуміти. Тож можна заробити ще більше.  

Як перетворити подарунок на NFT? 

Для перетворення гіфту на NFT користувачу необхідно мати власний TON-гаманець підв’язаний до акаунту.  

В налаштування обираємо “Надіслати подарунок”, після чого в якості адресата обираємо себе. Система запропонує вам актуальні подарунки. 

Лімітовані предмети можна перетворити на унікальні, тобто це і буде наш основний NFT-продукт, який ми створимо за допомогою генератора. Як саме? 

Після купівлі, вам повідомлять, скільки таких подарунків ще лишилось. Також ви побачите статус, що подарунок ще неунікальний. Проте ми можемо натиснути “Поліпшити”, після чого подарунок видозміниться: отримає унікальний номер, модель, фон та візерунок. Отриманий подарунок можна продавати на аукціоні. Якщо вам пощастить, то можна одразу ж вийти в плюс.  

Проте треба розуміти, що це чиста гембла. Тобто результат ніяк не гарантований, і ви просто можете отримати якийсь непотріб, який не окупить ваші витрати. А витрати за кожен гіфт — це близько долара: в районі 30 центів вартість подарунка, та 50 центів на поліпшення.  

Продати гіфт можна як через аукціони, так і через ботів, стороні майданчики. Головне, щоб вони були перевіреними. Тому що скаму довкола дуже багато, враховуючи, наскільки гаряча тема. 

Тож як тоді на цьому заробляти? 

Щоб отримати найбільший профіт від гіфтів в Телеграмі, необхідно слідкувати за появою нових колекцій подарунків. Очевидний орієнтир — це свята, особливо великі свята. Проте деякі колекції з’являються незалежно від приводів.  

Також завжди рахуйте гроші, як і з будь-якими іншими інвестиціями. Зливати всі гроші на нову колекцію, купуючи один й той самий гіфт — це програшна стратегія. 

І головне пам’ятайте, що якщо ви хочете саме “крутити” гіфти, генеруючи унікальні подарунки — ви дуже сильно ризикуєте. Проте інколи, це може бути виправданим. Щоб розуміти наскільки — достатньо загуглити кейси людей, які заробили буквально десятки тисяч доларів з ROI 8000%+.  

Висновок 

Заробіток на гіфтах — один з найактуальніших кейсів на сьогодні. Так, тут є свої ризики, проте також існують і цілі стратегії, які їх мінімізують. Тож якщо підходити до теми з головою, можна отримати якийсь нереальний профіт з мінімальними витратами. 

Проте відноситись до цього варто саме як до інвестиції, а не як до казино: розуміти, скільки ви можете дозволити собі витратити, який реальний профіт вас очікує, та на скільки в мінус ви можете дозволити собі відлетіти. Тому що прогоріти тут не так вже й важко, вочевидь не всі гіфти будуть коштувати витрачених на них коштів. І це ми не рахуємо час, витрачений на їх створення та подальший продаж. 

Проте ми не могли не розповісти вам про те, як сьогодні можна заробити в Telegram. І сподіваємось, що ви дійсно отримали корисну інформацію, яка зробить вас трошки розумнішими.  

А щоб бути генієм сучасності, долучайся до нашого Telegram-ком’юніті, де ми жваво обговорюємо усі новини зі світу арбітражу і не тільки! 

З повагою, Ваш Ґік! 

Як заробити на подарунках в Telegram FAQs 

Чи можна заробити гроші в Телеграм? 

Telegram пропонує велику кількість різних методів заробітку. Від тапалок, де гравці отримують криптовалюту за кліки по екрану, до лімітованих NFT-подарунків, які можна продавати на аукціонах. 

Скільки коштує подарунок в Telegram?  

Базова вартість унікального подарунка в Telegram — 100 зірок. І купуючи зірки на біржі Fragment, така кількість Stars обійдеться користувачеві в 1,5-2$.  

Категорія: