Перейти до контенту Перейти до бічної панелі Перейти до футера

Як не переплачувати за CPM в Facebook? 

Привіт, спільното! CPM в Facebook — це традиційна модель розрахунку вартості реклами, де нам пропонують платити за тисячу переглядів нашого оголошення. Система проста, як велосипед. Проте це лише на перший погляд.  

При детальному аналізі стає зрозумілим, що CPM в Facebook — це далеко не статичне явище. Вартість тисячі переглядів може змінюватися, і навіть в межах однієї зв’язки, що наче трошки парадоксально. Проте все ж ми маємо для вас рецепт, як ніколи не переплачувати Цукербергу. І з задоволенням з вами поділимось! 

А перед початком нагадаємо, що ми вже розповідали про біддінг та RTB в арбітражі. Варто ознайомитися з цим матеріалом, щоб краще розуміти принцип формування вартості тисячі переглядів. 

Що взагалі впливає на CPM в Facebook? 

Алгоритми Facebook не завжди очевидні, а інколи — абсолютно не прозорі. І найгірше, що майже не виникає сумнівів, що зроблено це спеціально. Корпорація не хоче розголошувати принципи ранжування, щоб ніхто не абузив систему.  

Арбітражники ж інколи вважають, що все це створено для того, щоб великі гравці мали можливість маніпулювати ринком, “пожираючи” гравців по менше. Щось по типу того, як кити забирають гроші в новачків на криптовалютних біржах. 

Що ж стосується формування вартості CPM, то тут все плюс-мінус очевидно. Вона формується з наступних перемінних.  

Аукціон Чим більше рекли готові платити за рекламу — тим дорожче вона буде для інших реклів.  Попит народжує пропозицію. Так вже “риночек порішав”, прости господи.  
Цільова аудиторія Обране ГЕО, ЦА, також впливають на те, скільки коштуватиме реклама у підсумку. CPM для реклами в США та Африці відрізнятиметься кардинально, що очевидно. 
Розташування реклами META пропонує багато рекламних форматів, та навіть рекламних плейсментів. І цей аспект також впливає на вартість реклами. 
Довіра до Fan Page Якість фанки може впливати на CPM. Саме тому краще використовувати якісні, добре прогріті акаунти з історією. Вони хоч і коштують дорожче, проте можуть зекономити вам набагато більше грошей на довгій дистанції.
Креативи Рекламна мережа більше зацікавлена в якісній рекламі, адже це безпосередньо впливає і на користувацький досвід, і на репутацію самих сервісів: Facebook, Instagram. Тож реклама з якісними креативами залітає краще, а вартість її просування буде меншою.  

Деякі інші характеристики таргету також можуть впливати на вартість реклами. Проте головним лишається питання: а чи можна якось економити, при цьому не відмовляючись від зв’язки, яку ви вже собі вигадали?  

Тобто якщо ви вже націлились на трафік з Німеччини, проте бюджет обмежений, то що робити: лити на інше ГЕО, чи можна оптимізувати РК та вийти на більш-менш адекватну вартість реклами? Звичайно, що краще за все оптимізувати витрати, зокрема (а не лише за допомогою) через зниження CPM. 

Як знизити CPM в Facebook? 

Facebook дозволяє дуже детально налаштовувати вашу рекламну кампанію. Саме це і гарантувало успіх МЕТА, тож дивного тут нічого немає. Проте головне для нас — використовувати надані інструменти та можливості з розумом, щоб отримати з цього максимальну користь. 

Також зауважимо, що будь-які маніпуляції з метою оптимізації рекламної кампанії краще проводити вже тоді, коли є що оптимізувати. Тобто варто почекати бодай тиждень, або декілька десятків конверсій, щоб розуміти, як ваша зв’язка себе поводить, скільки коштує реклама у цей момент тощо.  

Оптимізувати ж вартість CPM ми будемо відповідно до тих критеріїв, які і формують її вартість. Працювати це мусить так: 

  1. Налаштовуємо бюджет та ставку. Не варто заливатися одразу на увесь бюджет. Перші етапи РК варто спостерігати за загальною поведінкою зв’язки. Використовувати не високі ставки, проте такі, щоб ми отримували трафік. І вже після того, як ви розумієте, що РК життєздатна, а весь попередній бюджет відкручено, можна збільшувати витрати. Зокрема і через збільшення ставки, а не лише через додеп.  
  2. Аудиторія. Дуже прискіпливо налаштовуємо таргет. Це наш головний запобіжник, який не дозволить злити бюджет в нуль без профіту. Намагаємось робити рекламу персоналізованою, точковою, щоб вона працювала хоч і не найширшу, проте на найбільш релевантну аудиторію.  
  3. Плейсменти. На початкових етапах можна запустити рекламу на усі наявні плейсменти, і згодом залишити тільки ті, які демонструють найбільшу ефективність. ФБ збирає статистику і за місцем розміщення реклами, тож знайти статистику в кабінеті вам вдасться без будь-яких проблем. 
  4. Оптимізація фанки. Як ми і казали, краще використовувати прогріті fan page. Також приділяємо увагу тому, щоб сторінка була повністю заповнена, періодично проявляйте активність, а також не жалійте грошей на просування деяких постів, щоб зростала залученість аудиторії. Це дасть змогу вам перекрити витрати та значно заробити у майбутньому, тож за ROI хвилюватися не треба.  
  5. Оптимізація креативів. Доведеться трошки попітніти, щоб зібрати креативи під усі плейсменти у високій роздільній здатності. Якщо ваша РК дозволяє, то краще взагалі використовувати рекламу у форматі відео. Тоді вартість CPM буде ще меншою. Також вона знизиться, якщо по рекламі часто клікатимуть. Тож не забуваємо використовувати влучні CTA в креативах.  

Тобто таким чином, ми можемо оптимізувати ті головні важелі, які безпосередньо і формують нашу вартість CPM, впливають на ефективність використання рекламного бюджету. Проте також існують і менш очевидні способи зменшити вартість реклами. А саме: 

  • Налаштовуємо правила та сценарії. Автоматизація вашої РК — це можливість отримувати трафік, не озираючись назад. Головне — правильно прописати усі сценарії: при досягненні якої ціни за тисячу переглядів буде мінятися креатив, чи взагалі зупинятися реклама. Таким чином, вам не доведеться слідкувати за цими аспектами самотужки. Проте все ж контролюйте роботу алгоритмів, бо вони інколи також можуть працювати не так, як нам хотілось би. 
  • Обираємо влучний час показу реклами. Варто добре розуміти вашу ЦА та її поведінку, щоб розуміти, у який час доби вони найбільш активно використовують соціальні мережі. Це дозволить вам як збільшити охоплення релевантної аудиторії, так і зменшити витрати. 
  • Мінімізуємо ймовірність заливу трешу. Це можна зробити шляхом блокування ВПНів та інших анонімайзерів, які використовують здебільшого боти. Органічний трафік навряд чи буде використовувати проксі для того, щоб гортати стрічку в інсті. 
  • Пристрої. Тут все просто: немає сенсу лити мобільний трафік на оффер, що працює виключно з десктопом. Це на поверхні. Не зовсім на поверхні — оцініть самостійно, хто з більшою вірогідністю скористується вашою пропозицією, та чи є сенс розпилятися одразу на усі пристрої, чи краще лити виключно мобайл, або ще більш точково — лише трафік з iPhone.  

Проте головне — це постійно слідкувати за тим, як поводить себе запущена рекламна кампанія. І моніторити її потрібно постійно, щоб жодна копійка не була витраченою в нікуди. Так, це дещо кропіткий процес. Проте гра вартує свічок, коли в результаті ми маємо змогу отримати високий ROI.  

Висновок 

А чи слідкуєте ви за вашим CPM, чи повністю довіряєте Цукербергу, та платите йому стільки, скільки він вам скаже? Розповідайте історії своїх найбільш “жирних” заливів з шаленими бюджетами в нашому Telegram-ком’юніті, в найкращій арбітражній спільноті України!  

Як завжди з повагою, Ваш Ґік! 

Залишити коментар

uageek.media ** uageek.media * uageek.media **