Привіт, спільното! Гадаємо, що кожен з вас полюбляє передивлятися меми в соціальних мережах. Проте далеко не кожен знає, що сама мем-культура вже стала настільки впливовою та всеосяжною, що навіть знайшла відображення в криптовалюті. Зокрема існує окрема категорія токенів, присвячених мемам. Ця категорія так і називається «мемкоїни», і про неї ми сьогодні поговоримо.

А перед початком нагадаємо, що ми вже розповідали, чому арбітражникам варто розглянути криптовалюту, як метод диверсифікації активів. Радимо до ознайомлення!

Мемкоїни – «ми що, жарт для тебе?»

Мемкоїни – це категорія альткоїнів, які є проєкцією популярних мемів: PEPE – присвячений популярній жабі, Dogecoin – мемній собаці. Існують навіть токени, присвячені Трампу та Маску, які також можна сприймати не більше, ніж мем.

Головна особливість мемкоїнів – це відсутність якоїсь практичної цінності. Фактично, це просто «фантик», вартість якого здебільшого обумовлена хайпом довкола криптовалюти в цілому. Тож наразі, доки ми маємо справу з бичачим ринком, який розпочався перед халвінгом, і отримав новий подих після виборів в США, мемкоїни знову стають популярними.

Попри те, що мемкоїни важко сприймати серйозно, вам все ж варто розуміти, що вони займають дуже міцну позицію на ринку. Взяти до прикладу Dogecoin – одну з найбільш популярних мем-монет, яку колись дуже сильно бустанув по ціні Ілон Маск. Наразі – це сьома за популярністю криптовалюту, ринкова капіталізація якої складає вражаючи 35,75 мільярди доларів!

Проте варто зауважити, що для досягнення такого рівня, знадобилося понад 11 років. Адже монета з’явилась ще в 2013 році. І за цей час, зі звичайного жартівливого токена, Dogecoin переріс в окрему децентралізовану блокчейн-мережу. Чого не відбулося б, якби не віра спільноти.

Деякі інші мемкоїни також намагаються привертати увагу серйозних інвесторів, демонструючи, що їх токен – це не просто фантик. Яскравий приклад – Shib та Floki, які приділяють увагу розвитку власних метавсесвітів, NFT-платформ і так далі. І хоча наразі не можна стверджувати, що це якось позитивно відбилось на їх ціні, рішення створити власні екосистеми на базі мемкоїнів стають тенденцією, що може мати відчутні наслідки в майбутньому.

Як формується вартість мемкоїнів?

Головна особливість мемкоїнів – це їх волатильність. Якщо ви хочете примножити інвестиції в три-чотири рази, то найбільша ймовірність досягти цієї мети, купити саме мемкоїн. Проте з іншого боку, в три-чотири рази ви ризикуєте і зменшити ваш баланс. Адже волатильність – це те, що може зіграти і проти вас.

Мемкоїни залежать від наступних факторів, які впливають на формування їх вартості:

  1. Загальний ажіотаж. Коли ринок зростає – зростають і мемкоїни.
  2. Популярність мему. Якщо це щось актуальне, хайпове, то шанси на те, що такий токен матиме попит, відповідно – зростатиме його вартість, вкрай високі.
  3. Маркетингові компанії розробників, спрямовані на привернення уваги інвесторів. Ті ж Shib та PEPE витрачають гроші на рекламу власних продуктів, щоб стимулювати інвестиції в їх токен. Як наслідок – ці мемкоїни входять до 20 найбільш популярних (як мінімум, в межах Binance, що й без того дуже і дуже показово).
  4. Заяви інфлюенсерів. Коли Ілон Маск заговорив про Dogecoin, це посприяло тому, що ця мем-монета почала зростати на тисячі відсотків від його актуальної на той момент вартості. І будьте впевнені, якщо він завтра напише твіт, що за нову Tesla можна буде заплатити за допомогою Floki, це також значно бустане вартість цього токену.
  5. Розвиток екосистеми. Наприклад, створення Shibanarium від Shib. Усе це також привертає більше і більше інвестицій, що позитивно відбивається на капіталізації того чи іншого токену.

Також вагомим поштовхом для того, щоб монета почала зростати в ціні – це лістинг на великих платформах. Наприклад, якщо монета до цього існувала лише в межах Web3 на біржі рівня Тір-3, то після її появи на Binance вартість токену може зрости у декілька разів. Причина очевидна: більше людей бачать токен, можуть його купити, створив тим самим попит, який і сприяє тому, що ціна зростає.  

Чи варто купувати мемкоїни?

Ми не хочемо брати на себе відповідальність за ваші гроші. Тож наголошуємо, що мова йде не про фінансові рекомендації. Але.

Чи є сенс інвестувати в мемкоїни? Безумовно, так. Як мінімум, їх волатильність може зіграти вам на руку в період ажіотажу. Але навіть якщо ви тут не задля того, щоб ризикувати, а розглядаєте виключно довгострокові інвестиції, то і в цьому випадку вам не варто ігнорувати мемкоїни.

Наприклад, нижче ви можете побачити, яка капіталізація популярних мем-токенів, та який обіг вони демонструють.

Мова йде про мільярди доларів! Тож чи можна вважати, що мемкоїни – це просто жарт? Мабуть, це можна застосувати до окремих токенів. Але переважна більшість популярних монет вже переросли той рівень, і сьогодні їх можна розглядати, як повноцінний актив, який можна знайти в інвестиційному портфелі як ноулайфера з Reddit, так і у шейха з ОАЕ.

А ми нагадуємо, що найсвіжіші новини зі світу криптовалюти, усі актуальні AirDrop, та багато іншої корисної інформації, ви можете знайти на нашому каналі CryptoҐік, куди ми вас радо запрошуємо!

З повагою, ваш Ґік!

Категорія: