Доброго дня, шановна спільното! Сьогодні ми поговоримо про фрод. Це те табу, про яке не так часто згадують, хоча насправді тема заслуговує обговорення. Адже інколи до фроду можуть віднести цілком білі РК. Тож щоб ви могли себе захистити, та у цілому не допустити у своїй роботі ненавмисного фроду, давайте детальніше поговоримо про це явище.

Також ми поговоримо про те, як рекли захищають себе від фроду, та як арбітражникам не потрапити у дурну ситуацію, коли на оффер ненавмисно зливається неякісний трафік. Такі ситуації також існують, і про них – далі у матеріалі.

Що таке фрод?

Існує як загальне розуміння слова «фрод», так і більш релевантне нашій темі. У загальному плані, фрод – це комплекс шахрайських дій, мета яких – поцупити особисті дані клієнта, зокрема –платіжні. Це відбувається за допомогою створення фейкових магазинів, що можуть копіювати реально існуючи сервіси. Шахрай, отримавши дані банківської карти, виводить гроші собі.

Інший варіант фроду – це ситуація, за якої людина розплачується у магазині не власними коштами, а вкраденою кредиткою. Цей вид фроду може як витікати із першого, так і взагалі не мати відношення саме до ринку e-commerce. Адже викраденою картою можна розплатитися навіть в АТБ, і від цього це не перестає бути фродом.

Фрод в арбітражі трафіку

Що стосується арбітражу трафіку, то тут також існують різні тлумачення фроду. Ми цей термін вже розглядали у нашому словнику, радимо ознайомитись.

Переважно, під фродом розуміють злиття арбітражником неякісного трафіку. Неякісний трафік – це не лише боти, але й той, що не відповідає умовам рекламодавця, наприклад.

У інших випадках, фродом будуть вважати будь-які шахрайські дії, які спрямовані на отримання комісійної винагороди. Тому у випадку, коли ви лили трафік з дозволених джерел, але при цьому навмисно вводили в оману реципієнта, то це також буде фрод. Відповідно, вам не заплатять гроші, а у гіршому випадку – заблокують партнерський кабінет.

Вводити в оману можна різними шляхами: від відвертої брехні у рекламних оголошеннях, до створення невидимих рекламних блоків, що повністю перекривають основний вміст сторінки.

Обманювати можуть і самого рекламодавця напряму. Наприклад за допомогою ClickUnder. У цьому випадку шахрай підгружає користувачу фейкові кукіс та навіть фальшиві UTM-позначки, які дозволяють буквально красти цільовий трафік.

Існує і різноманітне вірусне забезпечення, яке може заспамити користувачеві увесь пристрій рекламними повідомленнями.

У випадку з CPV, коли виплата нараховується за покази реклами, шахраї можуть задіяти пікселізацію реклами. Це також вірусне ПО, що виводить користувачу рекламу у вигляді невеличкого пікселя. Він цього не помічає (хоча комп може почати тупити, якщо такої реклами буде дуже багато), перегляди йдуть, арбітражник задоволений. Доки не прилетить бан, звичайно.

У яких вертикалях найчастіше зустрічається фрод?

Поговоримо про вертикалі, де фрод – це ледь не нормальне явище.

  • Інстали. Мобайл потерпає від фроду вже досить давно. Рекламодавці використовують безліч наявних інструментів, щоб хоч якось заподіяти цьому. Але поки що виходить не дуже. Фрод відбувається за допомогою ферм інсталів, коли певна кількість людей навмисно накручує встановлення додатків.
  • Дейтинг. Боти, що симулюють активність реальних людей, майже завжди зустрічаються у цій вертикалі. Проте це досить очевидно. Адже навіть інші користувачі можуть поскаржитися на те, що той чи інший профіль поводить себе неприродньо, і скоріш за все є ботом.
  • E-commerce. Якщо цільова дія – це підтвердження замовлення через дзвінок, то це рай для шахраїв. Фродом тут є купівля дзвінків на буксах, а також використання спеціального софту, за допомогою якого можна підміняти номер телефону, або навіть автоматизувати дзвінки. Холд, який вводять рекли, далеко не завжди є панацеєю. Адже термін зберігання замовлення інколи довший, ніж тривалість холду, тому арбітражник може встигнути отримати комісійні, яких він не заслуговує.

Мабуть усім зрозуміло, що далеко фрод існує за умов певних моделей монетизації. Наприклад, якщо мова йде про RevShare, то там фрод майже неможливий. Бо боти нічого не купують, не депають в казино, та взагалі не роблять нічого корисного (поки що).

Якщо модель монетизації така, що не потребує великих зусиль для отримання конверсії, то там фрод буде процвітати. До таких моделей відносяться CPL, CPC, CPI.

Як рекламодавці намагаються побороти фрод?

Про дії, що відносяться до фроду – ми поговорили. Тепер перейдемо до контр-дій. Як рекламодавці запобігають фроду?

По-перше, існує холд. Холд – це певний проміжок часу після отримання конверсії, протягом якого комісійні будуть «заморожені», аби рекламодавець мав змогу оцінити якість трафіку. Безпосередньо фроду це не запобігає. Проте дозволяє рекламодавцю зекономити кошти, які у іншому випадку довелось би віддати арбітражнику-шахраю.

Також під час так званого «фрод-контролю» відбувається аналіз трафіку по деяких показниках. Зокрема звертають увагу на:

  • CTR рекламної кампанії. Велика кількість кліків з відсутністю будь-якої подальшої активності – це явний фрод в очах партнерки;
  • Трошки протилежна ситуація, коли користувач одразу після кліку робить цільову дію, також може бути розціненим, як фрод. Переважно, якщо це явище буде систематичним, звичайно;
  • Однакові IP, або навпаки – різні IP там, де мають бути однакові: людина перейшла з одним IP, а цільову дію виконала з іншим;
  • Одноманітний фактор поведінки для усіх користувачів, що клікнули по рекламі.

Також існує навіть спеціальний софт, який дозволяє краще віднайти фрод. Він може як аналізувати дані, що ми описали вище, так і використовувати для аналізу інформацію, відому про існуючі бото-ферми.

Як і методи фроду, так і засоби боротьби з ним постійно еволюціонують. Тому не варто розраховувати на легкі гроші, отримані шахрайським шляхом. Бо, по-перше – так ви не заробите достатньо коштів, щоб перекрити усі ті ризики, з якими можете зіткнутися. По-друге – навіть на те, щоб налити на оффер ботів, треба вкладати гроші, які ви ніяк не відіб’єте, якщо ваш кабінет забанять через фрод. А його забанять.

Як арбітражнику захистити себе від фроду?

Але не лише рекламодавцям, а й самим арбіражникам треба убезпечити свої РК від фроду. Адже ви навіть не підозрюючи можете налити на оффер неякісний трафік, через що доведеться зіткнутися з санкціями з боку партнерської програми.

Ми радимо ретельно відноситися до налаштувань РК, зокрема – до характеристик таргету. Наприклад, переважна кількість найбільш примітивних ботів працюють на старих операційних системах. Також старі ОС легше зламати та заразити вірусом, через що шахраї можуть використати ваше партнерське посилання, та просувати його за допомогою пікселізації, про яку ми говорили. Вам від цього – нуль профіту. А ось ту купу проблем, що ви отримаєте, доведеться довго розгрібати.

Також радимо використовувати тільки якісні рекламні сітки, адже вони мають вбудований антифрод. Такий є зокрема і у Google Ads. Ба більше, ви самі можете використовувати платні анти-фрод системи, що за допомогою спеціальних алгоритмів можуть знаходити підозрілий трафік, який вам залишиться лише відсіяти.

Якщо ви напряму купуєте рекламу на різних майданчиках, звертайте увагу на їх репутацію.

Висновок

Фрод – це головний біль арбітражного маркетингу. Він шкодить не лише рекламодавцю, але й самому арбітражнику, і індустрії в цілому. Щоб убезпечити себе від фроду, треба завжди бути в курсі подій, що відбуваються у аффілейті. Якщо не знаєте, де шукати останні новини, завітайте до нашого Telegram-ком’юніті, де ми щодня обговорюємо усе свіженьке!

Як завжди з повагою, ваш Ґік!

Категорія: