Привіт, спільното! Коли ви купуєте трафік, то ви точно маєте на меті отримати з нього максимум профіту. Тому вважаємо корисним поговорити про таку тему, як домонетизація трафіка. Що це, та як працює – розповідаємо в сьогоднішньому огляді.
А перед початком нагадаємо, що ми завжди говоримо на важливі та цікаві теми зі світу арбітражу. Зокрема радимо ознайомитися з нашим нещодавнім матеріалом про те, як і навіщо треба диверсифікувати контент.
Що таке домонетизація трафіку?
Домонетизація трафіку – це комплекс інструментів, спрямований на те, щоб більше утримувати користувача, мотивувати здійснювати його додаткові цільові дії, або ж повторювати поточні.
Тобто коли користувач скористувався пропозицією по офферу (або ні, бо йому та пропозиція не підходить), ми можемо спробувати згенерувати лід за допомогою іншого продукту. Для цього достатньо направити трафік на інші джерела.
Домонетизація трафіку дозволить вам отримувати конверсію там, де до цього ви зазнали би виключно збитків: бо за трафік ви заплатили, а профіту так і не отримали. Так, навіть якщо користувач відмовиться від основного офферу, ви все ще можете спрямувати його на інший. Для цього існують спеціальні механіки: як спеціальний скрипт Comebacker, так і універсальні інструменти, як вітрина, боти, чи push’і.
Чи варто взагалі використовувати інструменти домонетизації? Відповісти на це питання доволі просто: ви навіть по власних РК можете побачити, що конверт тримається переважно на декількох відсотках (десь більше, а десь навіть менше, все залежить від вертикалі). Відповідно, треба шукати будь-які можливості отримати профіт і з решти трафіку.
Найкращі механіки для домонетизації
Для того, щоб ефективніше працювати з трафіком, існує багато механік. Деякі з них ви, можливо, використовували, але безпосередньо для заливу. Тож розглянути такі інструменти саме в контексті демонетизації буде цікаво.
Comebacker
Це, мабуть, що найбільш очевидний інструмент, який сприяє утриманню користувача. Фактично, це скрипт, який відкриває вікно з попередженням, нотаткою, котре користувач бачить після того, як намагається закрити сторінку.
Власне, текст ви можете використовувати будь-який. Переважно, такі скрипти використовують в e-commerce, де споживачу пропонують:
- Додаткову знижку, якщо він придбає товар тут і зараз;
- Додаткову комунікацію (залишають контакти для додаткової консультації, або зовсім відкривається фідбек-форма, де людина може відповісти, чому вона відмовилась купляти товар, скористатися послугою).
Тож тут є велике поле для експериментів, яке варто використовувати для збільшення профіту.
Вітрина
Ми вже розповідали про вітрину, порівнюючи її з лендінгом. Огляд ось тут. Якщо коротко, то в арбітражі, вітрина – це буквально список з офферів, який дозволяє користувачу власноруч обирати, який саме продукт він хоче придбати.
В контексті домонетизації трафіку, важливо бути обачним, перш ніж переводити юзера на вітрину. Раціонально, коли користувач туди потрапляє після того, коли намагається залишити сторінку. Для цього також існують спеціальні скрипти, зокрема BackFix. Також з цим завданням може впоратися і PopUnder.
Якщо ви працюєте з товаркою, і хочете через вітрину просувати інші товари, наприклад – схожі, то можна створити відповідний блок прямісінько на лендінгу. Власне, його можна так і позиціювати, як “схожі товари”.
Ви можете створити вітрину власноруч, або скористатися сервісами. Але перш за все, враховуйте наступні ризики:
- Деякі рекламодавці забороняють використовувати їх оффери на вітрині;
- Це механіка агресивного маркетингу, що може призвести до зворотної реакції з боку ліда;
- Важко прогнозувати потенційний профіт від вітрини.
Загалом, вітрина – це вкрай унікальна механіка, яка з одними вертикалями працює ідеально, а з іншими – криво, лише збільшує кількість відмов. Тож використовувати її треба дуже і дуже обачно.
Пуші
Попри те, що найчастіше ми говоримо саме про залив через пуші, цей інструмент також підійде і для того, щоб домонетизувати трафік.
Концепція насправді дуже проста: треба конвертувати трафік в підписники, після чого ви зможете пропонувати йому будь-які оффери у майбутньому. Тобто достатньо, щоб на вашому основному лендінгу була опція підписатися на сповіщення.
Телеграм-боти
Якщо мова йде про iGaming, то там процес домонетизації можна ледь не повністю перекласти на чат-бота. Такі боти можуть інформувати користувача як про різні події, так і пропонувати певні бонуси, чи навіть інші оффери. Тут вже можуть бути різні кейси, лише необхідно, щоб користувач підписався та підключив бота.
Висновок
Домонетизація трафіку – це прийом, який дозволить вам тримати ROI ваших РК на належному рівні. Реалізувати механіки не так важко. Проте треба також пам’ятати, що після їх додавання, наприклад, на лендінг, варто продовжувати слідкувати за їх ефективністю, постійно оптимізуючи інструменти, і отримуючи ще більший і більший профіт.
А чи не забуваєте ви про домонетизацію трафіку в ваших РК? Розповідайте в нашому Telegram-ком’юніті, найкращій арбітражній спільноті України!
Як завжди з повагою, Ваш Ґік!
Коментарі