Привіт, спільното! Безліч людей використовує антивіруси. Хтось тому, що боїться втратити дані, які зберігаються на пристрої. Інші – тому що не можуть вимкнути той сраний захисник, що вбудований у Windows.  

Але сьогодні нас цікавлять антивіруси саме  в контексті окремого ринку програмного забезпечення. Наскільки великі тут гроші, чому варто лити на ПЗ, які утиліти ще користуються попитом та чому – про все це сьогодні і поговоримо. 

А перед початком нагадаємо, що ми завжди розповідаємо про цікаві вертикалі. Зокрема нещодавно ми взагалі робили огляд нетипових вертикалей, які ідеально підійдуть для високого ROI. Радимо ознайомитися!  

Чому варто придивитися до вертикалі утиліт та антивірусів? 

Поговоримо про найголовніше. Чому взагалі треба витрачати власні кошти, та запускати РК на який-небудь антивірус, або іншу утиліту? Та взагалі, чи є у цьому сенс? 

Відповідь знайдемо у цифрах. Так, згідно зі Statista, ринок програмного забезпечення, пов’язаного з безпекою, куди власне і входять антивірусники, сягне ледь не 66 мільярдів доларів до 2026 року. Цифри дуже не дурні, враховуючи, що в окремих вертикалях гроші крутяться набагато менші, проте самі ніші все ж користуються великою популярністю. 

Тут ситуація геть інша: попри можливості отримувати суттєвий профіт, вертикаль ігнорується. Можливо, через свою специфіку, зокрема необхідність обрати правильне ГЕО для роботи. Але для цього ми тут і зібрались, щоб проговорити усі ці нюанси. 

Серед переваг вертикалі антивірусів та утиліт можемо виокремити: 

  1. Широка цільова аудиторія. Велика кількість людей з різних куточків світу смертельно бояться, що на їх пристрої з’явиться вірус, що нашкодить їх даним. Це люди, переважно, які готові платити гроші, щоб убезпечити себе.  
  2. Можливість лити як мобайл, так і десктоп. Існують оффери під будь-який пристрій. Тож з яким би трафіком ви не звикли працювати, ви завжди зможете знайти відповідний продукт та монетизувати його. 
  3. Власне, тут і третя перевага – різноманіття. Антивірусників, різних утиліт для чистки смартфона, розширень для браузера, встановлювачів застосунків, файлових менеджерів тощо – вкрай багато. Тож ви можете експериментувати зі зв’язками, шукати продукти з великим попитом та низькою конкуренцією, та отримувати високий чек.  

Тож безумовно, якщо ви все ще в пошуках своєї ніші, то розглянути вертикаль антивірусів та утиліт вам точно варто.  

Як лити трафік на антивіруси та утиліти? 

Велика кількість офферів в даній вертикалі – це привід приділити достатньо уваги вибору того самого продукту, який принесе вам профіт. Тут важливо враховувати такі нюанси, як ЦА утиліти чи антивірусу: на які пристрої розрахована пропозиція, на які мови застосунок перекладено тощо. Усе це важливо, адже від цього залежатиме взагалі уся подальша робота. 

Обираємо ГЕО 

Стосовно ГЕО, то тут варто також звернути увагу на ситуацію з кібербезпекою у тих чи інших регіонах. Бо ті країни, де частіше зламують гаджети користувачів, будуть нашою ЦА.  

Заочно можемо стверджувати, що якщо ви хочете (або можете та звикли) заливати трафік з країн рівня Tier-1, то ця вертикаль вам ідеально підійде. Бо більшість країн, які найчастіше зіткаються з хакерськими атаками – це Сполучені Штати, Великобританія, Німеччина, Канада, та багато інших країн, зокрема європейських і не тільки. 

Джерело трафіку 

Наступний важливий етап – це обрати оптимальне джерело трафіку. Адже це впливатиме не лише на наш процес роботи, а й зокрема і на ROI. Бо чим дешевше ми купуємо трафік – тим краще. Але тут варто шукати гармонію між ціною та якістю, само собою. 

Один з найкращих соурсів під антивіруси та утиліти – це пуші. Особливо, коли ви хочете лити трафік саме на мобільний застосунок. В такому випадку, якщо обрати якісні креативи та попрацювати з базою підписників, можна отримати суттєвий профіт при мінімальних інвестиціях. 

Якщо ж ви плануєте працювати з десктопом, то варто звернути увагу на попси. І хоч вони також можуть демонструвати високу ефективність в зв’язці з мобайлом, саме в десктопному браузері попси розкривають увесь свій потенціал. До того ж тут ви маєте змогу додатково прогріти трафік, що дозволить краще просувати платні продукти.  

Креативи 

З креативами ситуація доволі проста, адже майже усі юзають ледь не однакові тригерні банери та повідомлення: ваш смартфон заражений, прийміть пігулку, доки не відвалилась дупа! І все в такому дусі.  

Очевидно, раз усі це юзають – це працює. В залежності від обраного продукту, можна працювати і з іншими тригерами.  

Головне – не переборщити, щоб ваша реклама не почала сприйматися трафіком, як черговий скам. Тож найкращий спосіб обрати крутий креатив – це ознайомитися з досвідом успішних РК, а також потихеньку тестувати.  

Оптимізація рекламної кампанії 

І врешті-решт – оптимізація. Враховуючи ті джерела трафіку, які ми тут пригадали, це може виявитися не такою вже простою задачею. Проте реалізувати її все ж можна. 

Зокрема ви можете і перелопатити базу підписників, і погратися зі ставками, часом демонстрації рекламних оголошень, а також з креативами. Тож над РК доведеться ще попрацювати, щоб отримати профіт.  

Висновок 

Ніша антивірусів та утиліт – це вертикаль, яка постійно розвивається, і до якої ніколи не пізно доєднатися. Якщо ви шукаєте можливість працювати постійно з різними та цікавими продуктами, то ви точно за адресою. А завдяки тому, що тут можна отримати високий конверт при роботі з відносно дешевим трафіком, ніша підійде навіть новачкам, які не мають достатнього бюджету, щоб одразу лити на яку-небудь мейснтримну вертикаль. 

А що ви думаєте про антивіруси та утиліти? Чи користуєтесь ви ними, або ж просто ллєте трафік на такі продукти? Діліться вашими думками в нашому Telegram-ком’юніті, де ми говоримо на ці та інші теми! 

З повагою, Ваш Ґік!

Категорія: