Привіт, спільното! Кому ви довірятимете більше: рандомному продавцю, який нав’язує вам абсолютно невідомий для вас продукт, чи тому, з ким ви вже мали позитивний досвід співпраці, та готові довірити свої гроші, навіть не розуміючи до кінця, що ж саме ви купуєте?  

Питання риторичне, адже цілком очевидно, що кожен обере саме другий сценарій. І для такого сценарію навіть є окремий термін в маркетингу – “retention”. Власне, про це і говоримо в сьогоднішньому огляді! 

А перед початком нагадаємо, що ми вже розповідали про Топ-5 трендів в партнерському маркетингу у 2024 році. Радимо до ознайомлення! 

Retention-маркетинг – маркетинг маминої подруги 

Retention-маркетинг – це метод взаємодії з клієнтами, коли ви вибудовуєте довготривалі та міцні відносини з ним. Це цілий набір різних прийомів та тактик, що дозволяють маркетологу утримувати клієнта у зоні свого впливу. Для цього існує безліч інструментів, зокрема: 

  • Месенджери та соціальні мережі, де маркетолог чи арбітражник може спілкуватися з клієнтом, пропонувати йому ті чи інші продукти, й загалом отримувати певний зворотний зв’язок; 
  • СМС, телефонні дзвінки або електронне листування, коли інші канали зв’язку відсутні, або ж просто недоступні. В останньому випадку краще використовувати персоналізовані листи, ніж масові розсилання. 

Проте такі методи вже можна вважати класичними. А враховуючи, що прогрес не стоїть на місці, то не дивно, що арбітражники йдуть ще далі, використовуючи наступні методи для впровадження тактик retention-маркетингу: 

  1. Чат-боти, які дозволяють не лише підтримувати інтерес з боку споживача, але й максимально спрощує та автоматизує процес взаємодії арбітражника з клієнтами; 
  2. Мобільні застосунки, аппки. Особливо актуально, коли мова йде про гемблу, де клієнт грає в казино через застосунок. Всередині аппки ви можете пропонувати йому різні бонуси, промо-коди тощо; 
  3. Використання онлайн-форм для збору фідбеку, наприклад – через Google-опитування та інші. 

Власне, кожен з вищезгаданих варіантів може бути профітним. Головне – це як ви це все реалізуєте. І щоб з цим також не виникало проблем, варто розуміти для чого взагалі так тісно взаємодіяти з клієнтом. 

Для чого використовують retention-маркетинг? 

Арбітражники – люди раціональні та практичні. Тож цілком зрозуміло, що головне питання, яке виникає по темі – навіщо взагалі використовувати ці тактики, яка їх кінцева мета. 

І головне, що очевидно, це більший рівень довіри до вашої пропозиції з боку споживача. Ви вибудовуєте взаємовідносини, в яких існує не лише вигода, а й довіра. При цьому ваше спілкування прозоре, клієнт може почати вас вважати приятелем. Принаймні так це має працювати. 

В процесі спілкування з клієнтом ви краще розумієте його психологічний портрет. Це дозволить вам використовувати індивідуальний підхід, завдяки якому ви отримаєте конверсію там, де вона б була просто неможливою за інших обставин. 

Особливо корисним є retention-маркетинг у тому випадку, коли ви працюєте з декількома офферами, а ще краще – вертикалями. Таким чином ви зможете запропонувати клієнту і ті оффери, які ви спочатку і не обговорювали. Наприклад, просуваючи у спілкуванні які-небудь БАДи раптом з’ясувалось, що клієнт ще й лудоманить у вільний час. Тож чому б йому не порадити капець який вигідний промо-код?  

Також retention-маркетинг дозволяє повернути клієнта, спонукати його повертатися за новими пропозиціями. Це корисно, коли оффер, з яким ви працюєте, платить не лише за конверсію, але й з ребіли.  

Безумовно, у всього цього є і суттєвий недолік – це необхідність витрачати забагато часу. Проте тут цілком зрозуміло, навіщо ви його витрачаєте, адже вірогідність отримати конверсію при такому підході значно вище, ніж при запуску більш традиційних для арбітражу рекламних кампаній. 

Ба більше, якщо мова йде про оффери, де клієнту пропонують витратити суттєву суму грошей, то цілком очевидно, що найкращий спосіб переконати її скористатися пропозицією – це обережний, дуже делікатний діалог, в процесі якого ви побудуєте високий рівень довіри, і людина готова буде віддати вам усе до копійки.  

Як збільшити ефективність retention-маркетингу? 

Існують певні прийоми, що дозволять вам покращити ваші РК на базі retention-маркетингу. Вони не універсальні, проте цілком дієві в окремих випадках. 

Наприклад, якщо мова йде про електронне листування, коли ви відправляєте клієнту персоналізованого листа, то варто дотримуватися одного з ключових трендів у цьому напрямку – гейміфікації. Фактично, це інтеграція інтерактивних елементів, які утримуватимуть клієнта ще довше, та підтримуватимуть його інтерес на високому рівні.  

До таких інтерактивних прийомів можна віднести: 

  • Використання колеса фортуни, якщо мова йде про гемблу. Проте якщо це колесо зі знижками, то вони можуть існувати і в інших вертикалях, зокрема в товарці чи e-commerce
  • Невеличкі вікторини, де пропонується обрати правильну відповідь на цікаве питання. Якщо людина відгадує, отримує певний бонус чи ту ж знижку. 

Також аналогічний інтерактив буде цілком доречним, якщо ви ведете клієнта на лендінг.  

Висновок 

Попри те, що retention-маркетинг вимагає від арбітражника забагато сил, енергії та часу, це все компенсується вкрай високим показником конверсій. І якщо ви просуваєте продукти з високими комісійними, то така стратегія має право на життя, та може виявитися доволі профітною! 

А що ви думаєте про таке явище, як retention-маркетинг? Чи доводилось вам застосовувати подібні тактики? Діліться власним досвідом на сторінках нашого Telegram-ком’юніті, де ми говоримо про найважливіше зі світу арбітражу і не тільки!  

Як завжди з повагою, Ваш Ґік! 

Що таке retention-маркетинг FAQs 

Що таке retention-маркетинг? 

Retention-маркетинг – це метод взаємодії з клієнтами, коли ви вибудовуєте довготривалі та міцні відносини з ним. 

Навіщо потрібен retention-маркетинг? 

Головна мета retention-маркетинг – побудувати з клієнтом більш тісні взаємовідносини, завдяки чому ви зможете мотивувати його повертатися за потворними покупками, чи взагалі просувати йому абсолютно інші продукти.  

Категорія: