Привіт, спільното! Вибори в Сполучених Штатах завершені. І наразі там формується, як багато хто каже, найбільш “прокриптовалютний уряд” з усіх, що існували до цього. Що це означає не розуміють навіть ті, хто поширює такі наративи.
Проте крипта вже реагує на хайп: біткойн ледь не щодня фіксує нові ATH, а ринок зростає такими стрімкими темпами, що біржі ледь встигають оновлювати ціни на токени. І як тут не замислитися над арбітраж криптовалюти?
Про те, як працює арбітраж трафіку на криптовалюту, ми писали в окремому огляді. Сьогодні ж мова йтиме саме про біржові маніпуляції. Тож буде цікаво!
Що таке арбітраж криптовалюти та як він працює?
Коли ми говоримо про арбітраж трафіку, то це фактично перелив користувачів з одного джерела в інше, з можливістю отримати прибуток за рахунок різниці між вартістю купівлі трафіку та винагороди за те, яку цільову дію він виконує.
Арбітраж криптовалюти – це інвестиційна стратегія, яка полягає в купівлі токена на одній біржі, та його перепродажу на тій, де вартість цього токену відрізняється. Власне, різниця у вартості одного й того ж самого токену – це наш прибуток при арбітражі криптовалюти.
Приклад: нараз токен PEPE на Binance продається за ціною 0,00021100$ за одиницю. Тим часом на Bybit він коштує 0,00021120$. Це дозволяє нам вигідно придбати токен на Binance, продати його на Bybit, та отримати профіт.
Очевидно, що відсоток ми отримуємо не дуже великий. Проте якщо оперувати великим бюджетом, ви все ще отримуєте можливість заробити непогані гроші при мінімальних ризиках. І навіть додаткові витрати, наприклад – комісії, все ще дозволять вам мати позитивний ROI.
Різновиди арбітражу криптовалюти
Арбітраж криптовалюти настільки ж різноманітний, як і арбітраж трафіку. Існують наступні види арбітраж криптовалюти:
- Міжбіржовий арбітраж. Тут все просто: купуємо токен на одній біржі, продаємо на іншій. Треба лише мати акаунти на багатьох біржах та слідкувати за великою кількістю монет, щоб мати змогу отримувати максимальний профіт;
- Трикутний арбітраж. Для цього достатньо однієї біржі. Метод полягає в тому, щоб обмінювати три різних токени, щоб скористатися невідповідністю цін. Працює це так: ми купуємо DOGE, міняємо його на PEPE, PEPE – на WIF, а WIF – знову на DOGE. Знайти такі курсові відмінності інколи доволі складно, проте ніхто не обіцяв легкої прогулянки;
- Географічний арбітраж. Існує термін “преміум кімчі”, яким описують феномен, що в Південній Кореї вартість криптовалюти значно більша, ніж в інших країнах.
- Статистичний арбітраж. Цим терміном описують більш загальну категорію методів пошуку економічних неефективностей в крипті, які можна вигідно використати для отримання прибутку. Для їх пошуку використовують складні математичні моделі, чи навіть спеціальне програмне забезпечення.
Також варто згадати про існування арбітраж криптовалюти на децентралізованих біржах. Проте це потребує від арбітражника розуміння того, як працюють смарт-контракти. Різниця в вартості на децентралізованих та централізованих біржах також дозволяє ефективно арбітражити криптовалюту.
Які ризики в арбітражі криптовалюти?
Існують певні ризики, які варто усвідомити до того, як ви вирішите розпочати арбітражити криптовалюту. Тут також існують власні фроди та шейви, проте вони здебільшого технічні.
Головний ризик – це неправильні розрахунки. Вони призводять до того, що начебто вигідна угода насправді утворює діру в бюджеті тільки тому, що ви неправильно розрахували комісії, або зовсім їх не урахували.
Відсутність ліквідності. Арбітраж криптовалюти змушує реєструватися ледь не на будь-яких, навіть найбільш забутих Богом біржах, щоб знайти різницю в цінах. І інколи це може зіграти з вами злий жарт, коли ви придбали непотрібний токен на умовному Binance, а ваш ордер на KupuyCryptoTutChelik ніхто не розглядає. Бо нема кому. У такому випадку, збитків ніяк не уникнути.
Час, необхідний на обробку транзакцій. Кожен розуміє, що операції в блокчейні не відбуваються миттєво. А в пікові періоди, коли кількість операції надзвичайно велика, затримки можуть вкрай негативно вплинути на арбітраж: доки ви проводите транзакції, ціни вже встигають вирівнятися на біржах, через що ви втрачаєте гроші на комісіях, не отримуючи жодного прибутку.
Технічні аспекти, чи навіть регуляторні зміни, також можуть безпосередньо вплинути на арбітраж крипти. Останні вас навряд чи зачеплять, адже арбітраж криптовалюти – це про швидкі угоди, а не про гру в довгу, а ось для того, щоб зменшити ризик натрапити на технічні проблеми, доведеться працювати з перевіреними біржами. Або ж ризикувати!
А це взагалі легально?
Займаючись арбітражем трафіку, ви нічого не порушуєте. Ви просто використовуєте цінові відмінності, а не створюєте їх, наприклад. Тобто мова йде навіть не про спекуляції, хоча і вони в крипті – звичайна річ.
Але варто бути обачними, коли мова йде саме про географічний арбітраж. Адже умови використання та загалом обігу криптовалюти може відрізнятися в різних країнах.
Висновок
Чи можна заробити на арбітражі криптовалюти? Так, безумовно. Цьому треба присвятити достатньо часу, щоб мати змогу моніторити біржі, проводити необхідні транзакції і так далі. Але результат того вартуватиме, особливо якщо ви плануєте оперувати великим бюджетом, де навіть різниця у декілька відсотків може трансформуватися у нічогенький профіт.
Проте варто враховувати усі ризики. Адже легкої прогулянки, як ми вже казали, не буде. Проте ви можете трохи облегшити свій шлях, підписавшись на наш канал CryptoҐік, де ми завжди розповідаємо про найважливіші новини зі світу криптовалют!
З повагою, Ваш Ґік!
Що таке арбітраж крипта FAQs
Арбітраж криптовалюти – це інвестиційна стратегія, яка полягає в купівлі токена на одній біржі, та його перепродажу на тій, де вартість цього токену відрізняється. Власне, різниця у вартості одного й того ж самого токену – це наш прибуток при арбітражі крипти.
Біржа – це платформа, що дозволяє зберігати, купувати та продавати криптовалютні активи. Інколи, ціни на один й той самий токен відрізняються на різних біржах, що створює умови для криптовалютного арбітражу.
Коментарі