Привіт, спільното! Попри те, що більшість з нас розглядає TikTok в якості джерела УБТ, тут також присутні рекламні інструменти, які дозволять вам отримувати ще більше якісного трафіку. І хоч за це доведеться платити, сьогодні ми спробуємо відповісти на питання, чи воно того вартуватиме. 

А перед початком нагадаємо, що ми вже розповідали вам про те, чим УБТ відрізняється від платного трафіку. Радимо до ознайомлення! 

Що таке TikTok Spark Ads? 

TikTok Spark Ads — це формат реклами в ТТ, коли рекламне відео виглядає нативним, тобто майже жодним чином не відрізняється від інших відео, які користувач бачить в себе в стрічці “Рекомендації”.  

TikTok Spark Ads також підходить для просування власного профілю. ТТ додаватиме ваш контент в стрічку рекомендацій, що дозволить вам збільшити охоплення, отримати ще більше підписників на ваш профіль. Адже користувач з легкістю потрапить на увесь ваш контент, бо майже куди б він не натиснув, його перекине на вашу сторінку в ТТ. 

Проте ви можете направляти трафік і на стороні сторінки: лендінги, прелендінги. Наприклад, ви можете зливати трафік на сторінку в AppStore з вашою аппкою.  

Нативності формату додає й той факт, що будь-яка взаємодія з відео, яке просувається через стрічку, “запам’ятовується”. Тобто якщо ви просуваєте відео з профіля, то уся активність буде йти на те відео, яке ви обрали для просування, що може бути корисним в майбутньому. Це не буде виглядати, наче ви використовуєте окремий креатив. 

Але звідси і особливість роботи з форматом: вам треба заздалегідь розуміти, що саме це відео ви будете використовувати для просування. Адже підтягується не лише відео, а й, наприклад, його назва чи опис. Відповідно, це треба заздалегідь продумати, додати в текст CTA тощо. 

До того ж ви можете тестувати, які з відео зайдуть краще, і лити рекламу саме на нього. Адже таким чином ви значно збільшите ефективність вашої РК. Наприклад, заливаєте 5 схожих відео, які плануєте використовувати для просування, і обираєте під рекламу саме те, яке набере найбільше переглядів і взаємодій ще до запуску реклами. 

В іншому — ви отримуєте усі ті ж самі переваги: можливість налаштовувати таргет, регулювати охоплення, експериментувати з різними типами конверсій. 

Які задачі вирішує TikTok Spark Ads, на які ніші варто лити? 

Попри те, що цей формат активно використовують арбітражники, орієнтований він в першу чергу зовсім не них. Головна ЦА, так би мовити, TikTok Spark Ads — це компанії, які планують займатися побудовою бренду. Адже завдяки тому, що товари тут найчастіше рекламують не “в лоб”, а все ж більш нативно, це сприяє тому, що сам бренд запам’ятовується, але не набридає. 

Проте і для арбітражників тут також достатньо велике поле для експериментів. Про це свідчать і різні успішні кейси, які можна з легкістю загуглити. Проте, щоб зекономити ваш час, ми трохи розповімо. 

TikTok Spark Ads дозволяє створювати ефективні РК за умов, якщо вся воронка може відбутися в межах ТікТоку. Тобто якщо вам достатньо зачепити лід за допомогою відео, а вже якщо він перейде у ваш профіль, там ви зможете закрити продаж.  

І одна з найбільш релевантних ніш у цьому плані — це фізична товарка. Особливо, коли ви маєте змогу демонструвати товар, робите з ним декілька відео, ллєте на нього рекламу, і вже через ретеншн закриваєте клієнта.  

Також формат чудово стакається з нутрою. Використовувати можна типові для цієї ніші відео з результатами до/після прийому препарату. Так, створити такі креативи буде дещо складніше, адже тут не вийде просто приміряти сукню (навіть якщо ви чоловік, ми тут усі сучасні люди). Проте ви завжди можете унікалізувати креативи, які знайдете в інтернеті.  

Азартні ніші, гемблінг, також можна розглядати для просування через TikTok Spark Ads. Вочевидь, без прямої реклами казино. Схема приблизно наступна: використовуємо емоціональні, дещо тизерні відео, де головний герой наче щось виграв, а за подробицями відправляємо глядача до нас на профіль, використовуючи CTA. Там вже чекатиме посилання на ТГ-канал зі схемами.  

Недоліки TikTok Spark Ads 

Поговоримо і про недоліки формату, бо їх тут також вистачає. До мінусів TikTok Spark Ads ми би віднесли: 

  1. Вартість. Високі ціни на рекламу дуже сильно контрастують, якщо згадати, що переважно з TikTok переливають саме УБТ; 
  2. Отримати конверсію інколи дуже важко. Найкраще заходять воронки, що закриваються в самому ТТ. Бо вивести людину на лендінг та довести до конверсії набагато складніше, ніж у випадку з умовним ФБ; 
  3. Шторми. TikTok дуже часто змінює алгоритми, через що складніше просувати відео, а інколи і зовсім з’являються обмеження на рекламу тих чи інших продуктів. 

Безумовно, працювати з TikTok Spark Ads інколи дуже важко. Проте для деяких продуктів, він все ще лишається вкрай ефективним інструментом. Навіть попри ці недоліки. 

Висновок 

TikTok Spark Ads існує ось вже декілька років. Проте цей інструмент все ще не дуже популярний, і воно зрозуміло: висока вартість трафіку в купі зі складністю отримання конверсій не те щоб дуже мотивували купувати таку рекламу. Проте якщо ви працюєте з товаркою, і ваша воронка може закрити клієнта прямо всередині ТТ, то вам точно варто спробувати цей формат! 

А чи купували ви коли-небудь рекламу в TikTok, або ж вважаєте, що за рекламу платити — зашквар? Діліться думками в нашому Telegram-ком’юніті, де ми вчимося відрізняти арбітражників від траферів!  

З повагою, Ваш Ґік!

Категорія: