Привіт, спільното! Сьогодні ми продовжуємо розкривати тему вибору ГЕО для рекламних кампаній. Цей інструмент є одним з ключових при налаштуванні реклами, а отже ви чітко маєте розуміти, як з ним працювати, щоб досягти бажаних результатів.
Минулого тижня ми вже обговорили те, якими критеріями потрібно керуватись і на що звертати увагу, щоб влучно вибрати цільовий регіон для оферу. Якщо не читали нашу попередньо статтю, радимо обов’язково почати саме з неї: чому важливо вміти обирати ГЕО?
А також переглянути розділ з партнерками , де можна знайти детальні огляди найкращих ПП у різних нішах та почати профітно заливати на топові ГЕО.
Сподіваємось, у попередній статті ми дали вам зрозуміти, щоб вибір ГЕО — це дійсно важливий елемент в арбітражі трафіку і варто добряче у цьому розібратись, щоб не зливати рекламні кошти.
Погодьтесь, що завжди потрібно мати певну систему у роботі, аби було простіше робити вибір. Для цього в арбітражному світі країни були поділені на 4 умовні зони — tiers.
Вибір зони залежить від вертикалі та оферу, які ви обрали для заливу. Наприклад, офери, які передбачають високу онлайн активність користувача та стабільний інтернет зв’язок найкраще заходять в країнах з високим рівнем цифрового розвитку. Нерідко є офери, які можуть класно законвертитись на декількох ГЕО. Проте не забувайте, що для визначення найкращих зв’язків потрібно проводити тести з різними підходами.
ЗА ЯКИМИ КРИТЕРІЯМИ КРАЇНИ ПОДІЛЕНІ НА ЗОНИ (TIER)?
Ці критерії перегукуються з тими факторами вибору ГЕО, про які ми вже розповідали у попередній статті. І ось найголовніші з них.
Рівень життя. Не секрет, що платоспроможність користувачів напряму залежить від загального рівня життя у певній країні. Від рівня життя також залежить інтереси користувачів і їх бажання витрачати кошти на різні групи товарів і послуг. Якщо всі базові потреби жителів закриті, вони можуть звертати увагу на менш потрібні речі, які приносять задоволення.
Оплата товару онлайн. Логічним буде і те, що рекламуючи різні товари і послуги, ви найбільше зацікавлені у тих користувачах, які можуть здійснювати покупки онлайн. На це напряму впливає рівень технологічного прогресу обраного ГЕО.
Політична ситуація. Від неї залежить стабільність ринку та купівельна спроможність жителів. Також політичні рішення спричиняють економічні зміни і коливання валютного курсу.
Буває і так, що країна переживає активні зміни і переходить з однієї зони до іншої і навпаки. Тому потрібно слідкувати за ситуацією та постійно аналізувати нову інформацію щодо вибраних ГЕО.
ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО TIER 1,2,3,4
А тепер давайте розглянемо кожну з цих 4 зон: tier 1, tier 2, tier 3, tier 4.
Tier 1. Це топові гео з високим рівнем економічного розвитку. Наприклад, США, Канада, Австралія та Нова Зеландія, а також більшість країн Євросоюзу. Виплати за такі офери високі, але й трафік дорогий. А заливати на ці гео складно через високу конкуренцію серед арбітражників.
Також максимально прискіпливо потрібно готувати креативи, оскільки в таких країнах аудиторія більш освічена, а отже більш вибаглива до якості реклами і власне товарів. Правова система реагує на неякісну рекламу жорстко, тому без досвіду не обійтись.
Tier 2. Друга за платоспроможністю зона. Це європейські країни пострадянського простору, частина ЄС, а також топові країни Азії та Сходу. Для просування у цих країнах якісні креативи та максимум зусиль необхідні у випадку, якщо це ноунейм товар чи послуга. Тому краще за можливості просувати відомі бренди. У цій зоні простіше з правовим регулюванням і блокувань набагато менше. А через нижчий рівень виплат конкуренція серед вебмайстрів відповідно невисока.
Tier 3. Досить обширна зона з низькою платоспроможністю. До неї входять ті країни Америки, Азії та Африки, де економічний рівень низький. Є проблема з технологічним розвитком, тому ще не всі користувачі готові і спроможні купувати онлайн. Трафік на ці країни дешевий, проте треба заморочитись з адаптацією креативів під мову гео. Хоч виплати значно менші, це хороший та найбільш безпечний варіант для вебів-початківців.
Tier 4. Зона з країнами, в яких внутрішньополітична ситуація нестабільна. На кшталт Афганістану, Куби, Кувету, Сирії тощо. Зазвичай арбітражники намагаються оминати ці країни.
Є НЮАНСИ?
Так, куди ж без них. Мабуть, прочитавши інформацію про всі 4 зони, ви вже визначились у житті: «Будемо заливати на tier 1, це ж так прибутково і максимально логічно. Навіщо інші веби обирають якість незрозумілі країни з інших зон і мучаться?»
О, любі наші арбітражники. Якщо ви тільки починаєте свій шлях, хочемо відразу пояснити цю сітуейшн. Дійсно, що вище tier, то більші виплати можна отримати за залив.
АЛЕ: інші веби також хочуть менше заливати, більше заробляти. Саме тому конкуренція у tier 1 надзвичайно висока і новачку буде дуже складно пробитись через профі зі своїм трафіком і креосами. До того ж, навряд чи у соло новачка є великі бюджети для тестів і заливу, бо трафік на tier 1 найдорожчий. І ще одна проблема: суворі правила. Якщо не розібратись детально у всіх вимогах, можна зловити бан і забути про свої профітні офери.
Тому для початку радимо обирати країни tier 3, оскільки ця зона найбільш безпечна, хоч і не найбільш прибуткова.
ПІДСУМОК
Сподіваємось, ця інформація була для вас корисною і ще один важливий елемент було приєднано до величезного арбітражного пазлу у вашій голові. Обов’язково детально вивчайте особливості кожної країни перед тим, як заливати на неї. Оскільки без аналізу обраного ГЕО ви навряд чи зможете підготувати актуальні креативи, які добре залетять і принесуть вам хорошу конверсію.
Не намагайтесь охопити лише топові ГЕО. Тим паче, якщо не маєте багато досвіду в арбітражі. Часто навіть країни з tier 3 приносять хороші результати. Все залежить від налаштувань вашої РК. Тестуйте різні підходи і буде вам бажаний профіт.
Якщо залишились запитання, є зауваження чи хочете поділитись своїм досвідом, залітайте у наше українське арбітражне Telegram-ком’юніті. Цінуємо кожну підписку і коментар.
З повагою, Ваш Ґік!