Вітаємо, спільното! Як часто ви бачите навколо рекламу, яка навмисно вводить вас в оману? Чи знаєте ви, що в цього навіть є своя власна назва? А саме – це називається міслід. І щоб ви мали змогу уникати його в процесі роботи, треба розуміти, як той міслід виглядає. Про це і поговоримо.
Нагадуємо, нещодавно ми розповідали про те, що таке фрод, та як з ним боротися. Теми вкрай тотожні, тож радимо ознайомитися!
Що таке міслід?
Міслід – це термін, який дійшов до нас з маркетингу. Що не дивно. В традиційній рекламі, міслід – це креатив, який вводить в оману реципієнта, прибільшуючи якість рекламованого продукту. Відбувається це за рахунок наступного:
- Навмисне перебільшення технічних характеристик. Наприклад: заявлена економія електроенергії від використання лампи у два рази нижче, ніж прилад споживає насправді;
- Присвоєння продукту тих функцій, яких там насправді немає: в рекламі вказано, що телефон має новітній NFC-модуль, але він відсутній.
Для чого це робиться – цілком зрозуміло. Внаслідок використання подібних маркерів маркетологи привертають увагу та збільшують CTR. У випадку дійсно якісного обману, то ще й можуть отримати конверсію. Її подальша доля досить сумнівна, адже людина може відмовитися від товару та запросити повернення коштів. Проте навряд чи це вдасться у випадку з подібними «продавцями».
Міслід в арбітражі
Що стосується арбітражу трафіку, то тут ми маємо дещо цілком схоже на той самий традиційний міслід: чорні арбітражники намагаються заробити клік по оголошенню, використовуючи відверто тригерний креатив, який обманює трафік. Безумовно, це дозволяє виділитися на фоні конкурентів, та переманити трафік. Що може бути вкрай спокусливою перспективою, в умовах шаленої конкуренції.
Проте не варто забувати про ризики бути звинуваченим у фроді. Адже міслід в арбітражі трафіку – це, за своєю сутністю, саме фрод.
Інколи арбітражник сам може не розуміти цього. Бо поширює креативи, які йому надав сам адверт. Безумовно, перевірити власноруч кожен продукт – це вкрай неможливо. Але якщо така змога все ж присутня – скористайтеся нею.
Найяскравіший приклад – це міслід в iGaming. Рекламодавець, або ж арбітражник, можуть обіцяти гравцю шалений відсоток бонусу до першого депозиту. Та ще й без вейджеру, щоб той точно був в… Ну, скажімо, шоці. Культурному. Чи можливо це? Ну якщо ви вже мали досвід роботи з гемблінгом, то мабуть розумієте, що вірогідність настільки щедрої пропозиції – близько 1%.
Проте цього може не розуміти Василь, який ніколи не грав в казино, а ось тут такий оффер. Як тут відмовити? І коли він вносить депозит, то випливає, що і бонус вже не такий великий, та ще й відіграш – х45. Тобто нашому герою доведеться 45 разів прокрутити суму бонусу, щоб мати змогу забрати те, що до того часу залишиться. А це, скоріш за все, 0.
То ж у такому випадку, Василь – це жертва місліду. І не тому, що він програв, а тому що його ввели в оману ще від початку, пообіцяв бонус без відіграшу (тобто без вейджеру, це тотожні поняття).
Також існує міслідінг у інших вертикалях. У товарці – це речі, які не відповідають зображенням (усі ми бачили ті меми з речами з AliExpress), у інсталах – відео з неіснуючим ігроладом, і так далі. Прикладів безліч, ви їх буквально бачите ледь не щодня.
У нутрі також полюбляють перебільшити з ефектом того чи іншого препарату. Проте на відміну від гембли, де ви в цілому без проблем можете перевірити, чи правдивий креатив, тут все набагато складніше. То ж необхідно вивчати як відгуки, так і спілкуватися з колегами по цеху, яких знайдете у нашому Telegram-ком’юніті, кхм-кхм.
Міслід = фрод?
Тепер до найголовнішого. Чи можна вважати міслідінг фродом? Безумовно, так. Адже це намір отримати конверсію за рахунок того, що ви ввели людину в оману, і та сплачує за продукт, який точно не виправдає її сподівань. Адже креатив заочно бреше.
Окрім того, ретельно вивчайте правила партнерських програм. Більшість з них містять окремий пункт, яким забороняють не лише змінювати позиціювання товару, але й навіть трошки прикрашати інформацію, заявляти про вигадані характеристики, тощо.
У випадку, якщо ви використовували креативи рекла, де той «прикрасив» відомості про власний товар, варто звернутися до партнерської програми, щоб вас не звинуватили у навмисному фроді.
Що там у підсумку?
Міслід в арбітражі – це не менш погана практика, ніж фрод. Проте у цю пастку може потрапити не лише потенційний клієнт, а й сам арбітражник. Не варто також ігнорувати той факт, що міслід, про який ви не в курсі, може вивести вас в значний мінус. Адже гроші на РК ви витратите, але профіт через постійні повернення трафіком товару ви не дочекаєтесь.
Принаймні тепер ви в курсі, що подібні махінації існують як в рекламі, так і в арбітражі трафіку. Сподіваємось, що це убезпечить вас від мінусів, і ваш чек буде тільки зростати.
З повагою, Ваш Ґік!
Що таке міслід в арбітражі трафіку FAQs
Міслід – це креатив, який вводить в оману реципієнта, прибільшуючи якість рекламованого продукту, приписуючи йому вигадані характеристики тощо.
Міслідінг в арбітражі трафіку – це, за своєю сутністю, саме фрод. Арбітражник або адверт обманюють трафік, прикрашуючи відомості про товар, через що той не буде відповідати очікуванням споживача.
Коментарі