Вітаємо, спільното! Перше, що варто обрати перед початком РК – це формат, за допомогою якого ви будете просувати оффер. Інколи ця опція обумовлена умовами, які ставить перед вами адверт. Але існує велика кількість прикладів, коли рекламодавець сплачує ледь не будь-який трафік, який ви приведете на його продукт. І це наче добре, але виникає ще більше питань стосовно того, який з форматів буде найбільш доречним.

Сьогодні порівняємо пуші з нативною рекламою. Який з цих форматів краще використовувати у тій чи іншій ситуації, які вони мають переваги та недоліки – про все це у нашому новому огляді.

А перед початком нагадуємо, що ми завжди готуємо для вас круті огляди. І окрім нативної реклами та пушів, ми також розповідали і про Discord, який може бути використаний як джерело трафіку. Тож радимо до ознайомлення!

Що таке нативна реклама?

Нативна реклама – це формат реклами, який органічно вписується в основний контент. Він існує у багатьох варіаціях: від банера посеред тексту на сайті, до брендованої куртки на інфлюенсері.

На відміну від пушів, про які ми пізніше ще поговоримо, нативна реклама дає змогу експериментувати з формати. Відповідно, арбітражник має змогу відпрацьовувати найрізноманітніші зв’язки, доки не знайде влучну комбінацію.

Нативна реклама має наступні переваги:

  1. Вона сприяє впізнаваності бренду, у реципієнта не виникає відрази від такої реклами, бо згідно концепції вона має вписуватися максимально органічно в основний контент;
  2. Нативна реклама однаково корисна не лише для рекламодавця, але й для паблішера. Останній має змогу доповнити контент, пославшись на тематичний продукт. А рекл отримує цільовий трафік, що може збільшити конверт;
  3. Нативну рекламу неможливо заблокувати. Якщо це реклама у відео, то її не неможливо перекрити додатком. Якщо це банер – то він маскується під зображення в статті, наприклад, і який-небудь AdBlock навряд чи відреагує на нього;
  4. Джерел нативного трафіку – просто безліч. А доступ до неї – вкрай простий. Головне – це знайти якісний майданчик, звідки ви будете зливати нативний трафік. Проте з цим проблем у вас точно не виникне.

А ось з чим і може виникнути проблема, так це з бюджетом. Бо нативний трафік – один з найдорожчих на ринку. За умов, що ви його купуєте на великому майданчику, вочевидь. І це, мабуть, ледь не головний мінус цього типу реклами.

Проте тримаємо в голові, що за ці гроші ми купуємо максимально білий трафік, за який заплатить будь-який адверт. А якщо ви зливаєте ще з релевантного до офферу майданчику, то це ще й забезпечить вам високий конверт.

Що таке пуші?

На фоні нативної реклами може здатися, що інші рекламні формати зовсім не потрібні. Проте більш низька вартість сприяє тому, що ті ж пуші користуються досить великим попитом.

Пуші – це загалом будь-які повідомлення, що випливають у користувача в браузері чи на смартфоні. Повідомлення про те, що вам надійшло повідомлення у месенджері – це також пуш.

Сьогодні пуші вже давно використовуються і для просування офферів. Користувач отримує випливаючі повідомлення, що містять рекламу. Але для цього він має підписатися на це, з чим інколи виникають проблеми.

Але заради справедливості ми все ж підкреслимо, що пуші також можна віднести до відносно нативного формату. Саме з точки зору того, як вони виглядають на бумазі. Адже як і брендовані речі на інфлюенсері, пуші також маскуються під звичайні сповіщення, що може сприяти високому CTR, як мінімум.

Серед переваг пушів можна підкреслити:

  1. Низька вартість. Пуші – один з найбільш лояльних до гаманця форматів, то ж їх можна юзати у багатьох зв’язках навіть чисто заради тестування, від цього ви не збіднієте;
  2. Пуші можна застосувати у різних вертикалях, вони дають плюс-мінус схожий конверт. Найбільш актуальним є використання пушів при роботі з фінансовими офферами, інсталлами. Хоча ви можете їх обирати й для будь-яких інших кейсів;
  3. Пуші стають все більш популярними, а їх коефіцієнт корисної дії – зростає. Згідно з статистикою рекламних сіток, кількість кліків по пушам складає 90% від показів. Звичайно, варто відноситися до такої стати досить скептично. Але навіть якщо це є правдою лише на половину, то це вже досить високий показник, враховуючи вартість реклами;
  4. Пуші витісняють багато інших рекламних варіантів за рахунок власної ефективності. Наприклад, CTR пушів у 7 раз вище, кліки по рекламі в email-розсилці.

Також варто додати, що і самі рекламні мережі, які продають пуш-трафік, також постійно працюють над своїми інструментами. Це дозволяє арбітражникам використовувати різні формати реклами, персоналізувати власні пуші, та навіть налаштовувати таргет.

Проте щоб користувач отримував пуш-повідомлення, він має на них підписатися. І в більшості випадків, це роблять або через помилкове тицькання по екрану смартфона, а зовсім не тому, що хтось реально хоче отримувати щодня рекламу. І це, своєю чергою, впливає на якість такого трафіку, через що за нього платить далеко не кожен адверт. Тож майте це на увазі.

Підіб’ємо підсумки

Пуші та нативна реклама – це популярні формати, які мають великий попит в арбітражному середовищі. Складно виділити серед них явного фаворита. Скоріше, кожен з цих форматів буде актуальним для окремих кейсів. Тож саме на це і звертайте увагу, обираючи тип трафіку, який ви будете купувати.

А якщо ви все ще не знаєте, який трафік злити на черговий оффер, то запитайте це у нашому  Telegram-ком’юніті. Гуртом і батька б’ють, так що ваші питання ми точно вирішимо!

Як завжди з повагою, ваш Ґік!

Категорія: