Привіт, спільното! Кожен чудово розуміє, навіщо в зв’язці використовувати банер, оголошення, а також лендінг, куди, власне, вони і ведуть. Але якщо в цьому рівнянні з’являється ще й прелендінг, то у недосвідчених арбітражників виникає резонне запитання: це ще, блін, навіщо?
Сьогодні спробуємо відповісти на це ледь не філософське питання. А перед початком нагадуємо, що ми завжди розповідаємо про те, що бустить ваш профіт. Зокрема радимо ознайомитися з порівнянням лендінгу та вітрини, де ми розповідаємо, що і коли краще використовувати. Приємного читання!
Що таке прелендінг?
Але давайте прямо з самого-самого початку. Що взагалі таке прелендінг?
На перший погляд, це майже одне й те саме, що традиційний лендінг. На практиці – це два геть різних креативів.
Головна відмінність прелендінгу від традиційної посадкової сторінки – це функціонал. Преленд – це одна сторінка, що виконує транзитну функцію, може підігрівати інтерес до офферу. Переважно, тут не використовують ніяких складних скриптів, чи якихось агресивних маркетингових прийомів.
Проте це – виключно теорія, як воно має бути на папері. На практиці ж, ви можете експериментувати з прелендами так, як вам завгодно. Багато яскравих прикладів можна знайти в гемблі, де зв’язка виглядає наступним чином:
- Людина бачить рекламний банер в умовному FB, клікає по ньому;
- Відкривається преленд зі скриптом-грою, де користувач наче вибиває якийсь бонус. Потенційному гравцю пропонують зареєструватися, щоб отримати його;
- Він погоджується, після чого потрапляє на лендінг, і воронка, вважай, закрилась.
Власне, чи можна обійтися без прелендінгу? Так, безумовно. Проте варто також враховувати, що ви втрачаєте додаткові переваги, які інколи можуть мати вирішальне значення.
Практичне використання прелендінгів
Перш ніж розмірковувати над прогрівом трафіку та іншими “високими матеріями”, варто обговорити більш конкретні та важливі речі. А саме – згадати про модерацію.
Так, в окремих випадках, прелендінг може цілком впоратися з функціями White Page. І якщо ви працюєте з сірими вертикалями, то щоб не відлетіти в бан через те, що ви заливаєте напряму на лендінг, трафік можна пустити через транзитну сторінку. І нехай цей прийом може не спрацювати в умовному FB, при заливі з Telegram чи TikTok якісні прелендінги значно полегшують життя арбітражника.
В білих вертикалях, де відсутня необхідність використовувати White Page по дефолту, також існують приклади, коли арбітражники юзають прелендінги для збільшення вірогідності отримати конверсію, або ж просто для того, щоб відсіяти трафік.
Наприклад, якщо ви купуєте дешевий трафік в умовній тізерній мережі, то щоб впевнитися, що на оголошення тицьнув саме цільовий клієнт, варто пустити його через транзитку, з якої він перейде на лендінг тільки тоді, коли точно зацікавлений в продукті. Це може сильно роляти, коли ви працюєте з серйозними реклами. Та й взагалі: чим краще якість трафіку – тим менше шанс, що вас звинуватять у фроді. Тож прелендінг якщо і не панацея, то точно один з тих інструментів, що цю саму якість нормально так піднімуть.
Тож підсумовуючи, використовувати прелендінг необхідно для того, щоб:
- Прогріти аудиторію, підтримувати її інтерес протягом усієї воронки;
- Відсіяти нецільовий трафік;
- Пройти модерацію там, де при роботі з посиланням напряму на лендінг вашу РК забанили б.
Тож очевидно, що прелендінг виконує дуже важливі функції. І навіть попри те, що це всього лише одна сторінка, що існує в зв’язці.
Де взяти ідеальний прелендінг?
Як і деякі інші креативи, інколи рекламодавці можуть самі пропонувати вам власні прелендінги. І якщо ви бачите, що вони добре вписуються в вашу зв’язку, то можете їх використовувати, чому б ні?
Проте найкращий лендінг – це той, що ви створили самостійно (чи вам його зробили на замовлення, це теж нормально). Бо у такому випадку, ви можете відігратися на повну. Проте для того, щоб ваш прелендінг був ідеальним, необхідно приділити увагу наступним деталям:
- Оцінити ЦА, щоб транзитна сторінка не лише збільшила вірогідність отримання конверсії, але й зокрема відсіяла той трафік, який тільки нашкодить нашій статистиці;
- Використовуйте не лише прийоми, що привертатимуть увагу користувача до продукту, але й такі факти й відомості, що збільшать його довіру до офферу, сприятимуть тому, що аудиторія буде більш лояльною до пропозиції. Це можуть бути, наприклад, відгуки;
- Оптимізуйте прелендінг з технічної точки зору. Особливо, якщо ви використовуєте багатофункціональні скрипти. Тоді варто наперед продумати питання хостингу, щоб той міг забезпечити швидке завантаження сторінки;
- Дизайн сторінки має бути привабливим, проте не відволікати від основного контенту. Не забуваємо про адаптивну верстку, щоб прелендінг однаково працював як на десктопі, так і на мобайлі;
- Якщо продукт треба саме продавати, то тут можна використовувати традиційні для продажів прийому. Наприклад – продемонструвати експертність через використання цифр, графіків тощо.
Загалом, головною умовою для створення крутого прелендінгу буде попередній аналіз: як цільової аудиторії, так і самого продукту. Адже очевидно, що в окремих нішах, можна прибігти до дуже виграшних варіантів. Як та ж сторінка з бонусами для гембли, чи, наприклад, калькулятор позики для вертикалі фінансів та МФО.
Висновок
Хоч прелендінги зустрічаються не дуже часто в популярних зв’язках, їх точно не варто ігнорувати. Бо вони виконують надважливі функції, які дозволять вам отримувати ще більший профіт, розкрити оффер повною мірою.
А чи ллєте ви трафік через прелендінг, або тільки-но дізнались, для чого взагалі потрібна ця транзитна сторінка? Долучайтесь до обговорення на сторінках нашого Telegram-ком’юніті, де ми говоримо про найцікавіше зі світу арбітражу!
З повагою, Ваш Ґік!
Навіщо арбітражникам прелендінг FAQs
Прелендінг – це сторінка, що передує посадковій сторінці – лендінгу. Вона виконує транзитну функцію, яка дозволяє підігріти інтерес до оффера, відсіяти нецільовий трафік тощо.
Лендінг та прелендінг створюються для того, щоб рекламодавець мав змогу отримати конверсію, продати продукт. Але прелендінг виконує менше функцій, виступаючи лише допоміжним інструментом у воронці.
Коментарі