Привіт, спільното! Для того, щоб ефективно просувати продукт серед сучасної аудиторії, треба використовувати усі доступні інструменти. А в епоху цифровізації таких інструментів стає дедалі більше, що переростає у цілу тенденцію інтерактивного маркетингу, про яку ми говоритимемо в нашому сьогоднішньому огляді. 

Проте перед початком ми радимо вам ознайомитися і з іншими нашими матеріалами. Зокрема нещодавно ми розповідали про те, що таке ШІ-оффери та чому треба заливати на них трафік.  

Що таке інтерактивний маркетинг взагалі? 

Інтерактивний маркетинг – це цілий комплекс інструментів, мета яких – налагодити взаємодію зі споживачем таким чином, щоб якомога сильніше залучити його до усіх процесів. Тобто ми не лише демонструємо рекламне оголошення, але й даємо людині можливість з ним погратися, перетворивши те саме оголошення в окрему гру.  

Попри те, що подібна взаємодія й без того зацікавлює споживача, можна використовувати й додаткову мотивацію, яка сприятиме ще більш ефективному прогріву аудиторії. Наприклад, пропозиції по типу “візьми участь у вікторині, та отримай додаткову знижку -25%!”.  

І в цілому, тут вже можна плавно перейти до різновидів інтерактивного маркетингу. Принаймні тих, які активно використовують на сьогоднішній день.  

  1. Ігри. Тут дуже обширний спектр, тому що мова може йти як про окремі ігри (у месенджері, через чат-ботів, або більш традиційні, що можна завантажити), до подій у вже існуючих іграх, де є можливість спільнотам створювати контент: Roblox, Fortnite тощо. Остання вже давно використовується як рекламний майданчик для фільмів, або навіть співаків (концерт Тревіса Скота на теренах Фортнайту відомий багатьом). 
  2. Інтерактивні лендінги. Цей напрямок набагато релевантніший для арбітражників. Тут можна використовувати різні методи взаємодії з користувачем: від вищезгаданих ігор, до різних форм та анкет, що дозволять вам ще й зібрати фідбек, необхідний для оптимізації РК. Здебільшого, вибір інтерактивних елементів для лендінгу буде залежати від вертикалі, з якою ви працюєте.  
  3. Застосунки. Особливою уваги заслуговують аппки в Телеграмі, куди вже перекочували навіть казино. Які, своєю чергою, стали логічним продовженням застосунків в соціальних мережах, які були доволі популярними зокрема і в Україні.  

Особливу увагу в інтерактивному маркетингу приділяють саме процесу гейміфікації. Адже це те, що дозволяє людині трошки розслабитись. А розслабленій людині набагато легше продавати.  

Власне, існують і інші інтерактивні інструменти, спрямовані на те, щоб взаємодіяти зі споживачем. Проте вони більш нішеві, тож про них так одразу й не згадаєш.  

Чому варто використовувати інтерактивний маркетинг? 

Існують певні вертикалі, де інтерактивний маркетинг виглядає, як ледь не найбільш очевидний спосіб просувати продукт. Зокрема в гемблінгу, де ми можемо використовувати ігри на прелендінгу, де наш лід виграє свій бонус до депозиту. Фактично, він би все одно отримав би той бонус. Але завдяки грі ви змогли прогріти цей лід, а головне – конвертувати його в профіт. 

Інтерактив – це те, що дозволяє створити для споживача новий експірієнс. Сучасного споживача нове вже не лякає, а скоріше навпаки – привертає ще більшу увагу.  

До того ж якщо враховувати специфіку самих інтерактивних креативів, будь то повноцінні застосунки, чи невеликі скрипти, то важливо підкреслити їх універсальність. Ви зможете підлаштувати їх під будь-яку вертикаль, якщо буде така необхідність.  

Тренди в сучасному інтерактивному маркетингу 

Інтерактивний маркетинг активно еволюціонує протягом останніх 10-15 років. І тенденції постійно змінюються. Якщо раніше достатньо було загалом використовувати ігри у своїй маркетинговій компанії, щоб навколо вашого бренду з’явився шум та популярність, то сьогодні цим здивувати вже нікого не вийде. 

Саме тому перевагу надають таким проєктам, які будуть корисними на довгій дистанції. І вже на моменті створення інтерактивного продукту, який слугуватиме лише як придаток до основного, маркетологи продумують, як вони його будуть тільки використовувати, а ще й розвивати. Тож тут випливає ще один тренд: компанії не бояться інвестувати додаткові гроші в елемент просування, що вказує на його ефективність. 

Якщо ж говорити про досвід великих компаній, рівня умовного Disney, то тут безперечним буде те, що один з їх головних маркетингових трендів – це гейміфікація, а зокрема й колаборації великих брендів. Наприклад, нещодавно в Call Of Duty завозили скіни реслерів з WWE. А в Фортнайт, про який ми вже говорили, вже завітали ледь не усі: від людини-павука до Пітера Гріффіна.  

Тож підсумовуючи, можна зробити висновок – в інтерактивний маркетинг не лише вірять, але й активно інвестують. Тож ігнорувати його в арбітражі трафіку ми не можемо. Адже ігноруючи інтерактивний маркетинг, ми втрачаємо можливість максимізувати профіт. 

Як використовувати інтерактивний маркетинг у власних РК? 

Якщо ви ніколи не працювали з інтерактивним маркетингом – то в жодному разі не варто інвестувати сюди великі бюджети. Адже якщо у вас відсутнє розуміння того, як саме краще взаємодіяти з вашою ЦА, то найліпшим буде потрохи тестувати: почати з додавання інтерактивних елементів на лендінгу, і якщо вони демонструватимуть суттєве збільшення інтересу до продукту, варто розвивати це, можливо навіть замислитися над створення окремого застосунку. 

Неможливо бути спеціалістом зі всього. Тож якщо ви не розумієте, як має працювати інтерактивний продукт – скористайтеся послугами той людини, яка в цьому шарить. Якщо мова йтиме про якісь великі проєкти, побудовані на гейміфікації, то доречним буде скористатися послугами геймдизайнера. Бо це та людина, яка розуміє, як саме людина взаємодіє з грою, і як її краще за все спрямувати в тому напрямку, що буде профітним для нас.  

Для великих інтерактивних проєктів може знадобитися додаткова маркетингова підтримка. Тобто ви будете лити трафік спочатку на сам інтерактивний продукт, а вже звідти – переливати трафік на оффер. І це насправді не про складності, а про можливості: зокрема ви можете використовувати додаткові інструменти з монетизації (додати рекламні блоки в ваш популярний застосунок, який веде на оффер, наприклад), щоб отримати ще більший прибуток з подібної РК.  

Висновок 

Інтерактивний маркетинг спрямований на те, щоб взаємодіяти з аудиторією. Така тісна комунікація сприяє тому, що клієнт ставиться до вашої пропозиції більш лояльно, і доходить безпосередньо до офферу вже максимально прогрітим. В результаті – вкрай високий шанс на конверсію.  

А чи використовуєте ви інтерактив у власних РК? Діліться досвідом в нашому Telegram-ком’юніті, де ми говоримо про арбітраж та маркетинг!  

З повагою, Ваш Ґік! 

Категорія: