Вітаємо Вас, шановна спільното! Контекстна реклама — це один з ключових типів трафіку, який активно юзають сучасні арбітражники. Попри те, що такий залив точно не буде дешевим, це виправдовує високий конверт. Адже якщо ви правильно налаштували вашу РК, то будьте впевнені, що отримаєте шалену кількість конверсій! 

Сьогодні ми детально розглянемо контекстну рекламу: як вона працює, які її особливості, та якою взагалі вона буває. А перед початком також нагадуємо, що ми вже розповідали вам про те, що ми вже розглядали чим пуші відрізняються від нативної реклами. Радимо до ознайомлення! 

Що таке контекстна реклама? 

Контекстна реклама — це формат, який дозволяє доносити рекламу до найбільш зацікавленої аудиторії. Працює це так: людина прописує в пошуку певний запит, наприклад — “придбати ноутбук”, і серед відповідей пошукової системи вона також побачить і наше рекламне оголошення.  

Інколи таргетингову рекламу плутають з контекстною. Проте перша працює на певну аудиторію, яка хоч і має потенційний інтерес до оффера, але не прогріта. А ось контекстна реклама спрямована саме на “гарячу” аудиторію. 

Мабуть, ніхто не посперечається з тим фактом, що найбільшою мережею контекстної реклами на сьогодні є саме Google Ads. Воно й не дивно, адже гугл попереду конкурентів у багатьох аспектах: 

  1. Охоплення 
  2. Різноманіття рекламних форматів 
  3. Справедливе ціноутворення по принципу аукціону 

І повертаючись до того ж Google Ads, найбільш поширеним форматом такої контекстної реклами є оголошення, яке зливається з пошуковою видачею. Через що формат виглядає нативно, та спонукає трафік до переходу. 

Проте для того, щоб ваша реклама досягала таргету, вам також доведеться трошки попрацювати. Зокрема, необхідно підібрати ключи. Адже саме вони є основою контекстної реклами. В залежності від обраних ключів, буде відрізнятися як охоплення вашої РК, так і її вартість. Наприклад, вартість кліку по оголошенню, що просувається з ключем “блендер” буде набагато більш дорожчою, ніж ключ “придбати білий блендер для мами”.  

Також на ефективність рекламної кампанії вплине і обраний рекламний формат. Проте на цьому пропонуємо зупинитись більш детально. 

Формати контекстної реклами 

Перевага контекстної реклами в тому, що це, скоріше, механізм: людина бачить ту рекламу, яка повністю відповідає її пошуковому запиту. А тому, вам доступні найрізноманітніші форми, в яких цей механізм може існувати.  

Реклама в пошуковій системі 

Найголовніший — це пошукова видача. Тут нам доступні: 

  1. Пошукова реклама. Це оголошення, яке виглядає, як результат пошукової видачі, але з плашкою “Реклама”; 
  2. Вітрина товарів. Не арбітражний формат, скоріше підходить для власників інтернет-магазинів, проте про нього також варто знати.  

Проте контекстна реклама не обмежується лише пошуковою системою. 

Контекстно-медійна мережа 

За межами Google контекстна реклама також існує. Зокрема існує окрема КММ, контекстно-медійна мережа. Це велика кількість сайтів-партнерів, де також транслюється реклама, яку ви можете купити за допомогою Google Ads. Тут ви отримуєте доступ до таких форматів: 

  1. Імітація пошукової видачі. Така реклама виглядає точно так само, як і пошукова реклама, проте транслюється в спеціальному блоці на сайті партнера Google. Тригером для її появи може слугувати зокрема і пошук людиною інформації на сайті партнера; 
  2. Банери. Так, ви можете використовувати графічні креативи, коли просуваєте оффер за допомогою контекстної реклами. Банер буде транслюватися на в спеціальному блоці на сайті партнера. 

КММ налічує величезну кількість сайтів та сервісів. Проте точну кількість, як і те, які взагалі там сайти, ніхто точно не знає. Бо Google цю інформацію не афішує.  

Реклама всередині сервісів Google 

Google також пропонує рекламодавцям велику кількість рекламних місць безпосередньо на теренах власних сервісів. Зокрема мова йде про YouTube, та навіть поштовий клієнт Gmail. 

Стосовно ж YouTube все дещо цікавіше. Бо тут ми вже можемо використовувати відео-креативи. Нашу рекламу будуть бачити як під час перегляду тотожних відео, так і під час пошуку з відповідними ключами. 

Також ваше відео може бути на сторінці рекомендації YouTube, завдяки чому ви можете значно збільшити охоплення. 

In-App реклама 

Google активно взаємодіє з власниками мобільних застосунків, завдяки чому ви можете купувати рекламу навіть всередині аппок. І мова йде не лише про Google UAC, але й про звичайну контекстну рекламу. Яку, наприклад, користувачі можуть бачити у меню налаштувань, або ж під час перегляду реклами, з метою отримання додаткових бонусів у грі. 

Контекстна In-App реклама особливо актуальна, коли багато хто просуває гемблінг за допомогою застосунків. У такому випадку, ви працюватимете над тим, щоб перелити трафік з однієї аппки в іншу, що набагато легше, ніж традиційні воронки. 

Які переваги та недоліки контекстної реклами? 

Мабуть, навіть початківці знають, що контекстна реклама — це ледь не найдорожчий тип трафіку, який тільки можна знайти в арбітражі. І дійсно, якщо звернути увагу на те, що саме просувається через контекст, то це переважно пряма реклама від брендів, які більше вирішують власні бізнес-питання, а не перекладають відповідальність за кількість продажів на арбітражників. 

З іншого боку, цей інструмент вам доступний, тож чому його не використовувати? До того ж у зв’язці в офферми, які щедро платять за ліди, ви без особливих проблем зможете вийти в значний плюс. Головне — діяти згідно з планом, який треба заздалегідь продумати та прописати. 

До переваг контекстної реклами можна віднести: 

  • Реклама буде транслюватися найбільш зацікавленому трафіку. Фактично, людина бачитиме наше оголошення саме тоді, коли сама його шукає, вводячи ключ в поле пошуку; 
  • Збільшення охоплення вашої РК. Google пропонує тисячі, якщо не мільйони рекламних місць, де ви можете рекламуватися, використовуючи усього один кабінет; 
  • Гнучкі налаштування РК з крутими інструментами статистики, що допоможуть вам краще оптимізувати вашу кампанію, отримуючи максимум з кожної витраченої гривні; 
  • Швидкий результат. Ви одразу ж отримуватимете трафік після того, як запустили кампанію. 

Як і будь-який інший рекламний формат, контекстна реклама не позбавлена недоліків. І деякі з них можуть виявитися критичними конкретно для вашого кейса. До недоліків контекстної реклами можна віднести: 

  • Її вартість. Очевидно, що при малих бюджетах, цей спосіб просування можна одразу скіпати; 
  • Обмеження. Далеко не усі вертикалі можна рекламувати через контекстну рекламу, що створює додаткові складності для арбітражників; 
  • Необхідність постійно оптимізувати РК, працювати над покращенням списку ключів, щоб ваші гроші приносили прибуток, а не лише збитки; 
  • Деякі з налаштувань контекстної реклами можуть здатися доволі складними та неосяжними для новачків, навіть попри те, що той же Google намагається зробити кабінет інтуїтивно-зрозумілим для кожного. 

Тож чи працювати з таким трафіком? Вирішуєте виключно ви. 

Для яких вертикалей підходить контекстна реклама 

Контекстна реклама підходить далеко не для усіх вертикалей. Очевидно, що лити настільки дорогий трафік на свіпи — це така собі ідея. Тоді на що лити? Ми вважаємо, що з контекстною рекламою в’яжуться наступні вертикалі: 

  1. Essay. Коли ви читаєте цей рядок, на сторінках медіа вже мав би з’явитися повноцінний огляд зв’язки ессейки+контекстна реклама, де ми детально розписали як і чому це працює; 
  2. Фінанси. Ця вертикаль любить саме тематичний трафік, адже він тут демонструє шалену конверсію. Контекстна реклама саме такий трафік вам і надає, тож лишається тільки обрати оффер з високими комісійними, та почати отримувати прибуток. Але будьте уважні при виборі офферу, адже у рекламних мереж доволі жорсткі правила стосовно просування фінансових продуктів. Десь необхідно, щоб компанія не приховувала своє місцезнаходження, десь важливими буде детальний опис умов отримання кредиту тощо; 
  3. Товарка. Тут також багато що залежить саме від обраного офферу, проте зв’язка товарка+контекстна реклама може демонструвати значний профіт. Особливо, якщо використовувати усі доступні інструменти, зокрема вітрину від Google. 

Загалом, контекстна реклама дозволяє лити трафік на будь-яку білу вертикаль. Проте чи доречно це, ви маєте вирішувати тільки тоді, коли заздалегідь спрогнозуєте, чи окупатимуть себе витрати на рекламу, якщо ви матимете той чи інший відсоток конверсій. Адже предиктивна аналітика — це те, без чого неможливо створити прибуткову РК. 

Висновок 

Контекстна реклама користується не дуже великим попитом в арбітражі. Переважно, через те, що трафік тут доволі дорогий. Проте все ж існують зв’язки, де вартість трафіку нівелюватиметься високим профітом, який ви можете отримати, якщо ви виберете оффер з гідними комісійними, оптимізуєте РК, підберете якісні ключі, а також використаєте доречний рекламний формат. А обирати є з чого, як ви можете бачити. 

А чи заливали ви коли-небудь трафік через контекстну рекламу? Діліться власним досвідом на сторінках нашого Telegram-ком’юніті, де ми завжди обговорюємо найважливіші питання зі світу арбітражу трафіку! 

З повагою, ваш Ґік! 

Що таке контекстна реклама FAQs 

Що таке контекстна реклама простими словами? 

Контекстна реклама працює так: людина прописує в пошуку певний запит, наприклад — “придбати ноутбук”, і серед відповідей пошукової системи вона також побачить і наше рекламне оголошення. 

Чим таргетингова реклама відрізняється від контекстної? 

Інколи таргетингову рекламу плутають з контекстною. Проте перша працює на певну аудиторію, яка хоч і має потенційний інтерес до оффера, але не прогріта. А ось контекстна реклама спрямована саме на “гарячу” аудиторію. 

Категорія: