Привіт, спільното! Сьогодні поговоримо з вами про ту зброю в руках арбітражника, яку інколи недооцінюють – контент, у широкому розумінні цього слова. Так, безумовно, яскраві креативи – це ефективно та круто, але при створенні більш масштабних та серйозних РК, вам доведеться працювати над текстами, постами, і навіть відео з фото. Але для чіткого розуміння, навіщо взагалі це все, ми пропонуємо вам дізнатися детальніше, яка роль контенту в партнерському маркетингу.

А перед початком нагадуємо про те, що ми завжди висвітлюємо усе головне про аффілейт-світ. Так, нещодавно ми розповідали про те, що краще: пуші чи нативна реклама? Радимо до ознайомлення!

Про явище контент-маркетингу

Почнемо з головного. Контент може стати ледь не ключовим інструментом, який забезпечуватиме вам шалений потік органічного трафіку. Такий метод маркетингу навіть відносять до окремої категорії – до контент-маркетингу.

Контент-маркетинг – це комплекс дій, спрямований на створення та розповсюдження якісного, корисного, осмисленого контенту, який інформуватиме аудиторію про переваги продукту, сприятиме збільшенню його продажів.

Просування продукту відбувається завдяки у тому числі пошуковим системам, що реагують на контент. Якщо він оптимізований та унікальний, то його позиції у пошуковій видачі будуть зростати, завдяки чому ви отримуватимете органічний та цільовий трафік.

Мета контенту в арбітражному маркетингу

Головна мета контенту, як і будь-чого іншого, що ви робите при створенні РК – це сприяти продажам, а відповідно – збільшувати ваш чек. Проте контент переслідує інші, супутні цілі, які варто розуміти, щоб ваш контент мав змогу виконати свою кінцеву функцію – продати продукт.

Так, функції контенту в арбітражі наступні:

  1. Донесення інформації: Основна функція контенту в партнерському маркетингу – надавати інформацію про продукти або послуги, що пропонуються на ринку. Сюди входить детальна інформація про особливості, переваги та використання продукту, порівняння з іншими подібними продуктами та відгуки користувачів.
  2. Залучення клієнтів: Контент відіграє важливу роль у залученні потенційних клієнтів. Завдяки якісному та релевантному контенту арбітражники можуть привернути увагу не лише напрацьованої аудиторії (якщо ви працюєте по готових базах клієнтів), але й зацікавити та підштовхнути до здійснення цільової дії нових клієнтів;
  3. Зміцнення довіри, формування бренду: якісний контент допомагає створити експертний образ спеціалісту, що його просуває, завдяки чому відвідувачі з більшою ймовірністю будуть переходити за партнерськими посиланнями та здійснювати покупки.
  4. SEO-оптимізація: контент, оптимізований під пошукові системи, допоможе вам отримувати органічний трафік: як на лендінг, так і на будь-який інший сайт, що використовуватиметься у майбутньому для транзиту трафіку на продукт рекла. При підготовці такого контенту необхідно розробити повноцінну SEO-стратегію, у яку будуть закладені ключові слова, за якими відбуватиметься просування контенту, та, відповідно, і самого продукту;
  5. Підвищення конверту: головна мета – це збільшення продажів, яке стає можливим, якщо усі попередні цілі були досягнуті.

Головне, що варто усвідомлювати тут – це дистанція. Цілі, які стоять перед контент-маркетингом, вкрай важливі, і настільки ж складні. Досягти їх швидко – навряд чи вдасться. Проте на довгій дистанції, це не лише дозволить вам збільшити продажі, але й створить підґрунтя для подальшого масштабування.

Яким має бути контент?

Вище ми підкреслювали, що контент має бути якісним. Тепер конкретизуємо.

Головна вимога, щоб контент сприяв збільшенню продажів – це його релевантність. Якщо ви використовуєте статтю про якісні вікна, просуваючи шампунь для собак – це не працюватиме, що цілком очевидно. Тож контент має цілком відповідати тому продукту чи послузі, яка просувається.

Контент має бути інформативним, грамотним, та бути цінним для клієнта. Він може висвітлювати певні нюанси, стосовно продукту чи його використання, розповідати про історію його створення, про технології тощо. Усе це дозволить створити для вас експертний образ, який викликатиме більше довіри у ЦА, завдяки чому вам і вдасться збільшити продажі.

Щоб ЦА вам довіряла ще більше, контент має бути автентичним. Наприклад, до усього того пласту інформації, яку ви просуватимете, варто додати історії з власного досвіду взаємодії з продуктом. Наприклад, огляди від першої особи, де ви розповідатимете про переваги та недоліки товару. Це добре працює у E-commerce та товарці, особливо при роботі з бурж-трафіком.

Насправді це вкрай важливо, щоб контент слугував тим ланцюжком, на якому триматиметься довіра трафіку до вас. Якщо він довіряє вам – він купуватиме ваш продукт. Безумовно, це потребуватиме певної кількісті часу, щоб досягти такого ефекту. Проте тому ми і наголошували на тому, що це гра в довгу.

Контент може переконувати та спонукати до дій. І цей ефект досягає максимального ефекту лише за умов, що ЦА вам довіряє. Результат – це збільшення конверсій, а відповідно – і вашого гаманця.

Типи контенту в арбітражному маркетингу

Існує декілька, так би мовити, шаблонів, які дозволять вам простіше побудувати контент-стратегію. Цими шаблонами слугують окремі типи контенту, які активно просувають товар вже протягом тривалого часу, але які ви могли свідомо або не свідомо ігнорувати, проводячи власні РК.

Відео

Відео – це один з ключових типів контенту, що ефективно продають. Бо вони не лише розповідають про продукт чи послугу, але й демонструють їх. Власне, самі відео також можна поділити на безліч окремих категорій: огляди, анбоксінги (розпаковки), навчальні матеріали тощо.

Відео-контент дозволяє просувати продукт як на YouTube, так і в TikTok, чи інших соціальних мережах, де є можливість публікувати як великі подкасти, так і невеличкі ролики (Reels).

Постинг в соціальних мережах

Соціальні мережі – це перевірений майданчик для зливу трафіку. Основний тип контенту тут – це пости, в яких ви можете висвітлювати особливості товару, розповідати про ті проблеми, які вам вдалося вирішити за допомогою рекламованого продукту тощо. Кейсів – безліч.

Переважно, цей формат – це головний інструмент в руках інфлюенсера, з яким ви можете взаємодіяти, купувати рекламні пости.

Статті на сайти та блоги

Велика категорія, що базується на текстовому контенту. Створення окремих сайтів під кожен продукт – задача досить важка. Тож для того, щоб оптимізувати витрати, краще наперед продумати, з якими продуктами ви будете працювати, і створювати ваш блог чи сайт саме під них. Наприклад, обираючи для роботи умовну нутру, створюємо сайт про здоров’я. Хочемо лити на гемблу – сайт про схеми обіграшу казино, або з оглядом бонусів за реєстрацію.

Це важливо для того, щоб у випадку, коли ви стабільно отримуватимете органічний трафік, ви завжди могли його кудись зливати. Бо лити на один й той самий продукт – це непрофітно, особливо за умов відсутності оплати за ребіли.

Самі статті також можна диференціювати на окремі підвиди, або ж жанри:

  • Огляди та порівняння. Великі статті, де автор оглядає товар, порівнюючи його з конкуруючими – це те, що завжди ефективно продає. Існують цілі кейси, як на основі такого контенту будувалися повноцінні РК, метою яких було продавати амазонівські товари. І навіть зараз у бужі такі статті все ще залишаються вкрай популярними, а головне – ефективними.
  • Посібники. Покрокові інструкції про те, як використовувати той чи інший товар. Або ж, що ще краще, як вирішити ті чи інші проблеми, за допомогою продукту, що ви рекламуєте.

Майже усе це не лише ефективно продає товари, особливо на західному ринку, але й добре сприймається пошуковими системами, зокрема Google’ом.

Розсилки по електронній пошті

Електронний лист – це окремий тип контенту, що значною мірою відрізняється від усього, про що ми говорили вище. Тут важливо не лише працювати над таким аспектом, як інформативність. Не менш важливим ще є й і tone of voice, метод спілкування, який ви обираєте. Попри те, що його варто сформувати й при просуванні будь-якого іншого контенту, саме при взаємодії через E-mail він є найбільш важливим.

Причина досить проста: електронний лист – це той тип контенту, що можна віднести до персоналізованого. Людина має відчути, що лист адресується саме їй, а не є одним з тисячі, розісланих автоматично.

Висновок

Важливо відноситися до контенту так само, як до РК в цілому. Коли ви налаштовуєте таргет ваших оголошень, ви робите акцент на ті характеристики, що притаманні цільовій аудиторії рекламованого продукту. Аналогічним чином має і створюватися контент: натискати на ті важелі, які будуть слабким місцем вашої ЦА.

При цьому якщо в рекламному оголошенні ви маєте розраховувати виключно на якісний креатив та невеликий обсяг тексту, то контент-маркетинг дозволяє вам донести до реципієнта куди більше інформації, переконати його скористатися послугою/купити товар.

Тож контент – це головний інструмент кожного арбітражника, який не боїться забігів на довгі дистанції, бо знає, що саме чекає його на фініші – суттєвий профіт. А чи приділяєте ви достатньо уваги контенту, або робите акцент на креативи та чіпляєтесь виключно за миттєві емоції? Ділиться досвідом у нашому Telegram-ком’юніті!

З повагою, Ваш Ґік!

Категорія: