Вітаємо, спільното! Традиційно для початку року, кожен намагається напророкувати, чим нас буде дивувати маркетинг. Ми також не залишимось осторонь (всього-то через 3 місяці), поділимось своїм баченням того, яким буде 2025 в маркетингу. Зокрема і в арбітражному, звісно ж.  

А перед початком нагадаємо, що минулого року ми також писали про Топ-5 трендів у партнерському маркетингу в 2024 році. Перевірте, чи влучним був наш тодішній прогноз! 

Зміни в соціальних мережах 

Розпочнемо з головного – зміна “розкладу сил” серед соціальних мереж. Можна сміливо сказати що Ілон Маск вбив Твіттер. Про це зокрема свідчить те, скільки прибутку отримала компанія завдяки рекламі у 2023-2024 році. Ба більше, виходячи з прогнозів, які наводить Statista, у майбутньому прибутку компанії ставатимуть дедалі нижчими. 

Але попри це, X все ж встиг наробити хайпу. Попри те, що Ілон Маск обіцяв зробити колишній Twitter ледь не прикладом еталонної свободи слова, сталося не так, як гадалося. Зменшення охоплень на постах про війну в Україні, просування окремих депутатів чи президентів, які симпатизують Ілону – прикладів тієї “правильної”, ледь не Орвеллівської свободи, можна перераховувати довго. 

Проте все ж можна виокремити дещо, що може значно вплинути на те, як ми будемо працювати з соціальними мережами вже у поточному році. А саме – зменшення впливу модерації, і перекладання відповідальності за достовірність та якість контенту на саму спільноту. 

Головна інновація, яку привнесла соціальна мережа, стали позначки спільноти. Це невеличкі нотатки, що супроводжують пост, та додають контексту, або ж зовсім викривають брехню. Виглядає це ось так: 

Здавалось би: ну функція, і функція, яка взагалі різниця? Так би і було, якби не заява Марка Цукерберга, творця ФБ та власника МЕТА, де він анонсує, що невдовзі в Facebook буде практикуватися модерація через такі ось позначки спільноти, щоб зменшити рівень впливу платформи на контент, зокрема позбутися цензури. 

Тож цілком ймовірно, що усе це переросте в тренд. І якщо так, то це може вплинути на те, наскільки ефективними будуть наші майбутні РК, що базуються на УБТ з цих соціальних мереж. Адже примітки можуть нам як нашкодити, так і навпаки – дозволити ще ефективніше просувати оффери завдяки зменшенню впливу традиційної модерації. Лишається лише спостерігати, як саме МЕТА реалізує цю функцію, та які ще великі платформи підхоплять тренд.  

Отримати органіку з пошукової системи ставатиме складніше 

Хоч Google і активно працює над розвитком власної пошукової  системи, виглядає все так, що усі ці зміни лише нашкодять вебмайстрам. І причина тому доволі проста: Google робить усе, щоб людина не перейшла по одному з результатів запиту, а отримала усю необхідну інформацію одразу в пошуковику.  

Дивіться самі. Google вже давно створив власну вітрину, що є по суті парсером товарів з різних майданчиків. Також відносно нещодавно з’явились фрагменти відповідей – це той самий великий блок, що ви бачите одразу, коли щось намагались знайти. 

Додаємо сюди інтеграцію нейромереж, які роблять видачу ще більш ефективною, і в результаті у більшості випадків людині вже нікуди не треба переходити, адже вона отримала відповідь прямісінько в Google.  

Тож варто готуватися, що отримати SEO-трафік ставатиме дедалі складніше. Особливо, якщо мова йде про інформаційні ресурси.  

Окремо варто враховувати вплив GEO, який є аналогом SEO, але ви вже оптимізуєте сайт під генеративну пошукову видачу, що відбувається завдяки штучному інтелекту. Приклад такої системи не лише власна нейромережа у Google, а й окремий пошуковик Search GPT.  

Стосовно прогнозів, Gartner вважають, що вже протягом цього року близько 70% користувачів інтернету використовуватимуть генеративний пошук та довірятимуть йому.  

Впровадження ШІ в ще більшій кількості бізнесів 

І наостанок ще трошки про штучний інтелект. Окрім пошукових систем, нейромережі активно запроваджуватимуть в багатьох інших нішах. Зокрема в тих, які дуже цікаві нам як арбітражникам. 

Наприклад – e-Commerce. Тут варто очікувати, що все більше магазинів, особливо – великих торговельних майданчиків, активно використовуватимуть ШІ для того, щоб персоналізувати свої пропозиції, ще краще розуміти клієнта, та пропонувати йому саме той продукт, від якого він точно не зможе відмовитися. ШІ запам’ятовуватиме і розміри, які обирає людина, і навіть кольори та тканини, яким вона віддає перевагу. В результаті магазин автоматично формуватиме ідеальну пропозицію. 

При створенні контенту все частіше долучатимуть ШІ. Ні, мови про те, що нейромережі витіснять людину повністю, поки що не йде. Поки що. Проте все частіше ми будемо бачити продукт, створений в кооперації людини з ШІ.  

Висновок 

Рік тільки-но розпочинається, і ще важко зрозуміти вектор, куди саме нас заведе маркетинг цьогоріч. Проте певні тенденції можна помітити вже зараз. Тож сподіваємось, що наш невеличкий аналіз дозволить вам краще оптимізувати ваші РК під реалії сьогодення, та й загалом підготуватися до майбутніх викликів, завдяки чому ви зможете отримувати більший профіт! 

А якщо ви вже почали будувати плани боротьби з алгоритмами Google, то ласкаво просимо до нашого Telegram-ком’юніті, де ви точно знайдете таких самих ентузіастів!  

З повагою, Ваш Ґік! 

Категорія: