Перейти до контенту Перейти до бічної панелі Перейти до футера

Що таке hook в маркетингу? Як він допоможе при створенні креативів? 

Привіт, спільното! Hook, або ж “гачок” в перекладі, є вкрай важливим маркетинговим прийомом. Його грамотне використання дозволить вам отримувати шалені CTR. Але яким має бути якісний hook? Ділимось в свіжому огляді.

До речі, ми вже розповідали вам про те, якими мають бути якісні креативи. Але сьогодні ми зробимо фокус саме на хуках, які в ідеалі є їх невід’ємною складовою.

Що таке hook в маркетингу?

Hook – це, фактично, аналог тизеру. Якісний хук має бути клікбейтним, генерувати велику кількість кліків по рекламному оголошенню.

Гачки використовують в відео-креативах. Тож в нашому випадку, hook – це перші секунди реклами, які можуть зовсім не мати відношення до продукту, проте інтригувати та зацікавлювати реципієнта.

Ясна річ, що самостійно вигадати і зняти хук – важко, та й не дуже рентабельно. Проте можна використовувати готові, які знайдете в окремій бібліотеці.

TransitionalHooks – це збірка найбільш популярних, готових хуків, які можна використовувати у власних креативах. Більшість з них орієнтовані під бурж. Тож те, що нас наче й не чіпляє, може добре працювати на зарубіжну аудиторію. Тримайте це в голові, коли аналізуватимете бібліотеку.

Яким має бути якісний hook?

Завантажити будь-який хук з бібліотеки і вставити його на початок вашого власного рекламного креативу – заочно програшна стратегія. Тому що ідеальний хук має не просто привертати увагу, але й сприяти конверсії. А вона можлива тільки тоді, коли ми:

  1. Привернули увагу реципієнта гачком;
  2. Не розгубили його інтерес, і він все ж клікнув по оголошенню після перегляду креативу.

А сам креатив, як ми розуміємо, це не лише хук. А й те, що слідує після нього. Тому важливо, щоб гачок підкреслював вміст реклами, був релевантним, дещо нативним.

Знайти таку зв’язку, звичайно, складно. Проте і ви можете адаптувати хуки на свій розсуд. Наприклад, тизер з еротичним підтекстом легко можна підтягнути під гемблу, а-ля “так на мене реагують дівки після виграшу”. Сенс, гадаємо, зрозумілий.

Власне, тут ми підходимо до найголовнішого – емоція, яку викликає hook. Вона може бути наступною:

  • Шок, чи навіть страх
  • Сміх, гумор
  • Інтрига
  • І, звичайно ж, хтивість

І цими емоціями професійні маркетологи мають вміло жонглювати. Тобто, якщо ми говоримо про ту ж гемблу, то вона стакається з емоцією хтивості. Шок можна використовувати для просування нутри, доводячи потенційну проблему облисіння в хуці до максимуму, і пропонуючи одразу ж рішення.

Чого не має бути в якісному гачку?

Існують певні аспекти, яких точно варто уникати, коли ви створюєте ваш рекламний креатив. Вам варто уникати:

  • Заїзджених відосів. Особливо, коли використовуватимете хуки з готових бібліотек. Вочевидь, охочих заюзати безкоштовні креативи дуже і дуже багато. Тож для початку аналізуємо, щоб ваш гачок був унікальним, це додасть шансів вийти на високий ROI. Перевірити це можна зокрема й за допомогою SPY-сервісів, про які ми часто пишемо.
  • Різких переходів на рекламу. Безумовно, більшість готових хуків можуть погано стакатися з вашою рекламою. І різкий перехід може відвернути потенційного ліда. Тож робимо їх якомога більш плавними. Зокрема за допомогою ШІ, який інколи креативніший за деяких дизайнерів. Головне підібрати правильний промт та нейромережу.
  • Обережніше з інфоприводами. Деякі теми можуть бути особливо чутливим для певної категорії людей, що може негативно вплинути на ефективність вашої рекламної кампанії загалом. До таких тем можна віднести політику та релігію, жарти над захворюваннями тощо. Це може тригерити людей, але не в тому сенсі, в якому необхідно нам, коли ми шукаємо конверсію у першу чергу.

В іншому, ви можете досягти успіхів з будь-яким хуком. Головне, щоб в цьому була якась ідея. Бо якщо різких переходів нам слід уникати, то ось плавні – це вже мастхев: жінка знімає з себе одяг, говорить, що за продовження треба заплатити, і ось в наступному кадрі чувак грає в казино, і виграє собі гроші на “продовження розваг”.

Нативно? Нативно. Давимо одразу і на азарт, і на хтивість, що можна вважати каноном традиційного маркетингу.

Висновок

Маркетологи завжди використовують хуки. І мова не лише про відео, а й про будь-яку рекламу взагалі. Існують навіть роботи, присвячені так званій Hook Model, де за допомогою таких гачків взагалі провокують у людей дофамінову залежність, і вони надовго залишаються разом з брендом, хавають ледь не кожен їх продукт. Проте це тема вже для наступного обговорення.

А що ви думаєте про такі ось гачки? Як часто самі натрапляєте та чіпляєтесь за них, чи на вас базові прийому з маркетингу не працюють? Діліться досвідом в нашому Telegram-ком’юніті, найкращій українській спільноті, присвяченій арбітражу та маркетингу!

Як завжди з повагою, Ваш Ґік!

Залишити коментар

uageek.media ** uageek.media * uageek.media **