Привіт, спільното! Мотивований трафік здебільшого заборонений крупних партнерськими програмами. Проте чи є це причиною зовсім відмовлятися від нього? Звичайно, ні. Проте необхідно мати розуміння, у яких випадках такий вид трафіку може бути дійсно корисним, а головне – не буде розціненим як фрод.
До речі, про фрод ми вже писали досить великий огляд. Тож радимо ознайомитися ще й з ним.
Що таке мотивований трафік?
Мотивований трафік – це будь-який вид трафіку, який надходить за умов, що він отримує з цього певну користь. Найбільш популярний приклад: ви створюєте завдання на умовному буксі, щоб людина перейшла за посиланням, зробила певні дії, та отримала за це винагороду (фінансову, вочевидь). Це і буде мотивований трафік.
Власне, ви можете мотивувати людину виконати наступні дії:
- Зареєструватися на сайті, заповнити анкету, верифікувати її тощо;
- Подивитися відео, написати коментар, поставити вподобайку;
- Перейти за посиланням, опублікувати відгук, репостнути запис;
- Встановити додаток чи гру на смартфон.
Власне, подібних дій насправді безліч. Але нас цікавить останній приклад – це інстал. І далі ми поговоримо, чому це важливо.
Винагородою за виконання цільової дії зовсім не завжди слугують саме гроші. Інколи користь може бути нематеріальною. Наприклад, якщо людина виконує завдання, вона отримує доступ до ексклюзивних функцій. Встановила умовну гру за посиланням – отримала бустери досвіду, поставила вподобайку під відео – стала учасником розіграшу скінів в Counter-Strike, і так далі.
Отримати прямий профіт від мотивованого трафіку – вкрай складно. Адже платити юзеру 50$, щоб він витратив тисячу, і ви змогли покрити витратити та заробити на цьому – навіть виглядає крінжово. Ба більше, це ще й заборонено у більшості ПП. Проте використовувати його все ж є сенс.
Для чого необхідний мотивований трафік та які його переваги?
Поговоримо про те, як доцільно використовувати мотивований трафік, щоб ваші витрати виправдали себе, та ви не ризикували відлетіти в бан.
Головна мета, задля якої використовують сьогодні мотивований трафік – це бустанути просування продукту, закріпити його, нагнати статистику. Найяскравіший приклад – це залучення мотивованого трафіку при просуванні мобільних додатків у Google Play та AppStore.
Зовсім не таємниця, що майданчики мобільних додатків розподіляють продукти відповідно до того, який на них умовний попит. Тобто чим більше людей завантажують умовну гру – тим вище вона в загальній видачі. Проте як нагнати органіку на аппку, яку ви щойно додали до стору – питання риторичне та філософське.
Нагнати мотивований трафік на додаток, щоб покращити його позиції у пошуковій видачі, можна за допомогою відповідних бірж та сервісів. Трафік може бути:
- Живим та умовно-органічним;
- Боти.
Живий трафік – це реальні користувачі, які встановлюють ваш застосунок на свій пристрій, отримуючи за це від вас гроші. Спеціалізовані біржі дозволять вам краще налаштувати таргет, проте здебільшого вас буде цікавити два критерії: тип пристрою та ГЕО.
Боти – більш бюджетний варіант, проте також ефективний. Особливо, якщо мова йде про той тип ботів, який повністю імітує людину: бот є окремим пристроєм, який автоматично заходить у стор, шукає ваш застосунок, встановлює його та запускає. Спрощенні боти можуть лише натискати кнопку «завантажити» в AppStore, проте навіть цього достатньо для того, щоб інстал зарахували та ваша аппка отримала буст.
Ключова різниця між живим трафіком та ботами – це, звичайно, вартість: завантаження живим користувачем буде у півтора-два рази дорожче.
Якщо говорити про загальні переваги мотивованого трафіку, то можна виділити наступні:
- Можливість створити видимість авдиторії (та навіть насправді отримати її, якщо продукт зацікавить трафік) без великих витрат;
- Отримати швидкий буст для вашого продукту;
- Можливість придбати виключно живий трафік, що має більший потенціал: людина може не просто завантажити застосунок, але й активно його використовувати у майбутньому.
Проте у будь-якому випадку, мова йде не про ЦА. Адже людина по той бік РК буде зацікавлена лише у винагороді, тож і її CLV вимірюватиметься буквально хвилинами.
Як працювати з мотивованим трафіком?
Якщо ви хочете використовувати мотивований трафік, то вам необхідно для початку знайти сервіс чи біржу, з якої ви будете його зливати. Переважно, найкращий спосіб – це закупити трафік на біржі фрілансу, створюючи відповідні технічні завдання.
Варіант зі спеціалізованими сервісами – більш зручний, проте не найбільш ефективний. Адже якщо ви взаємодієте з лідами напряму, ви будете впевнені в якості такого трафіку, зможете отримати більший вихлоп від нього.
Проте якщо ви розглядаєте мотивований трафік для того, щоб бустити аппку, то вам апріорі доведеться працювати саме з бото-трафіком. Адже для вас буде найбільш важливим обсяг. Щоб значно бустанути застосунок, вам знадобляться буквально тисячі завантажень в день. І далеко не усі біржі мають таку велику кількість живих користувачів.
Також, якщо ми говоримо саме про застосунки, варто враховувати принцип, за яким працює виявлення ГЕО користувача. Пересічний українець, яких зареєструється за допомогою увімкнутого VPN Великобританії, все ще залишиться лідом з України, якщо саме вона обрана країною в AppStore. Тож:
- Ретельніше складаємо ТЗ, щоб уникнути подібних проблем
- Також ретельно відслідковуємо якість трафіку, постійно аналізуючи дані як в App Store Connect, так і за допомогою інших трекерів, вбудованих у сам додаток, наприклад.
І головне – всіляко уникайте будь-які pyсняві сервіси та біржі!
Висновок
Мотивований трафік – це не про профіт, у вигляді отриманого прибутку по результатах РК. Його варто розглядати виключно з точки зору інструменту, який дозволить бустанути ваш сайт, канал, або ж застосунок. Купувати трафік з умовами, щоб той виконував умови вашого з ПП офферу – це безглуздо та невигідно.
А чи доводилось вам працювати з мотивованим трафіком, та яким був результат? Діліться вашими історіями у нашому Telegram-ком’юніті!
Як завжди з повагою, Ваш Ґік!
Мотивований трафік: що це, та як з ним працювати FAQs
Мотивований трафік – це будь-який вид трафіку, який надходить за умов, що він отримує з цього певну користь.
Мотивований трафік – це не про профіт, у вигляді отриманого прибутку по результатах РК. Його варто розглядати виключно з точки зору інструменту, який дозволить бустанути ваш сайт, канал, або ж застосунок.
Коментарі