Привіт, спільното! Мабуть траплялось таке, що в ході РК ви помічаєте, що кількість трафіку, яку ви отримали на лендінг, не відповідає витратам. Також існують і інші приклади, коли аффілейт бачить, що трафік десь буквально загубився. Чому це відбувається, та як уникнути таких ситуацій? Давайте розбиратися. 

А перед початком нагадаємо, що головний інструмент, який дозволить вам вчасно помітити втрату трафіку – це трекінг, про який ми розповідали в нашому детальному огляді. Радимо ознайомитися! 

Головні причини загубленого трафіку 

В цілому, зіткнутися з тим, що трафіку не дійшов до лендінгу, може абсолютно кожен арбітражник. І головне тут – вчасно помітити це та відреагувати, щоб зменшити той збиток, який ми зазнали б. 

Зокрема також варто приділити увагу тому, коли саме губиться трафік, і де ми маємо діру в вирві продажу: чи то трафік не доходить до лендінгу, чи то не фіксують переходи з прелендінгу на лендінгу, або ж трекер зовсім не бачить жодних кліків, проте реклама мережа з вас знімає гроші.  

Якщо узагальнити, то головні причини втраченого трафіку наступні: 

  1. Боти, які імітують реальні кліки. Трекер може просто ігнорувати такі кліки, беручі до уваги відсутність будь-якої активності окрім самого, власне, кліку. Проте рекламній мережі і цього достатньо, щоб взяти гроші з арбітражника; 
  2. Відмови. Якщо навіть реальний користувач дуже швидко закрив сторінку, то такий клік може бути не зарахований вашим трекером; 
  3. Технічні проблеми. Сюди можна віднести затримку серверу, якщо трафік переходить на сайт, що розміщений далеко від нього. Також на відсутність інфи в трекері може вплинути слабкий інтернет, через який інфа просто губиться, не встигаючі долетіти до серваку. Така ситуація цілком “нормальна” для Тір-3 країн, наприклад; 
  4. Шейв. Куди ж без нього? Якщо ви працюєте з неперевіреною партнеркою, то є ризик, що ваш трафік будуть просто збривати, з метою кинути вас на гроші. Якщо ж ви працюєте з сумнівною рекламною сіткою, то можете натрапити ще й на фрод, що також може призвести до загубленого трафіку; 
  5. Людський фактор. Людина може розпочати виконувати цільову дію, але забити на це через декілька хвилин, через що трафік так і не дійде до статистики з конверсіями. Власне, на це також може вплинути те, що ви недостатньо оптимізували РК, сам лендінг. 

Проте якщо ви бачите, що якась невелика частина трафіку губиться, і ви взагалі не розумієте, що з цим робити, то в першу чергу треба з’ясувати масштаб проблеми. В арбітражному маркетингу вважається нормою, якщо у вас губиться до 10% трафіку при великих обсягах. Це можна в цілому списати саме на технічні аспекти роботи. Проте якщо ця цифра в два рази більша, і ви втрачаєте 1/5 трафіку, то треба вже аналізувати РК: перевірити, як працюють посилання, чи правильно налаштований трекер, та чи оптимізовані креативи та сама РК. 

Кліки також можуть губитися через проблеми з редіректом. Але далеко не завжди це призводить до того, що кампанія зазнає збитків. Скоріше, тут буде просто більше мороки зі статистикою, адже один клік в трекері буде зараховуватися за два: до і після редіректу. Проте під час цих “подорожей”, трафік цілком може загубитися. Тож радимо вжити заходів заздалегідь, щоб цього уникнути. 

Про проблему редіректів  

Редіректи – це те, через що проходить кожен користувач, коли намагається потрапити на ту чи іншу сторінку. Чим далі знаходиться клієнт від сервера, тим більше кіл пекла він має пройти, які прописав в маршруті його провайдер. Ще й швидкість губиться, що вже може призвести до відмови від пропозиції через те, що людині просто не хочеться чекати по пів години, доки завантажиться лендінг. 

Власне, це і є тією головною причиною, чому досвідчені арбітражники використовують в своїх РК саме власні хостінги чи сервери під лендінги, а не беруть дефолтні, які надає рекл. Адже якщо ви працюєте з конкретним ГЕО, наприклад – з Африкою, то вкрай бажано, щоб і лендінг був розміщеним саме на африканських серверах. Це може дуже сильно імпрувнути ваш профіт. 

Також важливим є і те, щоб ваш трекер міг використовувати сервери по всьому світу. Тим паче коли ваша РК постійно мігрує.  

Чи можна зменшити кількість втрачених кліків? 

Безумовно, якщо ви оптимізуєте рекламну кампанію, то зможете нівелювати втрати трафіку. Ми радимо вам: 

  1. Приділяти більше уваги вашим джерелам: які з них ефективні, які приносять виключно треш. Якщо ви бачите, що з одного джерела губиться більше трафіку, ніж з усіх інших – це привід відмовитися від цього соурсу; 
  2. Оптимізація лендінгу, зокрема швидкість його завантаження. Тут може знадобитися проробити цілий пласт роботи, проте в результаті ви зможете не лише нівелювати втрату трафіку, але й отримати більше конверсій; 
  3. Фільтри проти ботів (TDS), антифрод системи. Це зменшить потрапляння неживого трафіку на лендінг, що також позитивно відіб’ється на вашому ROI
  4. Позиціювання вашої РК. Якщо на банері ви рекламуєте продукт, який ніяк не пов’язаний з лендінгом, то велика кількість відмов– закономірний результат.  

Триматися цих порад цілком корисно навіть тоді, коли ви не втрачаєте трафік. Адже усе це дозволить вам раціональніше витрачати ваш рекламний бюджет, маючі повну впевненість в тому, що ви не просто викидаєте гроші, а інвестуєте їх в профіт. 

Висновок 

Повністю уникнути втрат трафіку – неможливо. Проте ви можете мінімізувати їх кількість, якщо будете дотримуватися порад, які ми навели. 

А як часто ви бачите, що ваш трафік загубився та не дійшов до лендінгу? Діліться досвідом в нашому Telegram-ком’юніті, де ми говоримо на важливі арбітражні теми! 

З повагою, Ваш Ґік! 

Категорія: