Привіт, спільното! Інфоцигани наклали клеймо ледь не на кожен інформаційний продукт. І навіть люди, які більш-менш орієнтуються в ніші, дуже скептично налаштовані абсолютно до кожного навчального курсу, навіть не ознайомлюючись з тим, що саме перед ними за продукт.
Але навіть попри це, самі інфошахраї процвітають. І причина полягає в тому, що люди купують те, що їм продають. Тож сьогодні ми поговоримо про те, чому варто почати роботу з інформаційними продуктами, чому інфобізнес і інфоциганство це різні речі, та як це донести до реципієнта.
А перед початком нагадаємо, що ми часто розглядаємо не лише актуальні, але й досить незвичні ніші, які можуть приносити профіт. Так, нещодавно ми писали про нетипові вертикалі для високого ROI. Радимо ознайомитись!
Чому Інфобізнес ≠ інфоциганство?
Головна проблема, чому багато арбітражників ігнорують цю нішу загалом – це ототожнення будь-якого інформаційного продукту з шахрайством. Тож для початку ми пропонуємо підкреслити, чому інфобіз це далеко не про інфоциганство.
Традиційний інфобізнес – це ринок, де продаються знання, які можуть бути оформлені як у невеличкий навчальний курс, так і у цілі онлайн-школи. Головна характерна риса інфобізу – він саме навчає, а не продає загальнодоступну інформацію.
Інфоциганство – це процес, коли людина продає інформацію з нульовою цінністю за шалені гроші. В результаті людина наче й отримує щось, проте відчуває себе просто кинутою. Бо отриману інформацію вона могла отримати в гуглі буквально у перших двох результатах пошукової видачі.
Тож якщо ми говоримо про ключову відмінність між цими двома явищами, то вона полягає у користі. Інфобізнес – це про корисну та цінну інформацію. Це зокрема і про різні підходи. Якщо інфоциган не дорожить людьми, то в інфобізі за них борються, їм допомагають на кожному етапі, і загалом це більш клієнтоорієнтований бізнес, ніж деякі традиційні.
Які оффери в інфобіз вертикалі?
Основні оффери в інфобізі – це, власне, інформаційні продукти. Загалом їх можна поділити на наступні категорії:
- Курси, конференції, вебінари
- Книги, причому як надруковані, так і в форматі аудіо
- Відео-уроки та подкасти
- Методички, інструкції тощо
В залежності від продукту будуть варіюватися і самі рекламодавці. Це можуть бути як приватні інфобізнесмени, так і різні онлайн-школи та інші компанії.
Відрізнятимуться і тематики. Існують курси, спрямовані на те, щоб людина отримала певні навички, або повністю здобула якусь професію. Наприклад – курси з програмування.
Існують і курси, які для багатьох можуть здаватися абстрактними – це курси з особистісного росту. Причина, чому до них доволі прохолодне ставлення – вплив інфошахраїв, що спекулюють на темі.
На практиці ж, якісний курс з особистісного росту – це заняття, які допомагають людині розвивати soft-скіли, набувати впевненість в тому, що вона робить, імпрувати внутрішні якості тощо. Це симбіоз роботи психологів та бізнесменів, які створюють для людини методичку, яка дозволить рухатися в правильному напрямку до бажаної мети. І прикладів, коли це цілком раціональні та ефективні курси – дуже багато, зокрема і від відомих інфлюенсерів.
Загалом, оффери не дуже звичні для арбітражу. Проте якщо навчитися з ними працювати, то можна отримувати високий ROI. Адже знайти зв’язку, де буде не дуже велика конкуренція, але завдяки влучному таргетингу вдасться отримати багато конверсій – цілком реальний сценарій.
До речі, що стосується монетизації, то найбільш поширеною моделлю тут буде CPL. Проте також ви можете знайти оффери, що пропонують виплату по CPA, а також RevShare.
Ключові воронки в Інфобізнес вертикалі
Існує декілька ключових воронок, які найкраще конвертять інформаційні продукти.
Найпоширеніший та найбільш ефективний – це просування платного продукту через безкоштовну подію: семінар, вебінар, чи навіть вечірка. Головне, щоб це слугувало майданчиком для демонстрації продукту та прогріву аудиторії, потенційних покупців.
Аналогічним інструментом, проте більш бюджетним з точки зору реалізації, можна вважати лід-магніт. Це безкоштовний урок, або невеличкий гайд, який слугує для промо-цілей. Його мета – зацікавити людину, мотивувати її купити та пройти повний курс.
Альтернативою лід-магніту є тіпваєр. Це вже платний продукт, який передує також платному, але більш коштовному, основному. Тут діє ефект пробиття психологічного бар’єра, коли людина витративши невеличку суму грошей, готова витратити ще більше. Проте для того, щоб продати дорогий продукт, більш дешеві гайди мають бути цікавими та корисними.
Як заливати трафік?
Інфобіз вертикаль – це дуже складна ніша. Адже для того, щоб спонукати людину купити той чи інший курс, недостатньо яких-нибудь пушів. Навіть якщо ви їх будете сипати тисячами. Бажання отримати дешевий трафік цілком зрозуміле, проте тут він дуже погано конвертиться.
Головними джерелами трафіку для інфобіз вертикалі можна вважати:
- Інфлюенс-трафік. Взаємодія з інфлюенсерами, які мають сильний вплив на аудиторію, можуть стати рушійною силою вашої РК;
- Соціальні мережі та месенджери. Купівля реклами в великих спільнотах – чудовий спосіб отримати ліди;
- Органіка, якщо мова йде про навчальні курси;
- Таргетингова реклама, зокрема в Facebook та Instagram.
Цілком очевидно, що будь-який з цих варіантів може бути однаково корисним в тих чи інших зв’язках. Все залежить від обраних креативів, а також безпосередньо продукту.
Що стосується ГЕО, то краще робити ставку на платоспроможні регіони. Тож беремо за ціль саме Тір-1 країни: Канада, Сполучені Штати, Австрія, Сполучене Королівство, і так далі.
Висновок
Інфобіз – це унікальна та дуже своєрідна вертикаль. Безумовно, вона не дуже лояльна до новачків. Проте це можна виправдати тим, що тут обертаються дуже великі гроші. Тож якщо ви навчитесь лити трафік на інфопродукти, то профіт не змусить на себе чекати!
А чи доводилось вам працювати з інфобіз вертикаллю? Діліться досвідом в нашому Telegram-ком’юніті, де тільки актуальна та корисна інформація про арбітраж трафіку!
З повагою, Ваш Ґік!
Коментарі