Привіт, спільното! В усьому цьому різноманітті видів трафіку, інколи навіть досвідчені аффілейти можуть мати проблеми з вибором найбільш доречного джерела. Чи варто казати про новачків, які взагалі щойно долучились до індустрії? 

Проте складнощів може додати навіть сама типологія та терміни. Взяти, наприклад, поп-трафік. Тут вам одразу як попап, так і попандер, про який ми вже розповідали в окремому огляді. І як з цим не заплутатися? 

Отож щоб краще розуміти, що таке поп-трафік, яким він буває, та як його ефективно використовувати для отримання максимального профіту, ми і підготували наш сьогоднішній матеріал. Приємного ознайомлення! 

Що таке поп-трафік? 

Важко знайти людину, яка б ні разу не бачила реклами, що випливає на екран. Навіть “покоління адблоку” від цього не застраховане: варто лише відкрити “жовтий ютуб” в інкогніто, і ось в тебе вже відкрито мільярд вкладок з мілфами поруч, а ти цього навіть не просив (хоча, можливо, і мріяв?).  

Так ось. Уся ця реклама, що випливає або поверх основної вкладки, або ж під нею – це і є поп. Тільки ділиться поп-реклама на два основних різновиди: 

  1. Попандер, або ж клікандер (popunder, clickunder), як їх ще інколи називають – це та реклама, що відкривається під основним вікном, і її важко помітити; 
  2. Попап (popup) – випливає над основним контентом, що можна назвати більш нав’язливим форматом, ніж попередник. 

Про попандер ми вже робили детальний огляд. Тож сьогодні зробимо більший акцент саме на попап. Але для початку, давайте дамо відповідь на питання, що ж краще: попап, або попандер: відповідь – залежить від ситуації. Адже якщо вам треба бюджетний трафік з високим охопленням, то попандер – ідеальний варіант. Але якщо ви плануєте агресивну маркетингову кампанію, то тут однозначно попап. 

Агресія – це ключова риса попап-трафіку. І тут також варто враховувати, що це може бути як його сильною стороною, так і зіграти в мінус: залежно від офферу та таргету. Проте таку рекламу точно неможливо пройти осторонь чи проігнорувати, а це вже вагома причина детальніше ознайомитися з попапом.  

Переваги та недоліку попапу  

Характерною рисою pop up реклами є те, що вона має дуже неоднозначні риси. До прикладу та сама агресія може бути розцінена як негативна, так і як позитивна риса цього формату. Бо об’єктивно оцінити ефект можливо лише за умов, коли ми розуміємо, кому і який продукт ми просуваємо. 

У будь-якому разі, є і більш очевидні переваги попап-реклами. Зокрема: 

  • З такою рекламою дуже легко працювати. Налаштування здебільшого доволі прості, вам навіть не треба мудрити з текстом оголошення, чи пошуком яскравого креативу; 
  • Вартість трафіку. Поп-трафік здебільшого доволі бюджетний. Покупають його за CPM-моделлю, проте варто розуміти, що кожен такий перегляд – це фактично перехід на ваш лендінг; 
  • Велика аудиторія. Багато навіть найбільш топових майданчиків використовують для монетизації своїх ресурсів саме поп-рекламу; 
  • Аудиторія – різноманітна. І хоч сегментувати її буде важко, завдяки широкому охопленню стає легше просувати якісь мейнстримні продукти. 

Проте не варто ігнорувати і недоліки. Як і будь-яка інша агресивна реклама, попси дратують людей. Ба більше, навіть пошукові системи можуть занижувати позиції сайту, де просувають попап-рекламу.  

Окрім того, відсутність можливості сегментувати трафік створює у тому числі умови для того, щоб недоброякісні рекламні мережі продавали бот-трафік під виглядом органіки. Тож дописуємо до недоліків ще й потенційний фрод

Що необхідно для отримання високого конверту? 

Тепер про найважливіше – про профіт. Для того, щоб ваша РК на базі попапів мала успіх, вам важливо приділити особливу увагу вашому лендінгу. Адже фактично, це єдиний, а тому – головний креатив в вашій кампанії. 

Адже воронка ледь не миттєва: людина переглядає основний контент, швидко відкривається поп, і у вас є буквально лічені секунди, щоб зацікавити реципієнта. Як це зробити?  

Фактично, найкращий спосіб зачепитися за лід – це одразу вступити з ним в тісну взаємодію. Для цього найкраще використовувати елементи гейміфікації, про які ми детально розповідали в нашому окремому огляді. 

Інтерактивний, якісний лендінг – це ключ до високого ROI. Особливо, якщо ви працюєте з такими вертикалями, як гемблінг.  

Як оптимізувати попап-кампанію? 

Попри те, що якихось детальних налаштувань рекламної кампанії на базі попсів ви навряд чи знайдете навіть в найбільш топових рекламних мережах, це все ще не означає, що можливості для оптимізації і зовсім відсутні.  

У першу чергу, ви можете оптимізувати саму посадкову сторінку. Для цього підійде метод A/B-тестування. Таким чином ви зможете досягти того, щоб отримувати максимальний профіт з кожного переходу на сторінку. 

Також ви можете оптимізувати список сайтів, де буде транслюватися ваша реклама. Адже якщо ви побачили, що отримуєте треш з якогось конкретного джерела, то треба додати його до чорного списку. А ті майданчики, звідки навпаки трафік добре конвертиться – до білого. 

Також приділіть увагу періодичності трансляції вашої реклами. Зокрема врахуйте те, з яким ГЕО ви працюєте, і який саме час буде найбільш вдалим для того, щоб направляти трафік на оффер.  

Усі ці нескладні кроки дозволять вам оптимізувати РК та отримувати ще більше профіту!  

Висновок 

Попап-трафік – це можливість отримувати шалений профіт при роботі з найбільш актуальними нішами. Попри те, що така реклама дещо агресивна, вона дозволяє отримувати трафік одразу на лендінг. І якщо ви приділите достатньо уваги його оптимізації, то високий конверт не змусить на себе чекати. 

А чи працюєте ви з поп-трафіком? Що можете розповісти із власного досвіду? Залітайте до нашого Telegram-ком’юніті, де ми завжди обговорюємо найактуальніші джерела трафіку. 

З повагою, Ваш Ґік! 

Категорія: