Чи живі ігрові оффери в 2025 році?
Привіт, спільното! Ігрові оффери — це пропозиції від розробників та видавців комп’ютерних чи мобільних ігор, за просування яких можна отримувати комісійні. Нішу обговорюють не дуже часто, проте чому саме ігнорують геймінг нішу — не дуже зрозуміло. Чи можливо, вона просто нерентабельна? Давайте розберімось.
А перед початком нагадаємо, що ми завжди розбираємо усі ключові вертикалі в арбітражі трафіку. Зокрема нещодавно ми розповідали про те, що таке ставки на кіберспорт. Радимо до ознайомлення!
Геймінг вертикаль існує?
Сьогодні складно знайти людина, яка ніколи б не грала в ігри. Кожен хоч раз запускав якусь “три у ряд” на телефоні, або ж грав на ПК чи консолі. І вже на цьому етапі ми можемо зрозуміти, що цільова аудиторія ігор — вкрай велика. Себто попит — є. Проте ж яка пропозиція?
Згідно з сервісом Statista, в 2024 році в Steam вийшло понад 15400 ігор. Це майже на 4000 більше, ніж в 2023-му. І у 2 рази більше, ніж в 2018.
І це ми говоримо виключно про кількість ігор в Steam. Це лише один цифровий майданчик на ПК, паралельно з яким існує ще й, наприклад, Epic Game Store.
У інших ігрових платформ є власні крамниці. Такі мають Xbox та Playstation, Nintendo.
На смартфонах також виходять десятки тисяч ігор щороку, в AppStore та Playmarket. Проте там ситуація ще цікавіша. Наприклад, в березні 2019 Google Play Store з’явилось понад 141 000 нових застосунків. За місяць!
Тож очевидно, що ринок зростає. І не лише кількісно, але й якісно. Тому що минулого року ринок згенерував понад 181 мільярд прибутку. Що на 2,1% більше, ніж це було в 2023 році. А через 2 роки він має зрости ще на 30 мільярдів. Тож гроші тут є.
Компанії поступово починають боротися за гаманець гравців. Бо більшість ігор взагалі не безкоштовні. Або ж пропонують якісь окремі платні функції. І відповідно, одним з методів отримання свіжого потоку гравців для деяких видавців стає тісна взаємодія з арбітражниками.
Так і формується геймінг вертикаль, де компанії пропонують просувати їх ігри, лити на них трафік, за що вони готові платити. І інколи — дуже непогано платити, через що ми вам радимо не ігнорувати ігрові оффери.
Які продукти представлені в геймінг вертикалі?
Ніхто не сперечатиметься, що існує багато різноманітних ігор. Але в контексті арбітражу, нас цікавлять не жанри. А, скоріше, способи доставки ігор до клієнта, якщо можна це так назвати. Або простіше, типи ігор з точки зору технології.
Щоб було зрозуміліше, сьогодні можна знайти три основних типи офферів в геймінг ніші:
- Браузерні ігри. Наразі вони не дуже популярні, проте все ще мають попит. Раніше вони були мабуть ще більш поширеними, ніж мобільні ігри сьогодні. Їх перевага у відсутності встановлювати додаткові файли на пристрій. Відкрив в браузері — граєш.
- Клієнтські ігри. Фактично, будь-яка сучасна гра, яку ви уявляєте собі в голові — клієнтська, скоріш за все. Адже цей тип ПЗ передбачає, що перед використанням його необхідно встановити. Клієнтськими іграми зокрема будуть і ті, які розміщені на цифровому майданчику, як Steam.
- Мобільні ігри. Будь-які ігри для смартфонів чи планшетів, які працюють на операційних системах Android та iOs. До речі, ринок мобільних ігор генерує найбільше грошей від усього профіту від ігор у світі. Тут навіть є свій кіберспорт.
Модель оплати по цих категоріях — CPI (Cost Per Install, платять за встановлення гри на пристрій), CPL (Cost Per Lead, платять за реєстрацію, зазвичай актуально для браузерних ігор).
Тут також можна згадати про те, що інколи ігрові оффери переплітають з іншими вертикалями. Зокрема з адалтом. Завдяки стрімкому розвитку ШІ, з’являється все більше ігор з сексуалізованим змістом. Тому що їх банально простіше стало робити, а попит на такий контент існував завжди.
А якщо переглянути ТОПи Steam, то взагалі складається враження, що порно-ігри успішно конкурують з будь-якими новинками ААА-рівня. Але як щирий геймер, я сподіваюсь, що це мені лише так здається.
Також до геймінг вертикалі можна віднести і товарку, пов’язану з іграми, геймерами. Сюди можна віднести:
- Ігрову електроніку: консолі, ПК-залізо, монітори, ігрові девайси;
- Меблі: комп’ютерні крісла, столи;
- Речі: ігровий мерч, присвячений як іграм, так і кіберспортивним командам.
Оплата арбітражнику відбувається за моделями CPS, CPA.
І наостанок можна згадати про платні функції в іграх, ігрову валюту тощо. Інколи умовою оффера може бути саме те, щоб гравець не лише скачав якусь гру, а щось купив всередині.
Яка цільова аудиторія ігрових офферів
Якщо ви самі полюбляєте ігри — то працювати з геймінг офферами буде набагато простіше. Проте також можна випадково потрапити в рамки власного світосприйняття, ігноруючи деякі з трендів, які можуть бути попереду вас. Особливо, якщо ви віддаєте перевагу виключно іграм на ПК, і зовсім не знаєте, що там відбувається на ринку мобайлу.
Вік | В середньому, в ігри грає найбільше людей віком від 18 до 45 років. Це платоспроможні люди, бо і ігри сьогодні коштують не дешево (70$ за ААА-новинку рівня нової Call Of Duty чи Assassins Creed). Для мобайл геймінгу притаманна ще більш молода аудиторія, бо це все ж більше про безкоштовні ігри, в які можна грати навіть на уроках (засуджуємо). То ж враховуйте саме конкретний оффер, сегментуйте аудиторію якісно, перш ніж запускати РК. |
Стать | Переважна більшість гравців — це чоловіки. Тож якщо робити РК без ризику, на них краще і орієнтуватися. Проте справедливим буде підкреслити, що жінок, які грають в ігри, стає також дедалі більше. І це стосується не лише стрімерш. Існують навіть окремі ігри, які більше розраховані на жіночій сегмент. Це різні симулятори життя, ферми тощо. |
Інтереси | Люди, яких цікавлять ігри — це наша прогріта аудиторія. Проте зацікавити можна і тих, для кого ігри не є ключовою розвагою. Наприклад, якщо людина цікавиться гонками Формула-1, а ваш оффер — це симулятор власника команди з Формули-1, то це також майже match, ідеальне співпадіння. Тож такі не найочевидніші зв’язки цілком можуть спрацювати. |
ГЕО | Тут головне також правильно сегментувати трафік. Звертайте увагу на те, чи доступна гра в тому чи іншому регіоні, а головне — чи локалізована вона. Бо якщо лити на Бразилію, а в грі — лише англійська мова, чи взагалі тільки українська, то шанс на конверсію не дуже великий. Тож не ігноруємо ці параметри. |
Власне, молоді чоловіки, які цікавлять іграми, чи чимось суміжним — це наш головний клієнт. Проте на таку аудиторію працює найбільша кількість реклів, присутніх у ніші. Тож для того, щоб отримати профіт з мінімальними інвестиціями, доведеться шукати власні, більш витончені зв’язки.
Звідки лити трафік на геймінг оффери?
Лити трафік на ігри можна з багатьох актуальних джерел, таких як FB чи контекстна реклама в Google. Проте набагато важливішим, на наш особистий погляд, є можливість підключати “екзотичні” джерела, які з іншими офферами працюють не так ефективно, як з ігровими.
Загалом, такими джерелами, які найкраще стакаються саме з ігровими офферами, ми вважаємо наступні:
- В першу чергу — Reddit, найбільш популярна та релевантна платформа, яку варто використовувати для просування ігрових офферів. Тут вам і ЦА, і можливість лити УБТ. Все, як ми любимо;
- Сервіси стрімінгу: Twitch, Kick та YouTube, і навіть TikTok. Купляти рекламу у сервісу не потрібно, можна співпрацювати з інфлюенсерами, платити їм, щоб вони грали в гру і просували її саме таким чином. Проте вартість таких РК, як ви розумієте, не з дешевих, тож підійде для офферів з високими виплатами;
- Для просування мобільних ігор можна використовувати In-App формат. Про нього ми дуже детально розповідали в нашому окремому огляді.
В іншому, не нехтуємо будь-якими традиційними джерелами. Проте також підключаємо і фантазію. Можна згадати і про форуми, які хоч і вмирають, проте все ж можна зачепитися за декілька лідів і там. Та ще й майже безкоштовно. Також шукаємо спільноти в соціальних мережах.
Тож варіантів, звідки саме лити трафік на ігри, дуже і дуже багато. І насправді круто, що серед них є доволі унікальні, які ми майже не використовуємо в зв’язках з іншими вертикалями.
Висновок
Повертаючись до питання, яке ми поставили в заголовку. Чи живі ігрові оффери? Так, і ще раз так. Ринок постійно зростає, приносить все більше і більше грошей. Відповідно, і ми маємо змогу отримати свій кусочок цього профітного пирогу. Головне — шукати актуальні продукти, лити на ЦА, і не боятися експериментувати, щоб бути попереду конкурентів.
А чи граєте ви в ігри? Діліться своїми досягненнями в нашому Telegram-ком’юніті, де ми говоримо про арбітраж трафіку і не тільки!
З повагою, Ваш Ґік!